Skocz do zawartości

[Cross rama] Cube damski wybór rozmiaru


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Po studiowaniu przez pół zimy jaki rower, jaki model i w poszukiwaniu "okazji" dokonałam finalnego wyboru:

Cube cross trapez.

 

Teraz tylko pozostaje wybrać dobry rozmiar.

 

Jestem bliska zakupu roweru w rozmiarze 50 cm -mój wzrost 165 cm, długość nogi 79 cm ale przy ramie trapez to i tak chyba nie takie ważne.

 

Do dziś byłam przekonana do rozmiaru 46 cm ale po kolejnej przymiarce i przejażdżce po sklepie okazało się ,że haczę nogą przednie koło czyli rama za krótka.

Innych różnic vs 50 cm nie odczułam szczególnie ( jest trochę wyżej i ciut bardziej pochylam się do przodu).

Potrzebuję wygodny rower, komfortowy na dłuższe trasy i chcę uniknąć bólu pleców.

Czy rozmiar 50 cm to dobry wybór? Jakie są Wasze doświadczenia ?

 

Proszę o pomoc :).

 

Emmma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na zaczepianie mogłyby prawdopodobnie pomóc pedały SPD, ale w damce jakoś mi nie pasują.

Bardziej Cię widzę na rozmiarze 46, chociaż różnica między nim, a 50 jest minimalna, więc dziwię się że przy 1 cm róznicy długości już nie haczysz o przednie koło :whistling:

 

 

Bycie pomiędzy rozmiarami nie ułatwiało wyboru - po kilku przymiarkach finalnie stanęło na rozmiarze 46 cm. Na rozmiarze 50 cm czułam ,że jednak jestem zbyt wysoko. Zobaczymy w dłuższej perspektywie czy to był dobry wybór.Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bycie pomiędzy rozmiarami nie ułatwiało wyboru - po kilku przymiarkach finalnie stanęło na rozmiarze 46 cm. Na rozmiarze 50 cm czułam ,że jednak jestem zbyt wysoko. Zobaczymy w dłuższej perspektywie czy to był dobry wybór.Bardzo dziękuję za pomoc.

Witam . Mamy doskładnie ten sam problem z wyborem roweru dla mojej dziewczyny  - 163cm 77 noga :) myslimy raczej o 50 bo mówią ze do bardziej rekreacyjnej jazdy lepeij brac minimalnie większa. Praktycznie się zdecydowaliśmy .. aLe zapytam żeny się upewnić :D  I jak.. 46 to był dobry wybór?? (Rower przyszedł z pedałami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...