Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] SR SUNTOUR NCX-D AIR - wyciek oleju z prawej goleni


shrek80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam problem z wyciekiem oleju z amortyzatora SR SUNTOUR NCX-D AIR. Rower mam od Marca 2016 jeździłem na nim do listopada a potem poszedł w odstawkę. Teraz temperatury mi odpowiadające wracają wyciągnąłem maszynę a tu niespodzianka w postaci małego wycieku spod białego wydaję się plastikowego dekielka, wyciek jest na taką skalę, że częściowo zacisk hamulca jest wilgotny/zalany zakładam, że olejem? Dokładnie jest to goleń lewa, w której wydawałoby się, że znajduję się tylko powietrze, bo właśnie do niej pompuje powietrze do ustawienia ugięcia wstępnego. Z całą pewnością będą to reklamować w ramkach gwarancji, ale chciałem z ciekawości dowiedzieć się, co ten magiczny biały dekielek skrywa, po co jest i co mogło wywołać taki wyciek dodam, że na prawej goleni również się znajduje, ale nic z niego nie leci. Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. Przesyłam również zdjęcia

post-194365-0-12887800-1487888395_thumb.jpg

post-194365-0-45304900-1487888400_thumb.jpg

post-194365-0-86828300-1487888407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ściągnąć te podkładki i przykręcić na nie 1cm imbusowe śrubki o gwincie albo M4 albo M5 (nie pamiętam). Fabrycznie jest dawany smar stały do środka. Podczas pracy do środka te otwory zasysają powietrze przy odbiciu które potem po nacisku przez te otwory je wydalają łącznie z tym smarem który przez powietrze zrobił się potny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pod białym dekielkiem znajduję się gwint. Zostaje mi kupić śrubki i wkręcić, na pewno spróbuje tego rozwiązania, bo lepsze to niż oddawać rower w ramach gwarancji, gdzie pewno musieliby osobno wysyłać amortyzator a być może na takim serwisie zrobią dokładnie to samo.
Dziękuję za szybko odpowiedz i radę jak się uporać z tym problemem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu z nierdzewki, żeby było z głowy, a jak masz to na gwint daj niebieskiego loctite, to już wtedy nigdy nic nie wycieknie :-)

Ta śruba nierdzewna to jak najbardziej dobry pomysł, ale ten niebieski loctite to chyba klej? Nic nie wycieknie i nikt tego nie wykręci :-) Z tym klejem to się powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...