Skocz do zawartości

[Przedni amortyzator] Wymiana na nowy, jaki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

 

Nie znam się na amortyzatorach, dlatego chciałbym zasięgnąć rady.

 

Obecnie mam przy swoim 29erze (merida tfs 500d model 2012) amortyzator SR 29-XCR-RL 100 (tak napisano w spec.).

Po kilku latach użytkowania pojawiły się w nim luzy oraz jego działanie nie jest zbyt komfortowe.

 

Szukam czegoś do pojeżdżenia turystycznie ale też kilka maratonów w roku, może z czasem coś w XC.

Cena w granicach rozsądku, bez szaleństw :) No i żeby przeglądy nie były kłopotliwe i kosztowne.


SR 29-XCR-RL 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki budżet to nowy Raidon ~700 pln. Powyzej 1k PLN ~1200 PLN to nowy Epixon. RS Reba tylko uzywana + serwis (~150 robocizna + 120 uszczelki). Według mnie do Twoich zastosowań to nowy Raidon u Acivia + wymiana trzedniego koła na sztywna oś 15 mm. W 1k PLN powinieneś się zmieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki budżet to nowy Raidon ~700 pln. Powyzej 1k PLN ~1200 PLN to nowy Epixon. RS Reba tylko uzywana + serwis (~150 robocizna + 120 uszczelki). Według mnie do Twoich zastosowań to nowy Raidon u Acivia + wymiana trzedniego koła na sztywna oś 15 mm. W 1k PLN powinieneś się zmieścić

 

Co oznacza wymiana przedniego koła na sztywną oś? :)

Ten raidon to np. to? http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/raidon/29-cali_amortyzator-suntour-raidon-xc-rl-r-29-cali-bialy-2016/199

 

Rozumiem, że manetkę do blokady skoku trzeba osobno kupić? Czy można ew. wykorzystać obecną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza wymiana przedniego koła na sztywną oś? :) Ten raidon to np. to? Amortyzator Suntour Raidon XC RL-R 29 Cali Bia Rozumiem, że manetkę do blokady skoku trzeba osobno kupić? Czy można ew. wykorzystać obecną?

Ten z linku ma juz manetke w komplecie. Wymiana koła przedniego na sztywna oś polega na tym że oś piasty masz 15 mm zamiast 9mm. Cała konstrukcja jest wówczas sztywniejsza. Masz dwie opcje:

1. Wymiana samej piasty na Novatec 042 lub 771 i przeplecenie koła. szprychy powinno sie dać wykorzystać. Jedynie nowe nyple

2. kupno nowego koła z ta piastą np u Daveo. Tu koszt może być większy niż 300 PLN. Ewentualnie kupno uzywanego. Stare sprzedajesz i trochę Ci się zwraca .

 

Najlepiej zapytaj co na teraz Activia bo jest jeszcze kwestia sterówki, która prawdopodobnie masz prostą a niewiem czy Activia ma coś takiego teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

poczytaj forum, daj sobie spokój z Epixonem, jak Suntour to jakiś wyższy model wybierz.

 

Zapewne większość poleci Tobie Suntoury - przedstawiciel jest na forum, ale porozmawiaj z nim i jak do XC weź lepiej coś wyższego niż EPIXON - chociaż zapewne będzie polecał EPIXON-a ale moim zdaniem za długo on w XC nie pożyje - sam sprawdziłem.

 

Ja jestem zwolennikiem Reby i Fox-a, ale nowego w tej cenie nie kupisz. Rozglądnij się lepiej za używką, na główkę taper spory wybór na a....o.

 

Ale to tylko moje zdanie, potwierdzone używaniem Epixona i Foxa - więc mam porównanie, a też jeżdżę XC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej nie wydawaj kasy na Raidona, a tym bardziej niby lepszego od niego Epixona.

 

Dozbieraj i celuj w wyższe modele Suntoura albo najlepiej jakiś FOX lub REBA.

 

Wiem, że na forum jest dużo zwolenników Suntour-a i pisząc powyższe się narażam, ale to jest tylko moje zdanie.

 

Jakoś na zawodach XC nie widzę ani Epixon-a ani Raidona tym bardziej.

 

Epixon którego używałem wytrzymał kilka miesięcy, więc coś w tym jest - wiem,,,,wiem,,, ktoś powie że taki mi się model trafił, to dlaczego nie widać tego sprzętu na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje poszukac dobrze jakieś OLX czy tu forum czy ktoś czegoś fajnego nie sprzedaje. ja na alegro znalazłem kiedyś SIDa za 1000zł do 26er a obecnie mam fox'a za 1200zł do 29er. przed sidem miałem epicona i było sporo na plus dla rockshoxa, a fox sid'a zmiażdżył działaniem. Epicon po 2latach zaczął puszczać powietrze. sid przez 3latach chodził bez zmian, a fox'a śmigam trzeci rok. wszystkie miałem od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...