Skocz do zawartości

[Spodenki] Krótkie spodenki na szelkach


Warthog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Wiem, że za oknem jeszcze zimno i wszyscy śmigają raczej w długich spodniach, ale raz dwa zrobi się cieplej!

 

W związku z powyższym chciałbym odświeżyć swoją szafę, a poszukiwania nowych wydatków rozpoczynam od krótkich spodenek na szelkach.

 

Aktualnie posiadam Endura FS 260 Pro (czy coś w ten deseń) i bardzo sobie chwalę.

Oprócz tego mam jakieś budżetowe spodenki z deca i firm których nie pamiętam, ale o ile to możliwe unikam ich jak ognia :)

 

Pytanie do was - która wkładka jest najwygodniejsza? Potrzebuję czegoś na czym wysiedzę cały dzień bo chcę w końcu zrobić 300km jednego dnia co niestety nie wypaliło w zeszłym roku. Nie mówię, że przez 10h będę kręcić i z siodła nie zejdę, ale wiecie o co chodzi.

 

Kilka razy już prawie kupiłem zestaw Rogelli Andrano/Umbria - prawie, bo nie moglem sie zdecydować który mi się bardziej podoba.

 

Patrzyłem też na Vitesse, na Martombike, BCM Novatex, Pearl Izumi, Endure tegoroczną, Castelli no i co ... wszyscy piszą że super wkładka, nie ważne czy spodenki kosztują 200zł czy 500zł.

 

Ktoś coś od serca poleci? Albo chociaż jakieś przemyślenia, jak się mają tańsze wkładki do droższych?

 

Jeśli o budżet chodzi to jestem stosunkowo otwarty ... no może sportful za 200 EUR to za dużo, ale myślę, że do 500 PLN mogę rozważyć jeśli firma ma dobrą politykę gwarancyjną i posłużą przynajmniej te 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz na serwis to weź coś polskiego. Najważniejsza jest wkładka, może być BCM, może być Forzasport, z wkładkami LaFonte "czerwonymi". Pomarańczowe/fioletowe Dolomiti też są niezłe, więc te grube w Vitesse i Danielo są dobre. 

Generalnie "nasi" producenci robią bardzo dobre ciuchy, tańsze od "renomowanych" Sportful, Castelli, Santini itp. ale to też się zmienia i niektórzy zaczynają się cenić np. Raso i wszelkie ich "brandowane" wariacje ;)

Generalnie za ok.200 zł można kupić bardzo dobre spodenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrzyłem też na Vitesse, na Martombike, BCM Novatex, Pearl Izumi, Endure tegoroczną, Castelli no i co ... wszyscy piszą że super wkładka, nie ważne czy spodenki kosztują 200zł czy 500zł.

Właśnie czekam na dostawę spodenek Martonbike . Więc  jeszcze nie wypowiem się na ich temat. Czytając wcześniej opinię użytkowników jednak wydają się być bardzo dobre.

Vitesse mam od zeszłego roku i złego słowa nie powiem na ich temat. To w nich zrobiłem swoją życiówkę tj.  200 km i naprawdę moje cztery litery czuły się dobrze. 

W porównaniu przed Vitesse jeździłem w spodenkach z Decathlonu z wkładką na długie dystanse jak to sklep określił i różnica była kolosalna na plus Vitesse. 

Niestety Vitesse jak na razie nie prowadzi sprzedaży pojedynczych sztuk , dlatego zdecydowałem się na Martonbike. Pisałem do Vitesse czy będzie możliwość zakupu jednej sztuki , lecz nie odpisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wkładkę GELPAD w spodenkach questa i poza "skrzydełkami" które mnie bardziej irytują niż pomagają jest dosyć sztywna i gruba co sprawia że trzeba się przyzwyczaić do chodzenia  w niej. Podczas jazdy to nie przeszkadza.   Materiał czasem się zaciągnie na malinach itp.  Spodenki z lidla nawet sie nie zbliżają do jej poziomu.

Wczesniej miałem Rudy Project, nie pamietam modelu bo to był prezent ale były/są prawie niezniczalne . Po 3 latach ujeżdzania jako jedyne spodenki i bardzo częstego prania, napisy się zmyły i wkładka ubiła, ale materiał nie tkniety. Szkoda że już ich chyba nie robią :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vitesse to jeśli nie pomieszałem, w marcu powinni odpalić zamówienia jednostkowe a zbierają niezle opinie. Na ten moment po czytaniu wszystkiego co się da wiem ze odpuszczę sobie BCM i Deca.

 

Ciekawi mnie porównanie Martombike i Vitesse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chwalę Vezuvio z BCM, dokładnie takie

http://sklep.bcmnowatex.com.pl/vezuvio-czarne-record.html

Po 4 latach użytkowania nadal są w bardzo dobrej formie. Do tego stopnia, że właśnie druga para nowych wylądowała w kolarskiej szafie. Spodenki Endura, które użytkowałem przed nimi to słabizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne spodenki w świetnej cenie (100 euro) od LaPassione https://www.lapassione.cc/collections/man-collection/products/summer-bib-shorts-classic-black równie dobre jak Etxeondo Orhi czy Rapha Pro Team. Jeśli wchodzisz w S to kup Conquest http://www.conquestcyclewear.com/mens-core-1-endurance-bib-shorts/ (wkładka identyczna jak w Rapha). W tej cenie te spodenki są idealne. Wymienione spodenki są dla mnie zdecydowanie lepsze niż: Pearl Izumi z serii Quest i Elite, Decathlon Aerofit 900 (kilka lat temu to był najwyższy model), Castelli Free Aero (wkładka Progetto X2 Air), Castelli z wkładką Kiss, Santini (nie wiem jaki to model), Scott RC, Specialized Elite, Rasso i Quest. Niestety wyższe ceny odpowiadają tutaj jakości wykonania. Castelli i Rapha są wyraźnie lepsze niż Quest czy Decathlonowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warthog właśnie przyszły do mnie spodenki Maronbike, oczywiście do puki nie przejadę się w nich wiele nie powiem , ale po założeniu ich wydają się być lepsze jak Vitesse do których mam jak najlepsze zdanie. Zwłaszcza wkładka Laser Cut która nie wygląda zachęcająco i jej się obawiałem powiem że wrażenie mega . Oczywiście z ocenami trzeba się wstrzymać do czasu jak przetestuje je na rowerze , ale leżą wyśmienicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania w Martombiku zdecydowanie na plus, porównując wkładki Martom&Vitesse, wygrywa ten pierwszy.

Z Vitesse mam spodnie zimowe i wkładka zaczyna mnie uwierać.

W Martombiku wkładka wygląda na totalnie prostacką (brak załamań, wydaje się zwykłym kawałkiem gąbki)

ale jest  wygodna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Martombiku wkładka wygląda na totalnie prostacką

Miałem to samo. Co prawda jeszcze nie jeździłem , ale już sama przymiarka wystarczyła żeby odpowiedzieć na część pytań.

 

Z Vitesse mam spodnie zimowe i wkładka zaczyna mnie uwierać.

Po jakim dystansie? Ja w zeszłym roku kupiłek spodenki od Vitesse i jak na razie są świetne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzbajol do takich filmików to ja podchodzę bardzo sceptycznie bo producent zawsze pokaże tylko to co chce pokazać. Jeszcze nie jeździłem na rowerze w Martombiku , ale po samej przymiarce jestem dobrej myśli. 

 

Szukam czegoś na przejazdy powyżej 4,5 godziny (do tego czasu w moim przypadku wytrzymuje niebieska wkładka z decathlonu)
 

 

 

To i tak długo wytrzymujesz z tą wkładką. Ja w czerwonej ( jeśli się nie mylę to według decathlonu niebieska wkładka jest na krótkie dystanse a czerwona na średnie jeśli się mylę popraw mnie) 4-5 godzin i już czuję swoje 4 litery. Z Vitesse które kupiłem w zeszłym rokunawet po całym dniu jazdy i 200 km zrobionych moja nic nie wyszło czuła się dobrze. Martombike myślę że nie będzie gorsze od Vitesse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie decathlonu to mówię o tej w najwyższym modelu spodenek - teraz za 200 zł. Aktualnie jest czarno - niebieska, kiedyś chyba była czarno-pomarańczowa. Jest też wkładka środkowa - właśnie czerwona lub pomarańczowa, i że w niej nie wyrabiasz to nic dziwnego. A co do klasyfikacji decathlonu to można ją całkowicie zignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...