Skocz do zawartości

[Licznik] Jak zamontować licznik do amora lefty


zagajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie....

Zakupiłem rowerek z amorkiem lefty. I mam teraz problem bo nie wiem jak do niego dopasować bezprzewodowy licznik prędkości. Zależy mi na najprostszym liczniku wskazującym prędkość, dystans dzienny, całkowity. I wystarczy.
Bardziej interesuje mnie jak taki licznik podpiąć pod amortyzator lefty.
Poniżej zdjęcie mojego roweru.

 

7414836_21_f.jpg

Wiem, że sensor sczytujący sygnały musi być podpięty do "nieruchomej w czasie jazdy" części lefty'ego (czyli tej bliżej osi), oraz, że są adaptery cannondale'a, ale nie wiem czy tarcza hamulcowa nie będzie przeszkadzała w czytaniu impulsów w czasie jazdy, no i jak zamontować magnesik na szprychę, przecież powinien być jak najbliżej sensora sczytującego impulsy (między 2-4 mm), prawie się o niego ocierać, a na przeszkodzie jest właśnie tarcza....

PZDR    Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył załóż :)

 

Może koledzy podpowiecie jaki konkretnie licznik się do tego nada, bo nie chce mi się wierzyć by był licznik, który z takiej odległości sczyta sygnały z sensora impulsów....

 

Nie słyszałem o takim liczniku, tutaj determinujące znaczenie ma odległość licznika od sensora, a z tylnego koła to jednak co najmniej dwa razy większa niż z przedniego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma 16.12 sts spokojnie czyta sygnał z tylnego koła. Kupiłem ją ponieważ mam ten sam kłopot przez RS1. Niestety cieszyłem się licznikiem godzinę. Dwa convoye s2 zakłócają sygnał. Za mocne są. Przy zwykłej lampce nie ma kłopotu. Licznik poszedł w odstawkę. Dzisiaj dotarła Sigma rox 7.0 GPS i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6713185195 np na tej aukcji np na zdjęciu widać adapter jakiś... Może w tym kierunku trzeba by iść.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

Znalazłem ten adapter, oryginalny produkt Cannondale'a. Kosztuje 110 zł. I można podpinać dowolny licznik bezprzewodowy. Adapter wygląda tak:

 

7417624_Adapterdolicznika.jpg

 

Dziękuję kolegom za pomoc i zainteresowanie.

 

PZDR    Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...