Skocz do zawartości

[Amortyzatory] B'twin Rockrider 540 - wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co są to na razie niepewne plany, ale chciałbym się rozeznać co i jak. Po pierwsze czy jeśli obecnie mam skok 100 mm to czy będę mógł założyć amortyzatory o większym skoku i czy będzie to miało duży wpływ na rower? I czy w ogóle potrzebny mi większy skok? Nie jeżdżę ekstremalnie, ale skaczę na nie za dużych skoczniach. Jakie amortyzatory polecacie i ile mniej więcej kosztują w miarę dobre?

Znalazłem coś takiego: https://piwnicarowerowa.pl/reba-rl-rock-shox-2015-27-5,3,1242,2093  Opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to po tych wszystkich wymianach zostanie Ci sama rama. Piję tutaj do tych Twoich hydraulików i tarcz. Ten amor nie pasuje bo jest pod sterówkę 1,5" a Ty masz 1. 1/8". Nawet gdyby to trzeba zmienić piastę czyli w zasadzie całe koło. Twoja kasa, nie moja ale ja bym sprzedał w pi...du to co masz teraz i postarał się o coś innego. Tym bardziej jak operujesz taką gotówką na taki wideł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie ma sensu kombinować moim zdaniem, bo po zwiększeniu skoku to już będzie zupełnie inny rower.

Nie jest on przeznaczony do zabaw typu skakanie, co najwyżej z krawężnika możesz zeskoczyć.

Z tego co widzę, to masz nietaperowaną główkę ramy, a w/w Reba ma stożkową rurę sterową, więc nie da rady, oba samce :icon_lol:

Musiałbyś szukać czegoś ze sterówką 1 i 1/8 ", ale radzę po prostu zbierać na nowy rower jeśli chcesz skakać, bo na tym może się to różnie skończyć, czego Ci nie życzę.

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower był w sumie nie dawno kupiony, na nowy nie mam pieniędzy. Nie znam się na amortyzatorach, trochę gotówki będę miał i chcę upgradować powoli swój rower. Myślę, że przydałoby się wymienić widelec na lepszy, szukam czegoś z regulacją twardości. W takim razie co innego polecacie?

 

ps. Jakoś skaczę na tym rowerze i nic się nie dzieję, oczywiście tylko z małych skoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupowałeś ten model skoro już chcesz go ulepszać? Te 1300 to 3/4 ceny tego roweru. Zresztą ten xcr wcale nie jest taki najgorszy. Pytanie czy w ogóle odczujesz zmianę tego amortyzatora? Czy chcesz go zmienić po to żeby skakać? A jak skaczesz i z tego co piszesz o skoczniach wnioskuję że to nie jest po prostu zeskok tylko normalne wybicie się to możesz skakać dalej, nikt ci nie zabroni. Tylko jak wybijesz sobie zęby albo zrobisz sobie coś gorszego to nie miej pretensji do nikogo. Źle wylądujesz i z rowerem może stać się wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju ten amortyzator co masz, a pieniądze odłóż na lokatę - przydadzą się jak części zaczną się zużywać. I wtedy kupisz sobie w zamian lepsze, ale dopiero wtedy. A jak Cię już korci tuning to zainwestuj w coś, czego w rowerze nie masz wcale. Np. polecam sztycę siodełka, regulowaną z manetki. Też sobie zafundowałem, jest czadowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz, jak się ktoś uprze, to i na Wigry 3 będzie skakał.

Następnym Twoim celem będzie ... niech zgadnę ... Wielka Krokiew, czyli leć Kubo, leć :icon_exclaim: - co nie zmienia faktu, że producent nie przewidywał dla tego modelu jakichkolwiek skoków jak sądzę.

Pozostaje życzyć Ci dużo szczęścia i tyle samo udanych lądowań co wybić.

@ Witboj

Ty na poważnie z tą sztycą :icon_question: , przecież amor + sztyca będą więcej warte niż cała reszta w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ Witboj

Ty na poważnie z tą sztycą :icon_question: , przecież amor + sztyca będą więcej warte niż cała reszta w tym przypadku.

  No pewnie tylko nie "+ amortyzator"  a "zamiast amortyzator" bo łatwiej wyciągnąć i przenieść do nowego roweru( jakby np.  ten stary skoków nie przetrzymał  ;-)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...