Skocz do zawartości

[porównanie geo] NS Bikes RAG+ (M) vs. SOMA Wolverine (52)


BratDalton

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej ciekawości dokonałem takiego porównania i wyszło mi że rowery są... dość podobne w kwestii realnych wymiarów. Chciałem zobaczyć jak można wykorzystać Wolverina żeby zbudować z niego coś bardziej zwartego niż wymyślili twórcy. Trochę też byłem ciekaw jak się przekładają wymiary producenta na rzeczywiste liczby.

 

Główna widoczna różnica to 0.5 stopnia więcej kąta podsiodłowej i niższy przekrok na rzecz Wolvie (przy maksymalnie dużych oponach jakie wchodzą do obydwu rowerów). Minimalnie niżej będzie suport w RAG+. Nieco dłuższa baza kół w RAGu (to większy rozmiar jednak). W Wolverine mogą pojawić się minimalne overlapy na paluchach stóp.

 

Dane wziąłem z wypisek producentów, wyrysowane w BikeCAD. Nie jest to szczyt precyzji ale to tylko zabawa ;)

 

Płynie z tego dość ciekawy wniosek dla mnie. Rozważając jeden z tych rowerów do zakupu mamy do wyboru ramę stalaka + zapas pieniędzy na komponenty lub ramę alu+wideł karbon i cały rower. Biorąc pod uwagę podobieństwo geometrii rozjaśnia się co warto wybrać. 

 

SOMA Wolverine 52 (TT c-c 557) na kołach 28" z oponą 2.2: 
 

y1TamPP.png

 

NS Bikes RAG+ M (TT c-c 553mm) na kołach 28" z oponą 42mm:

 

rFQzfPP.png

 

Nałożone:

 

Pr0sXJ6.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej,

i na czym stanął Twój wybór? Sam jestem zainteresowany kupnem Raga ale jego cena (6500) to trochę kosmos... :(

Nie wspominając o tym że NS wprowadza nowa markę Rondo ale tam ceny są jeszcze bardziej po... Chyba za bardzo wzorowali się na OpenUp nie tylko konstrukcją ramy ale i ceną... :/

 

Ostatnio trafiłem przypadkiem na rowery Fairdale i ich model Weekender Drop na stalowej ramie http://fairdalebikes.com/bikes/2017-weekender-drop-bar/

Cena w zeszył roku była ustalona na poziomie 6k (wyprzedają po 4,5k), z tego co wiem nowa kolekcja już leci do polskiego dystrybutora i zobaczymy ile będzie kosztował w tym roku.

 

Anyway cena i tak jest straszna... za kwotę 5k można kupić rower z amortyzatorem.. Pozostaje czekać aż ramy a'la szosowe z miejscem na większe kalosze spowszednieją, bo póki co to jest dramat i złodziejstwo! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...