Skocz do zawartości

[OK. 3000 zł][MTB] na [Bieszczady][amatorski][Polski]


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

1. Chciałbym was się poradzić jaki kupić rower Polski za około 3000 zł na wycieczki rowerowe w Bieszczady, bo mam tam domek letniskowy to za bardzo nie opłaca mi się jechać w inne rejony. Obecnie mam Korss Level B3 z 2015, jest to bardzo fajny rower, ale chciałbym pośmigać z dziewczyną czasami to by mi się przydały dwa. Za obecny rower dałem 2300, więc teraz chciałbym coś troszkę lepszego, chociaż szczerze powiedziawszy tylko raz śmigałem na rowerze po Bieszczadach z kolegą więc jestem amatorem.

 

2. Zastanawiałem się też nad kupnem roweru dla dziewczyny, ale boję się że po kilku latach się rozleci, a jak dam już około 3000 zł to będzie coś mocniejszego.

 

3. Czy opłaca się kupować rowery z poprzednich kolekcji 2015, 2016 ?

 

4.Rozmiar razy M dla dziewczyny 165 jest ok ?

Ja mam 167 to też M czy S ?

 

 

5.Moje preferencje:

Cena około 3000 zł

Rodzaj: MTB

Amatorski

Made in Poland

 

 

Pozdrawiam,

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tematów o kupnie roweru MTB w kwocie 3 tyś jest na forum co najmniej kilka w tygodniu. Przeglądałeś ? Masz jakiś faworytów ?

2. Jak wyżej

3. Opłaca się

4. Oznaczenia literowe w zasadzie nic nie mówią bo co producent to inna interpretacja. Przy takim wzroście to coś w okolicach 15-16 cali by wychodziło

5. Kross , Unibike, Romet to pierwsi z brzegu polscy producenci. Przy czym nie jestem pewien czy jakakolwiek część do tych rowerów powstaje w Polsce :) Tu są tylko montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Oczywiście, że się opłaca. W o wiele lepszej cenie często można dorwać nawet fajniejszy sprzęt, ponieważ (niestety) ceny idą w górę, a rowery marnieją wyposażeniem. To właśnie spotkało Kross'a w tym roku z kolekcją 2016 vs 2017.

 

Dla takiego wzrostu ramy Krossa to na bank rozmiar S, a nawet S'ka może być za długa (rura górna) dla dziewczyny, ponieważ mają dłuższe nogi wobec tułowia. Polecam przymierzyć w sklepie, ponieważ te same ramy są używane w wielu modelach (tylko inne kolory).  Ramy Kross'a Level mają dość sportową geometrię. Oznacza to, że mogą być dla totalnego amatora niewygodne i będą wymuszać bardziej pochyloną pozycję ciała oraz je wyciągać. Ma to ogromne zalety w terenie i przy bardziej intensywnej jeździe. Trzeba po prostu na rowerze usiąść i zobaczyć (czyt. przejechać się), ewentualnie pokombinować z innym ustawieniem mostka jak już będzie za późno.  Pozycja na rowerze i wygoda jest o wiele ważniejsza niż jego osprzęt, kolor, cena czy cholera wie co.   Moja dziewczyna kupiła raz sobie (po doradztwie sprzedawcy) za duży rower MTB.  Musieliśmy go odsprzedać w przeciągu kilku miesięcy . Na nowym mniejszym no i ogólnie lepszym śmiga jej się 100x lepiej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia literowe w zasadzie nic nie mówią bo co producent to inna interpretacja. Przy takim wzroście to coś w okolicach 15-16 cali by wychodziło

Długość podsiodłówki też dziś nic nie mówi bo co rama (nawet nie producent) to inna geometria. Rozmiar dziś wybierasz na podstawie tabelek producenta, albo jak uważasz że wiesz lepiej to kompletu informacji o ramie a nie jednej liczby i generycznej tabeli rozmiarów z lat 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tematów o kupnie roweru MTB w kwocie 3 tyś jest na forum co najmniej kilka w tygodniu. Przeglądałeś ? Masz jakiś faworytów ?

2. Jak wyżej

3. Opłaca się

4. Oznaczenia literowe w zasadzie nic nie mówią bo co producent to inna interpretacja. Przy takim wzroście to coś w okolicach 15-16 cali by wychodziło

5. Kross , Unibike, Romet to pierwsi z brzegu polscy producenci. Przy czym nie jestem pewien czy jakakolwiek część do tych rowerów powstaje w Polsce :) Tu są tylko montowane.

 

1.

 

Kross Level B6 2015

S 17|GRAFITOWY / CZARNY / ŻÓŁTY MAT  

rozmiar: S 17, kolor: GRAFITOWY / CZARNY / ŻÓŁTY MAT

 

cena: 2649,00 zł

 

350 zł droższy od mojego , a 3 klasy wyżej

 

 2. Czyli lepiej taniochy za 1500 zł nie kupować ?

 

3. Też mi się zdaje tak , bo z przodu bez przerzutek to jakaś lipa.

 

4. To czyli lepiej wzrost podać ?

 

5. Ale z ceny końcowej tylko z 10 % zostaje dla Chińczyków , najwięcej zarabiają właściciele i Polscy pracownicy , bo to oni ogarniają marketing.

 

 

Siema,

 

Oczywiście, że się opłaca. W o wiele lepszej cenie często można dorwać nawet fajniejszy sprzęt, ponieważ (niestety) ceny idą w górę, a rowery marnieją wyposażeniem. To właśnie spotkało Kross'a w tym roku z kolekcją 2016 vs 2017.

 

Dla takiego wzrostu ramy Krossa to na bank rozmiar S, a nawet S'ka może być za długa (rura górna) dla dziewczyny, ponieważ mają dłuższe nogi wobec tułowia. Polecam przymierzyć w sklepie, ponieważ te same ramy są używane w wielu modelach (tylko inne kolory).  Ramy Kross'a Level mają dość sportową geometrię. Oznacza to, że mogą być dla totalnego amatora niewygodne i będą wymuszać bardziej pochyloną pozycję ciała oraz je wyciągać. Ma to ogromne zalety w terenie i przy bardziej intensywnej jeździe. Trzeba po prostu na rowerze usiąść i zobaczyć (czyt. przejechać się), ewentualnie pokombinować z innym ustawieniem mostka jak już będzie za późno.  Pozycja na rowerze i wygoda jest o wiele ważniejsza niż jego osprzęt, kolor, cena czy cholera wie co.   Moja dziewczyna kupiła raz sobie (po doradztwie sprzedawcy) za duży rower MTB.  Musieliśmy go odsprzedać w przeciągu kilku miesięcy . Na nowym mniejszym no i ogólnie lepszym śmiga jej się 100x lepiej.

 

Pozdro

 

To czyli najlepiej z 2015 ?

 

 

Wolę kupić na internecie rower , a za różnicę kupić sobie narzędzia do naprawy roweru, więc z przymierzaniem to lipa , chyba że poudaje że chce kupić w sklepie.

 

 

 

 

A jeszcze jedno czy jak kupię rower na internecie z drugiego końca Polski to czy miejscowy sklep musi mi go przyjąć na gwarancję , jak się reklamuje logiem tej samej firmy np. Kross ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...