Skocz do zawartości

[Nawigacja] Mio Cyclo 200-pytanie do użytkowników


Gregory34

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników Mio Cyclo 200 dotyczące przesyłania treningów na Endomondo.

Ustawiłem sobie 2 profile w nawigacji-jeden rowerowy ,drugi do biegania i podczas przesyłania treningu do Endo zapisuje mi trening biegowy jako jazda na rowerze.Oczywiście bieganie zapisuje na profilu biegowym. 

Co robię nie tak,coś z ustawieniami,gdzie popełniam błąd?

Może ktoś zerknąć u siebie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Użytkownicy Mio Cyclo 200 - pytanie o nawigowanie po zadanej ścieżce.

Czy urządzenie przyjmuje i obsługuje ścieżki GPX tworzone przez różne urządzenia lub wykonane np. na Traseo lub Endomondo?

Próbował ktoś wczytać taką ścieżkę i czy Mio potem dobrze po niej kierowało?

 

Chciałbym zakupić taką nawigację, więc nie mam sam jak tego sprawdzić :) a głównie w taki sposób byłaby ona użytkowana przeze mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka,

 

#marega - Mam Mio 205 ale 200 pewnie działa tak samo. Otóż planowanie ścieżek super sprawa, Mio daje Ci dostęp do aplikacji i strony MioShare gdzie tworzysz ścieżki i wysyłasz normalnie na urządzenie, ja osobiście tworze sobie ścieżki na stravie, tam je zapisuje do pliku .GPX a później przesyłam na urządzenie za pomocą właśnie strony MioShare.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#crixu

Dzięki za info. Już kupiłem Mio Cyclo 200 i wypróbowałem w terenie :) Działa bardzo dobrze w nawigowaniu po ścieżce. Tworzę ścieżkę na Traseo, zapisuję ją do GPX i kopiuję wprost do nawigacji podłączonej do kompa.

 

Pierwsze podłączenie nawigacji do komputera zrobiłem na PC bez antywirusa i tu było i jest wszystko OK. Tak jak na filmiku Szajbajka:

https://www.youtube.com/watch?v=UTXoGg4HZi8&list=PLYg8T_pLOZEPewmWHUKy69cPT2IeQTB0o&index=23

pojawiły się dwa 'dyski': jeden systemowy i drugi do załadowania ścieżki GPX

 

Wczoraj podłączyłem nawigację do laptopa, na którym jest zainstalowany Kaspersky, a tam zaraz po podłączeniu antywirus zgłosił "krytyczne zagrożenie" i zanim zdążyłem cokolwiek zrobić (np. odłączyć kabel USB) z dwóch dysków Nawigacji Mio Cyclo 200 wykasował pliki "autorun.inf"

Teraz jak podłączam do PC-ta "pierwszego" to jest OK, ale jak podłączam do innego komputera, do którego wcześniej nie podłączałem nawigacji to zgłasza nieznane urządzenie i komputer nawigacji nie widzi.

 

Mam zatem taki problem, że aktualnie mogę nawigację podłączyć tylko do komputera PC, do którego podłączyłem ją pierwszy raz (ten komp. rozpoznaje nawigację i wyświetla jej dyski) a dla innych komputerów nawigacja jest niewidoczna.

Będę musiał odezwać się do serwisu, może podeślą mi pliki "autorun.inf", które usunął Kaspersky, żebym mógł je wkopiować na odpowiednie 'dyski' w nawigacji

 

Morał z tego taki, że podłączając nawigację Mio Cyclo 200 do komputera z antywirusem (Kaspersky) trzeba uważać, albo po prostu wyłączać na ten moment antywirusa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#marega

Jak masz czas i chce Ci się bawić to zrób sobie kopie danych na tym PC twojego Mio za pomocą oprogramowania od Mio, a następnie zrób reset urządzenia do ustawień fabrycznych, a z laptopa odinstaluj aplikacje oraz sterowniki Mio, następnie podłącz i zainstaluj na nowo sterowniki USB jednak tym razem przy wyłączonym antywirusie :D może pomoże.

Jak masz dużo tras zapisanych na urządzeniu to później sobie odzyskasz i będzie gites :D

 

PS. dzięki za filmik, nie wiedziałem ze tak tez można ładować trasy :) ja to robiłem przez stronę MioShare :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie mam pewności ale wydaje mi się że powinny :D ewentualnie mogę sprawdzić mój plik i Ci wysłać.

 

PS. Sprawdzilem swoją navi, nie ma nigdzie takiego pliku jak "autorun.inf" wiec mozliwe że to nie plik z navi. Usuń stery z laptopa, reset nawi, reinstall i moze zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem prośbę o przesłanie takich plików poprzez stronę "mio.pl" - zobaczę, czy będzie jakaś odpowiedź, ale to najszybciej w poniedziałek.

Temat nie jest palący bo nawigacja działa i ten jeden komputer ją widzi.

 

A myślisz, że na Twoim Mio Cyclo 205 te pliki startowe są takie same jak w "200" ?

Któż to może wiedzieć :)

 

Może na razie nie będę kombinował bo jutro potrzebuję nawigację na wyjeździe do Kartuz :) ale w przyszłym tygodniu jak sobie nie poradzę to poproszę Cię o przesłanie plików na spróbowanie, OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...