Skocz do zawartości

[Kaseta tylna] czy można wymienic bez łańcucha?


bastek32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuje mój rowerek na sezon i podczas demontażu wolnobiegu i montażu zaczęło coś latać w bębenku, czy to łożyska wypadły? i Teraz nie wiem co mam zrobić bo nie mogę tego tak złozyc bo hałasuje :) Czy jak Rok temu zakładałem nowy łańcuch i nowy wolnobieg to jest możliwość ze teraz wymienię samą wolnobieg? czy łańcuch będzie współgrał z nowymi zębatkami? czy trzeba wymieniać komplet?  a i zapomniałem dodać ze na wolnobiegu zrobił się luz i chyba jego tak słychać jak hałasuje. Wolnobieg to tanie shimano MF-TZ21, nie chce wymieniać łańcucha bo to dodatkowe koszty, ale jak juz będzie trzeba to trudno :) bo chyba nie ma sensu rozbierać tego bębenka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przejechałeś na tym napędzie? Jak założysz stary łańcuch do nowych zębatek to ten bardzo szybko zetrze je do poziomu starych zębatek, z którymi współpracował wcześniej.

 

Bębenek w wolnobiegu można rozebrać jak chce Ci się bawić - przygotuj się na lawinę malutkich kulek ze środka. Jest to do zrobienia, a luz kasuje się usuwając podkładki dystansowe, z których najcieńsza jest jak włos dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tak tanie rzeczy, że zakładaj jak chcesz przyoszczędzić. Najwyżej jak kultura pracy będzie daleko od ideału lub łańcuch będzie skakał to go wymienisz. Domyślam się, że do wolnobiegu kupiłeś raczej tani łańcuch i nawet po 1000 km może być znacznie wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...