Skocz do zawartości

[9985g] Accent Peak 79er Custom


Rekomendowane odpowiedzi

SPECYFIKACJA:

~~(Hamulec przedni) Tektro Aquila - 209g
~~(Hamulec tylny) Tektro Aquila - 211g
~~(Klamki Hamulcowe) Avid FR5 - 150g
~~(Pancerze i linki) pancerze Jagwire LEX-SL / CGX-SL + linki Niro Glide - 190g
~~(Kaseta) Sunrace CSM96 9sp 11-34- 350g
~~(Łańcuch) KMC x9.93 9sp - 280g
~~(Korby) Shimano SLX FC-M660 584g + zębatka owalna narrow wide HCC Components 36t 58g + kominy Reverse 8g
~~(Przerzutka tylna) Shimano Deore XT RD-M772 GS - 227g
~~(Widelec) Force 29er - 836g
~~(Gwiazdka sterów) - 10g
~~(Top Cap + Śruba) - 12g
~~(Rama) Accent Peak 27,5 rozmiar L / 21' - 1750g
~~(Gripy) Accent Fusion - 40g
~~(Kierownica) Funn FlameOn 710mm - 202g
~~(Korki kierownicy) Accent - 4g
~~(Stery) Accent HSI-SPRO Tapered - 108g
~~Crank Brothers Candy - 275g
~~(Siodło) WTB Rocket Race "STORCK" - 262g
~~(Sztyca) Accent SP-408 31,6 - 295g
~~(Zacisk sztycy) Accent Execute 34,9 - 12g
~~(Manetki) Shimano XTR Sl-M970 9sp, tylko prawa- 110g
~~(Zaciski kół) Accent Bolt - 68g
~~(Mostek) PRO LT 120mm - 144g
~~(Opona przednia) Continental Race King Race Sport 2.2x29' - 528g
~~(Opona tylna) Continental Race King Race Sport 2.2x27,5' - 492g
~~(Dętki) Maxxis Welterweight - 370g
~~(Koło przednie) - 827g
     -Piasta DT Swiss 370
     -Obręcz DT Swiss M442
     -Szprychy  DT Swiss Competition Race
     -Nyple DT Swiss mosiężne
     -Opaska taśma izolacyjna  ;)
~~(Koło tylne) - 1015g
     -Piasta DT Swiss 370
     -Obręcz DT Swiss M442
     -Szprychy Pillar PSR
     -Nyple DT Swiss mosiężne
-Opaska taśma izolacyjna  :P
~~(Tarcze hamulcowe) 160mm Tektro + śruby stalowe - 255g
~~(Suport) Accent BB-EX PRO - 103g


WAGA ROWERU - 9985 g

Aktualne zdjęcia:
https://drive.google.com/file/d/0BwVr4XpEjXZPRlVTcnFWN0FrV3M/view
https://drive.google.com/file/d/0BwVr4XpEjXZPTDVuS1NwU2tzbGs/view
https://drive.google.com/file/d/0BwVr4XpEjXZPeVgxU0FOVF9Bbzg/view

Proszę o poprawę łącznej wagi. Wcześniej źle policzyłem i podałem złą wagę! 

Pozdrawiam 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie licz, tylko zważ rower jako całość i pewnie wyjdzie nieco więcej niż wyszło z obliczeń :icon_wink:

Czyżby rower nie złamał realnie granicy 10 kg :icon_question::whistling:

Niestety nie mam dostępu do wagi wiszącej. Jeżeli chodzi o złamanie granicy 10kg to oczywiście, że nie złamał! Żeby być całkowicie uczciwym, to musiałbym doliczyć do wagi roweru wszystkie akcesoria z którymi jeżdżę, tj. dzwonek, pompka, torba podsiodłowa i oświetlenie. No i wagę brudu :D Ale jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek na tym forum to robił :) Ba, producenci często podają wagę rowerów bez pedałów!  

Piona za avka z Thorgala ;)

 

@Durnykot 

Nie ma bata żebym wydał 300zł na kasetę. Moje motto brzmi - tanio i dobrze. Na opony mogę wydać 300zł, to samo na ramę czy widelec, bo bezpośrednio to odczuje. Ale nie na kasetę. 240 zł więcej za 80g mniej. Pozdro. 

Jeżeli chodzi o mleko myślałem już o tym. Fajna sprawa. Opony i felgi także mam przystosowane. Obawiam się tylko, że może mi mleko zaschnąć w oponach i będę miał problem. Niestety nie jeżdżę już tyle co rok czy dwa lata temu (czytaj codziennie). Rower powisi trochę na ścianie i kiszka gotowa :/ Ale wciąż gdzieś mi to siedzi w głowie, więc kto wie. Jaki produkt ew. byś polecił? Sprawdzony i w rozsądnej cenie. 

Jeżeli chodzi o pancerze, nie wiem o jakie odcinki konkretnie ci chodzi. I nie wiem także jak miałoby to wyglądać. 

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W kwestii mleka- od lat jeżdżę na Stanie ( Stan's No Tubes ) i nie mam żadnych problemów . Rower nie jest codziennie jeżdżony, więc pro forma wlewam nieco mleka ( ok. 30 ml ) co jakieś 3-4 miesiące . Przed sezonem zdejmuję opony, wywalm pozostałości i wlewam świeże. 

Pancerze- odcinki pod górną rurą i na widełkach tylnych możesz zrobić tak jak na fotce

Jagwire-Elite-Link-Cable-Kits-7.jpg

Zamiast pancerza jest tylko plastikowa rurka. Pancerz jest tylko w miejscach najbliższych przerzutki.problem będzie ,gdy nie masz "oporów" pancerza,ale patrząc na zdjęcie innego Peak'a chyba masz i wygląda to tak

P7145282.JPG

 To rozwiązanie jest lżejsze niż cały pancerz ,a funkcjonuje tak samo ( chyba nawet system lżej działa ).

 

Kaseta- zgoda. Z tym ,że Sramowska kaseta dział lepiej niż Sunrace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tylnych widełkach na pancerzu od przerzutki już takie rozwiązanie stosuję. Jeżeli chodzi o hamulec pod górną rurą, to faktycznie mógłbym coś takiego wyczarować, wykorzystując wolne przelotki od przedniej przerzutki, której nie mam. Także faktycznie mogę urwać z ~20g zerowym kosztem. Dzięki za podpowiedź. Zastanowię się także nad mlekiem. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proszę o zamknięcie tematu. Projekt roweru będzie dyskontynuowany. 

Niestety przez ciągnącą się za mną kontuzją nadgarstka, nie mogę dalej jeździć na sztywniaku. Ostatecznie osiągnąłem wagę 9964 g po małych poprawkach pancerza hamulca i musiałem wrócić do amortyzatora. Zostałem przy koncepcji hybrydy (79er) zarówno z braku środków na przeplatanie koła jak i z powodu tego... że po prostu przy amortyzatorze o skoku 80mm jeździ to wyśmienicie. Nie ma najmniejszej potrzeby zmieniać obu kół na 27,5 cala lub 29 cali i ramy.  W tej chwili wszedł nie za lekki RST First, waga podskoczyła o praktycznie 1kg w górę, do tego wróciłem do pedałów Shimano. Waga trochę ponad 11kg nie jest kosmicznie wielka ani też piórkowa, ale nie widzę dalszego sensu jej zbijania. Powody są trzy: kasa, obniżenie wytrzymałości roweru oraz byłaby to po prostu hipokryzja z mojej strony. Trenuje także sporty siłowe i od momentu jak zacząłem odchudzać rower, sam przytyłem 10kg... Idąc tym tropem, jak chcę mieć lżej na rowerze, powinienem zacząć od siebie... :) 

Pozdrawiam wszystkich, którzy śledzili ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...