Skocz do zawartości

[tarcze hamulcowe] B'twin RockRider 540 - wymiana


xXkuba22XX

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzenie tarczy na czujniku - 5 min z demontażem koła i zamontowaniem w centrownicy.

Ewentualne prostowanie -1 do 15 min w zależności od stanu (i czy się jeszcze da)

Wymiana tarczy - 15 minut (czas podany dla takich na śruby , praca z dynamometrem i na klej, tarcze na CL wymienia się jeszcze szybciej)

Ustawienie zacisków 5 min.

 

Razem godzina na oba koła MAKS z przerwą na piwo.

 

A tu od 5 dni dyskusja trwa.

 

Kup dwie najtańsze tarcze Shimano 160mm, nie będziesz się o nie martwił, jak się zniszczą znowu to niewielka strata. Dla amatorów są wystarczające w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz trochę sztywniej i mocno uszczuplić portfel to bierzesz SM-RT76/86 (w zależności czy chcesz aluminiowy rdzeń mający w teorii zapewnić lepsze chłodzenie) lub bierzesz SM-RT56, będzie trochę mniej sztywnie, ale sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem SM-RT86. Wymieniłem. Hamulce nadal ocierały o tarcze. Oddałem do serwisu i na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że wszystko idealnie zrobił. Co prawda zdziwiło mnie trochę, że gościu powiedział że te tarcze są bardzo miękkie, bo mają aluminiowy rdzeń, mam nadzieję, że nie zostałem oszukany na tym forum. Chciałem sztywne tarcze, które będzie ciężko wykrzywić, a w serwisie mówią, że są bardzo miękkie. No ale cieszyłem się, że to już koniec problemów z rowerem. Po pierwszej jeździe w terenie znowu ocierają. Zerknąłem na to, łatwo dało się to wyregulować, z przodu udało mi się tak ustawić, że było wszystko w porządku, z tyłu nawet jak wyregulowałem żeby nie ocierały to po jeździe problem wracał. No ale nic stwierdziłem, że już trudno, przymknę na to oko. Ale oczywiści jestem bardzo udany i wjechałem w drzewo cała przednia tarcza wykrzywiona. Teraz moim zdaniem nadaje się tylko do wymiany.

 

Kupić nową przednią tarczę, i założyć, a jeśli po założeniu znowu hamulce będą ocierały to oddać do serwisu czy kupić nową przednią tarczę i wymienić hamulce na te slx? https://www.forumrowerowe.org/topic/213546-hamulce-btwin-rockrider-540-wymiana/?do=findComment&comment=1943643

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...