Skocz do zawartości

[Pas HR] Wybór nadajnika pulsu


alpacino13

Rekomendowane odpowiedzi

Część, Macie jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia z pasami na klatkę piersiową monitorującą rytm pracy serca? Poszukuję obecnie takiego nadajnika Bluetooth lub Bluetooth i Ant+. Będzie on wykorzystywany do treningów na trenażerze oraz do regularnej jazdy. Mógłby ktoś polecić coś sprawdzonego? Musi mieć on łączność bluetooth, gdyż będzie on parowany ze smartphone oraz prawdopodobnie z licznikiem cateye strada smart lub padrone smart. Obecnie zastanawiam się nad Sigmą R1, Cateye HR - 12, Tacx Smart T1994 i nowym pasem od Decathlonu - https://www.decathlon.pl/pas-ant-bluetooth-smart-id_8334795.html?gclid=Cj0KEQiA25rFBRC8rfyX1vjeg7YBEiQAFIb3bypX-OdTKm3eKSYMcESvfBv-JKsg4Ai-Lf8qzVXrl0MaAuOK8P8HAQ .

Ktoś może korzysta z któregoś z powyższych i może się podzielić swoją opinią? Dodam tylko, że dotychczas korzystałem z pulsometru z Lidla jednak odmówił on po dwóch latach użytkowania posłuszeństwa. ;). Mocno zainteresował mnie TAXC mimo, że jest najdroższy to łączy bluetooth i ant+ co czyni go najbardziej uniwersalnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na próbę kupiłem taki nadajnik z Lidla za około 100 PLN, nie polecam bo pokazywał bzdury.

Długo używałem polara H7 dobrze łączył się z telefonem oraz z pożarem v400.

Obecnie używam garmina ant+ i jest ok.

Tych co wymienisz nie znam więc się nie wypowiem.

 

 

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten z linku. Jest dokładny, Porównywałem go z aparatem do mierzenia pulsu i ciśnienia, pokazywał to samo   używam go już drugi miesiąc i jest ok. Miałem problem raz z komunikacją ale to wina była smartfona. Polecam

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Wcześniej już zdecydował bym się już z Decathlonu, ale czytałem opinie na stronie sklepu, które w części wskazywały na problem z precyzją wskazań. Ale skoro sprawdzałeś to niewykluczone, że się na niego zdecyduję. Poczekam jeszcze na opinię innych o ile się pojawią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszą wersję tylko z ANT+ prawie 3 lata (około 500 godzin pracy, jeszcze nie wymieniałem baterii). Sparowanie z rowerowym Garminem.

W tym czasie 2 może 3 przypadki utraty sygnału. Dokładność na pewno sprawdziłem po zakupie jak wieczorem chciałem wypróbować i na liczniku pokazało mi coś w okolicy 40. Pomiar potwierdzony palcem i zegarkiem. Potem pewnie też kilka razy w ten sposób sprawdziłem ale nie robiłem jakichś dokładniejszych testów, bo traktuję to bardziej w formie zabawki niż precyzyjnego urządzenia. Nie przypominam sobie dziwnych skoków ani w dół, ani w górę (poprzedni zestaw też z Deca potrafił mi przekłamywać, przy niskim spoczynkowym <60 się gubił, przy słabszej baterii i sprincie potrafił pokazać 250 ale był tańszy i z kodowaniem analogowym).

 

Jak nic nie naknocili, to ten nowy pasek powinien też dobrze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...