Skocz do zawartości

[Licznik] Jaki licznik polecacie z pomiarem tętna i wysokości?


stoper86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Poszukuję licznika rowerowego tak jak w temacie i zwracam się z prośbą o pomoc i polecenie jakiegoś w miarę dobrego licznika.
Zastanawiam się nad

VDO M6 WL - http://allegro.pl/licznik-rowerowy-vdo-m6-wl-top-model-i6725340298.html

Ktoś może go używa i chce się podzielić opiniami na jego temat, a może polecicie coś innego??

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wypowiedzi.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zwaracam tylko uwage iż "Najbardziej zaawansowany z liczników serii M. Obok bezprzewodowej transmisji cyfrowej D3..." nie wiem co to jest ale chyba nie jest to ani ANT+ ani BT. a ten licznik juz troche kosztuje, szczgolnie jak dokupisz do niego pulsometr. Wtedy daje to 500pln, i masz zestaw ktory dziala tylko z czujnikami VDO...troche słabo.

 

W tej cenie mozna kupic np Bontrager Node 2.1 ktopry jest w bandlu z Paskiem HRM, (brakuje niestedy czujnika cad/speed - kolejna 100-150pln) Ale masz cos co mozna podlaczyc równoczesnie (tj czujniki) do kazdego innego licznika, telefonu, zegarka na ant+.  ew chyba nawet taniej mozna nabyć sprawdzonego Giant Neos Pro.

 

Ale zeby nie bylo kolorowo...500pln to juz jest bardzo blisko sprzetu z GPSem na pokladzie. ja bym dozbieral do czegos z GPS np od garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcowej ceny to faktycznie się uzbiera...
Myślałem o liczniku z GPSem, ale jak byłem w jednym ze sklepów to strasznie Mi odradzali tego typu liczniki bo ponoć strasznie oszukują i szkoda na nie kasy wydawać :(

 

Ale ile w tym prawdy?

 

Co do tego typu liczników to wpadł Mi w oko taki wynalazek:
http://allegro.pl/gps-holux-gpsport-260-na-rower-i-nie-tylko-puls-i5927262722.html
Co o nim sądzicie??

 

Jeśli chodzi o Giant Neos Pro to ciekawa propozycja, ale zależy Mi bardziej na pomiarze wysokości niż tętna ponieważ często jeżdżę po górach i fajnie by było mieć taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Albo Sigma ROX 6.0

 

Jesli to dziala na tym tam Sigmowym STS tylko to ... przynajmniej dla mnie jest to LIPTON i strata kasy z powodu zamknietego rozwiazania sigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant Neos Pro z tego co kojarze to PRO  mial pomiar wysokosci,  

Giant ma teraz cos takiego Licznik Neos Sync, bez czujnika - Giant Bicycles | Polska

 

Ciekawa propozycja te liczniki Gianta tylko nie mogę znaleźć wersji Neos Pro...

Czyżby była już niedostępna do kupienia??

 

 

 

Albo Sigma ROX 6.0 z kadencja albo bym do Garmina 520 dozbierał.

 

Czy w tej Sigmie da się wyłączyć wyświetlanie pomiaru kadencji na głównym ekranie, a na przykład zamiast tego umieścić tam temperaturę?? :)

 

Jesli to dziala na tym tam Sigmowym STS tylko to ... przynajmniej dla mnie jest to LIPTON i strata kasy z powodu zamknietego rozwiazania sigmy.

 

Czyli podobnie jak w przypadku VDO jestem tylko skazany na czujniki Sigmy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest problem ze jestes skazany na czujniki sigmy...to byloby pol problemu. Problemem z mojej perspektywy ktory dyskwalifikuje te sprzety to ze jestes skazany na odbiorniki/liczniki tych firm i nie podepniesz tego pod np telefon.

 

Co do licznikow gps...ok nie bedzie to tak dokladne jak dobrze skalibrowany licznik na kole...ale czy 1-2km mniej lub wiecej na np 100km robi Ci roznice?

Za to masz powiazanie pulsu do trasy/miejsca/wysokosci (ok z dokladnoscia nawet 2-3m ale czy to az tak istotne na podjezdzie majacym iles tam set metrow?). Za to wedlug mnie warto doplacic do licznika z gps'em. Blad pomiaru jest pomijalnie wedlug mnie maly.

Czujniki na ant+ czy bt mozesz sobie zostawic jesli chcesz kupic bardziej zaawansowany licznik, czy podpiac inny telefon.

Gdy chcesz zamienic licznik sigmy na np garmina musisz sprzedac wszystko.... raczej na tym tylko stracisz wiecej.

Na moim przykladzie. Chcialem po taniosci kupic czujnik kadencji/predkosci. Kupilem na ant+ czujnik w deca za 79pln i garmina fr60

 

Pozniej stwierdzilem ze fajna sprawa, sprawdza sie kupie licznik na kiere i pulsometr. Kupilem bontragera node sparowalem, dziala.

Pozniej okazalo sie ze istnieje takie endomondo i ze mam telefon z ant+... podlaczylem dziala.

 

Kupilem teraz garmina z gpsem, jak wyzej, dziala. Czujniki te same wszystko smiga.

 

Gdybym mial kupowac raz jeszcze to od razu kupilbym licznik z gps na ant+. ;-)

 

A i garmin syncuje do stravy z automatu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jednak warto pomyśleć o tym liczniku z GPSem...
Patrząc na mój budżet to w grę wchodzi Mio Cyclo 105, albo Holux GPSport 260 Pro bo one obsługują protokół ANT+.
Holux bardziej mnie kusi niż Mio, ale jakoś mało znana firma jak dla mnie.
Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Sigma to system zamknięty. Sam mam Sigme i do tego Forerunnera z czujnikami Garmina na kolo i korbe i przymierzam się do zakupu jakiegoś Edge. Minusy GPS? Mam Edge 705 i czas życia baterii jest dla mnie zbyt krótki - dlatego kupiłem sigme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zas życia baterii jest dla mnie zbyt krótki

Sigma pod tym wzgledem i tak nie pobije ANT+, ktory był projektowany pod jaknajnizsze zuzycie energii.

W zeszlym roku na Node  2.1 zrobilem 6tys km i bateria nie byla wymieniona. w czujnikach jest podobnie. - niestety mam kilka rowerów z czujnikami i nie jestem w stanie okreslic ile ciagnie bateria w czujniku ale min 2 lata (4-5tys km). Wszystko chodzi na bateriach  2032.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Warthog 6tys i dalej dziala na tej samej baterii, wiec jak dla mnie to juz wystarczajaco dlugo. Ile dziala sigma? Nawet niech dziala pol roku wiecej, rozwiazanie sts skresla ja z listy sensownych urzadzen.

 

Co do urzadzen gps - tak to fakt. W zaleznosci ile sie jezdzi i od modelu urzadzenia trzeba ladowac czesto. Nawet moze okazac sie ze co 10h ciaglej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Garmin Edge 500 do wyrwania za ok. 500zł na OLX, a widziałem kiedyś nawet za 250. Fakt, że trzeba ładować do 3/5 dni, ale odbywa się to automatycznie podczas zgrywania danych na Connect/Stravę. W praktyce to żaden problem, a funkcje które daje są naprawdę nieprzeciętne w porównaniu do zwykłych liczników. Nie potrzeba żadnych czujników, bo pomiar może być dokonywany przez GPS. Czujnik kadencji i na koło dokupuje się osobno. 

Także ja dołączam się do zwolenników GPSowych wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ruff lepiej Ty opisz swoje wrażenia bo Ja jeszcze go nie kupiłem bo się waham, a pomyślałem o nim bo mogę go mieć nowego w granicach 250 złotych.

Używki odpadają bo chce mieć gwarancję.

Co do GPSu to chodzą Mi dwa modele po głowie. Mianowicie Mio 105, albo Holux 260 Pro i im więcej czytam tym mniej wiem i sam nie wiem co wybrać bo codziennie mam inne pomysły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeń za dużo nie opisze, bo leży rozpakowany i czeka na rower który ma być w przyszłym tygodniu. Jakość wykonania pierwsza klasa, fajna opcja przychodzącego połączenia.

 

Kupiłem go za 200zł, nowy bez gwarancji, to prawie 50% ceny wyjściowej więc jestem zadowolony.

8c66181c4eb371c19d9a268cf467e1ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj starszego modelu np. Edge500, powinien być tańszy, a w pełni spełnia potrzeby, a tym bardziej z czujnikiem kadencji. Uwaga na ROXy, bo tam nie wszystkie mają możliwość podpięcia kad/puls/power. Pewnie te Mio 105 też spełni oczekiwania (Holux 260 Pro to chyba bardziej zabawka turystyczna niż licznik rowerowy), tu chodzi o cechę posiadania GPS i rejestracji trasy + inne dane (kad/Puls/Power), a nie tylko to drugie. Rozumiesz, jak wydawać 300/500zł, to lepiej na taką zabawkę, a nie na licznik posiadający cechy liczników sprzed 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...