Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Trening] Szybkie przygotowanie do sezonu - jak ułożyć plan?

trening plan treningowy cross mtb xc zawody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 erzurum

erzurum

Master

• Użytkownik
  • 2363 postów
  • Imię:Stachu

Napisano 28 marzec 2017 - 06:15

@errwin masz rację co do pasji, nie można jej mierzyć ilością przejechanych km, natomiast kolega chce budować formę, a w takim wypadku trzeba jeździć dużo.

Pracujący amator z ambicjami to 130km robi w weekend a nie od początku roku.

• 0

Reklama

Reklama

#42 montell81

montell81

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 992 postów
Garaż Rower

Napisano 28 marzec 2017 - 06:55

Trochę ciasne spojrzenie na aktywność rowerową. Po kilkunastu latach przygody z rowerem mam nadal tyrać po kilka tysięcy kilometrów rocznie, żeby załapać się na definicję pasjonaty ? Liczenie kilometrażu to zwykłe czepialstwo, niektórym jeżdżenie w kółko jak koń w cyrku dookoła komina po paru latach przestaje sprawiać frajdę co nie znaczy, że utracili pasję. Niektórzy przedkładają jakość na ilość. Ja na przykład wolę pojechać co tydzień na trip po górach niż nabijać kilometry po łąkach. Zimę i początek wiosny spędzam na siłowni lub basenie i nie wydaje mi się, abym utracił pasję bo zrobiłem sobie przerwę od jeżdżenia, lub robię tych kilometrów mniej, niż niektórzy uważają za słuszne.

Jednak zauważ, że Ty masz inne priorytety. Autor tematu zamierza zawojować maratony i tu niestety trzeba zimę przepracować w domu jak chomik na trenażerze, a później poświęcić co najmniej kilka godzin w tygodniu, by formę podtrzymać. Nie ma drogi na skróty. By przygotować się do maratonów, dłuższy weekendowy trip niestety nie wystarczy. Systematyczna praca to podstawa.

Kolega przejechał na rowerze w tym roku 130km. Zakładając średnią 20km/h daje nam to niepełna siedem godzin w ciągu trzech miesięcy. Zgodzisz się, że to trochę mało by myśleć o wysokich lokatach w wyścigach?

• 0

Sprzedam Manitou r7 100mm 26" Absolute

https://www.forumrow...brake-i-tarcze/ Kierownica Ritchey WCS https://www.forumrow...e-butted-trx50/

#43 KrissDeValnor

KrissDeValnor

Master

• Użytkownik
  • 1549 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 10:31

@ montell81

Chyba Cię poniosło :bye2:

Wysokie lokaty :icon_question:

Tu chodzi raczej o dojechanie do mety i walkę o nie bycie ostatnim...

Oczywiście dystans Mini w płaskim jak stół nizinnym maratonie.

• 0

A sacharyna to ma w ogóle 500 procent... Cicho! 500 procent cukru w cukrze.

#44 montell81

montell81

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 992 postów
Garaż Rower

Napisano 28 marzec 2017 - 11:36

Czytaje @1938 mam wrażenie, że jego ambicje są wyższe niż dystans mini na płaskim wyścigu :)
  • 0

Sprzedam Manitou r7 100mm 26" Absolute

https://www.forumrow...brake-i-tarcze/ Kierownica Ritchey WCS https://www.forumrow...e-butted-trx50/

#45 firefoks

firefoks

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 887 postów
Garaż Rower

Napisano 28 marzec 2017 - 18:59

Nie przesadzajcie, ja w tym roku przejechałem wg stravy 350 km a zamierzam walczyć o pudło ;) I kto mi zabroni?

• 0

#46 beskid

beskid

Emeryt

• Użytkownik
  • 8184 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 28 marzec 2017 - 20:15

"Czy z tej mąki będzie chleb"?? Do puki przyjacielu nie zaczniesz jeżdzić na takim poziome by te okolice 100km były treningiem to nie ma o czym dyskutować. Osobiście nie nadaję się zupełnie na maratony. Zimę mogę "przepierdzieć" a i tak pierwsza jazda to bez trudu zrobione 50km i nie po płaskim. Całe to gadanie o przepracowanej zimie jest o tyle bez sensu, że musisz sam wiedzieć czy dasz radę "odpalić" na pełnych obrotach przez te umowne 2 godz. Ja tego nie potrafię i nie ma znaczenia ile lat bym jeżdził. Jednym słowem nie wiesz nic a by się dowiedzieć trzeba z 2-3 miechy czasu. 

• 0

Reklama

Reklama

#47 KrissDeValnor

KrissDeValnor

Master

• Użytkownik
  • 1549 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 23:24

@ beskid

Ale skąd autor tematu ma to niby wiedzieć, skoro do tej pory nie był za pan brat z rowerem :icon_question:

Ty zrobisz te 50 km, a inny może nawet sieknie setkę, ale większośći która przesiedziała zimę to i 3 dychy po płaskim lesie stykną na dzień dobry - mówię o ciągłym kręceniu bez przerw.

Dlaczego od razu trzeba odpalać na pełnych obrotach, to nie wystarczy stopniowanie co jakiś czas - w sensie zwiększamy obroty z każdym kolejnym startem w miarę możliwości :icon_question:

Mówię o początkach, bo w tym przypadku na pudło niestety trzeba będzie długo poczekać ( to w optymistycznej wersji ).

@ firefoks

Idziemy łeb w łeb, to może zorganizujemy własne zawody na które zaprosimy oczywiście autora tematu.

PS

Jeżdżę przez ok. 9 miesięcy w roku góra dwa razy w tygodniu, a porównując tempo środka stawki w płaskim maratonie na kilkuset startujących wychodzi mi miejsce pi X drzwi w połowie.

Pytanie jest takie : jakie są aspiracje danej osoby :icon_question:

Wystartować można zawsze, a z jakim skutkiem, to już inna para kaloszy...

• 0

A sacharyna to ma w ogóle 500 procent... Cicho! 500 procent cukru w cukrze.