Skocz do zawartości

[napęd] wymiana


widawa

Rekomendowane odpowiedzi

A może nie wymieniać? Przy 4 tys nie powinieneś aż tak zajechać korby (wszytko zależy od tego w jakich warunkach i w jaki sposób ją użytkowałeś). Załóż kasetę i łańcuch, zrób mały test drive i zobaczysz czy korba przyjęła nowy łańcuch. To będzie najbardziej miarodajne. Chyba, że chcesz po prostu wydać kasiorkę i cieszyć się nowym napędem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj problemu na siłę. Jeśli chcesz wymienić - wymień. Jeśli nie chcesz wymieniać - nie wymieniaj.

Tak jak pisałem wcześniej, mało prawdopodobne że korba wymaga wymiany, a tym bardziej wszystkie 3 tarcze. 

Najlepiej zrób foto i wrzuć na forum, ale najpierw załóż kasetę, łańcuch i idź na rower :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

. znacie sklep gdzie sa dostepne te 3 blaty ?

Przy takim przebiegu nie wierzę, że wszystkie są do wymiany. Stawiam na jeden ten najczęściej używany. Ale nie warto trzepać portfela bez potrzeby. Załóż kasetę i łańcuch i spróbuj. Sądzę, że pójdzie bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, nie będę zaķładał nowego tematu bo sprawa dotyczy tego samego........

 

W moim przypadku chce wymienić tylko łańcuch bo, podczas ostatniego mierzenia, cały przymiar wpadł między pierścienie na sforzniach. Sam napęd zaczął także przeskakiwać po 1500km.

 

Obecnie  mam łańcuch Shimano CN-HG53 na kasacie Shimano Alivio HG400-9 11-32T, z korbą Shimano Acera FC-M371 44/32/22T.

 

Szukam łańcucha 9 rzędowego pod ten napęd i o udzielenie pomocy waszej prosze.

 

1.Czy każdy producent będzie dobrze współpracował z tymi częściami?

2.Mój budżet to około 50pln i chciałbym coś INNEGO od obecnego (jakościowo taki sam lub lepszy). Co polecacie?

3.O co chodzi z łańcuchem kierunkowym, czy występuje tylko w modelach 10r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba: https://zapodaj.net/38b5b34eebcb3.jpg.html

Kaseta: https://zapodaj.net/91660a7ddb748.jpg.html

 

Kaseta wygląda dobrze jak dla mnie, ale zęby na największej tarczy na korbie są trochę starte. Przeważnie jeżdzę na największych przełożeniach, co widać na korbie.

 

To będzie chyba tylko łańcuch. Dzieję się jeszcze coś takiego że, na przełożeniach chyba od 2x5 w dół, słychać ciągłe jak gdyby trzeszczenie łańcucha, od 3x6 w górę jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...