Skocz do zawartości

[7740] Scott Scale 10 by cezartbg


cezartbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zmiany zmiany zmiany! 

Główna obejmuje siodełko i zysk wagowy 77 gram. Dodatkowo wkręciłem sporo tytanowych śrub które dały kolejne 15 gram. Masa całkowita wynosi teraz 83

63 g. Wstawiam pełną rozpiskę ponieważ dodałem trochę szczegółów.

 

Brake (Front): (Hamulec przedni)  Shimano XTR BR-M987 XC  + ti bolt -193

Rotor: (Front): (Tarcza prz.)  Dartmoor nano  -86

Brake (Rear): (Hamulec tylny)   Shimano XTR BR-M987 XC + ti bolt -219

Rotor: (Rear): (Tarcze tyl.) Dartmoor nano   -68

Cassette: (Kaseta)  Shimano XT CS-M771-10 + token bolt -285

Chain: (łanńuch)  Shimano CN HG94 XT  102 ogniwa -240

Crankset: (Korby) Shimano XT FC-M785 175mm + Hello'MTB 34T + allu bolts + ti bolt -652

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)  Shimano XTR RD-M986 + allu bolt   -215

Fork: (Widelec)   Dt Swiss XCR 2014    -1280

Frame: (Rama)  Scott Scale 10 2007/2008 ?  -1067

Grips: (Gripy)   Bontrager x lite  -23

Handlebar: (Kierownica)    Mortop earldom  xc90    -88

Headset: (Stery) + Top Cap: (Top cap)   Accent ProSeries  + VR3 cap + ti bolt -89

Pedals: (Pedały)  Crank Brothers 3ti  -184

Seat: (Siodło)   Bikein Carbon -103

Seatpost: (Sztyca)  Kcnc Ti pro lite 34,9 mm  -198

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy)  Carbon    -12

Shifters: (Manetki)+Cables: (Pancerze i linki)  Shimano XTR M980-A + ti bolt -139

Skewers: (Zaciski koł)  Progres  -41

Spacers: (Podkładki pod mostek)  Accent  carbon -8

Stem: (Mostek)  Syntace f99 + ti bolts -98

Suport:   Shimano XTR BB93  BSA  -65

Tire (Front): (Opona przednia)   Rubena scylla v96 26 x 2.1  -505

Tire (Rear): (Opona tylna)  Rubena scylla v96 26 x 2.1  -510

Tubes: (Dętki)  Schwalbe XX-Light  -203

Wheel Front: (Koło przednie)  Crank Brothers Cobalt 2 xc   -745

Wheel Rear: (Koło tylne)  Crank Brothers Cobalt 2 xc   -993

Misc : (Inne)  Śruby do tarcz i hamulców, adapter tylnego hamulca  -54  

Razem : 8363

63b2b31c89759978med.jpg

 

2fb8641cc88d2dcbmed.jpg

Edytowane przez cezartbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drobna aktualizacja:

Misc : (Inne)  Śruby do tarcz i hamulców, adapter tylnego hamulca  -36       Zysk 18g na wymianie 6 śrub od hamulców na tytan ( I coś się nie zgadza :P ponieważ nowe 6 śrub 18g adapter 10g a śruby do tarcz ważą w okolicach 16g więc 8g gdzieś zjadło :P). Podejrzewam, że wynika to z minimalnie niedokładnych pomiarów wszystkich elementów z osobna. W każdym bądź razie masa całkowita ważona była na wadze sufitowej więc od dziś: 

Razem : 8345

Edytowane przez cezartbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kierownicy. Jak się sprawuje po dłuższym okresie czasu? Rozważam jej zakup, waga ciekawa i cena raczej chyba też. Moja waga to 55-58kg więc w limicie z dużym zapasem jestem i chyba się nie złamie :D Obecnie mam 680mm na średnim kole a zmiana na 580 to duża różnica w prowadzeniu? Prowadziłem kiedyś 720 i był bardziej spokojny rower. Więc tu będzie odwrotnie lecz czy bardzo? Czy taki rozmiar pasowałby do średniaka? Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica sprawuje się bez żadnych zastrzeżeń. Przy twojej wadze spokojnie wytrzyma wszystko! Moje 75 kg nie robi na niej wrażenia więc jak najbardziej polecam. Prowadzenie w niektórych sytuacjach jest dość "kłopotliwe", wcześniej też miałem szerszą kierownicę i rower był bardziej stabilny. Generalnie do wszystkiego można przywyknąć a w przypadku przejścia na 10cm węższą kierownicę twój mózg musi powyliczać sobie nowe algorytmy, to wszystko :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Waga idzie w dół za sprawą łańcucha KMC x10 SL w kolorze złotym. Zysku nie podaje bo zapomniałem zważyć :P(zważę w piątek) Ważniejsza jest jednak przesyłka, którą dziś otrzymałem a w niej piasty NOVATEC D411SB i D412SB o wadze deklarowanej 323g komplet. Planuję złożyć na próbę koła poniżej 1300 gramów, obliczenia pokazują ~1250 g. Koła będą złożone na obręczach ZTR CREST i szprychach Filar PSR Aero X-TRA 1420. Muszę znaleźć tylko serwis, który policzy długość szprych i je zaplecie. W każdym bądź razie finalnie rower powinien pokazać poniżej 7900. Pozostaje kwestia wizualna, czy rower nie straci na prezencji przy klasycznym zapleceniu szprych?   

24H-28H-L_qxharer.jpg

Edytowane przez cezartbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozostaje kwestia wizualna, czy rower nie straci na prezencji przy klasycznym zapleceniu szprych?

 

W moich oczach moze tylko zyskac majac klasyczny zaplot, aktualne koła są... no brzydkie jak dla mnie:P

Szacunek za walkę z gramami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koła gotowe! 

276512181_qnhhnwa.jpg

Waga pokazała 1275 g czyli 15 powyżej moich szacunków, ale i taki jestem mega zadowolony (@Punkxtr dzięki za złożenie). Przyznaję, że są to koła budżetowe (kobitka już i tak nieźle kręci nosem :P). Piasty Chiny, szprychy i nyple Chiny. Jakość do ceny wg mnie 9,5/10 ( w jednym miejscu na piaście jakby nie do końca  zaanodowano, ale powierzchnia może 2 łepek od zapałki), szprychy super. 

Co do innych zmian: łańcuch na KCM, chwyty na Brompton ultralite.

 

Chain: (łanńuch):  KMC x10 SL 102 ogniwa                      -231 zysk 9g 

Grips: (Gripy):   Brompton ultralight                                   - 13 zysk 10g

Wheel Front: (Koło przednie)                                              -569 zysk 176g

Hub (Piasta)  Novatec D411SB      -100
Rim (Obręcz) ZTR CREST 28H       -330
Spokes + Nipples (Szprychy + Nyple) PSR Aero X-TRA 1420 273mm + 14 mm alu nipples                       -139

Wheel Rear: (Koło tylne)                                                      -706 zysk 287g 

Hub (Piasta)  Novatec D412SB      -237
Rim (Obręcz) ZTR CREST 28H       -330
Spokes + Nipples (Szprychy + Nyple) PSR Aero X-TRA 1420 273mm + 14 mm alu nipples                       -139

Całkowity zysk wagi 482g

Razem : 7863 

Wynik nie jest ostateczny. Chciałbym skończyć z wagą 75xx tylko już średnio z czego urywać. Myślę o korbie ale kurde kasa kasa. Marzeniem jest Tune Blackfoot ale do domu mógłbym już nie wracać :P są też Race Face NEXT i Extralite, na allegro już dłuższy czas wisi Lightning  Carbon (co o niej sądzicie). Może forum coś podpowie. Oczywiście opony załatwiłyby sprawę ale te są jeszcze nie najgorsze ale przede wszystkim nie papierowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 00:08, cezartbg napisał:

Myślę o korbie ale kurde kasa kasa. Marzeniem jest Tune Blackfoot 

Pamiętaj, że ta korba została wycofana ze sprzedaży (tak samo jak np. siodło Re4mer czy sztyca z włókna). Co prawda była świetną lokatą kapitału i czasem pojawia się gdzieś na aukcjach ale w procesie produkcji nie można było utrzymać takich samych, najwyższych parametrów jak na początku. Problem dotyczył dostawcy włókna węglowego i z tego powodu Tune zdecydował się zaprzestać dalszej produkcji. Zresztą można trochę jeszcze poczekać, bo aktualnie chłopaki pracują nad czymś nowym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna rozpiska 

 

Brake (Front): (Hamulec przedni)  Shimano XTR BR-M987 XC  + ti bolt -193

Rotor: (Front): (Tarcza prz.)  Dartmoor nano  -86

Brake (Rear): (Hamulec tylny)   Shimano XTR BR-M987 XC + ti bolt -219

Rotor (Rear): (Tarcze tyl.) Dartmoor nano   -68

Cassette: (Kaseta)  Shimano XT CS-M771-10 + token bolt -285

Chain: (łanńuch):  KMC x10 SL 102 ogniwa  -231 

Crankset: (Korby) Shimano XT FC-M785 175mm + Hello'MTB 34T + allu bolts + ti bolt -652

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna)  Shimano XTR RD-M986 + allu bolt   -215

Fork: (Widelec)   Dt Swiss XCR 2014    -1280

Frame: (Rama)  Scott Scale 10 2007/2008 ?  -1067

Grips: (Gripy):   Brompton ultralight  - 13

Handlebar: (Kierownica)    Mortop earldom  xc90    -88

Headset: (Stery) + Top Cap: (Top cap)   Accent ProSeries  + VR3 cap + ti bolt -89

Pedals: (Pedały)  Crank Brothers 3ti  -184

Seat: (Siodło)   Bikein Carbon -103

Seatpost: (Sztyca)  Kcnc Ti pro lite 34,9 mm  -198

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy)  Carbon  -12

Shifters: (Manetki)+Cables: (Pancerze i linki)  Shimano XTR M980-A + ti bolt -139

Skewers: (Zaciski koł)  Progres  -41

Spacers: (Podkładki pod mostek)  Accent  carbon -8

Stem: (Mostek)  Syntace f99 + ti bolts -98

Suport:   Shimano XTR BB93  BSA  -65

Tire (Front): (Opona przednia)   Rubena scylla v96 26 x 2.1  -505

Tire (Rear): (Opona tylna)  Rubena scylla v96 26 x 2.1  -510

Tubes (Dętki):  Schwalbe XX-Light  -203

Wheel Front: (Koło przednie)  -569 

Hub: (Piasta): Novatec D411SB  -100

Rim (Obręcz): ZTR CREST 28H    -330

Spokes + Nipples (Szprychy + Nyple):

PSR Aero X-TRA 1420 273mm + 14 mm alu nipples   -139

Wheel Rear: (Koło tylne):   -706  

Hub (Piasta): Novatec D412SB  -237

Rim (Obręcz): ZTR CREST 28H   -330

Spokes + Nipples (Szprychy + Nyple):

PSR Aero X-TRA 1420 273mm + 14 mm alu nipples   -139

Misc (Inne):  Śruby do tarcz i hamulców, adapter tylnego hamulca  -36

Razem : 7863

IMG1500-1_qnhxnes.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki rower.

Moja korba Lightning SL z tarczmi FRM 40/26 wazy 472g. Takze tu masz potencjalnie sporo do urwania. Nie wiem jak teraz, korbe kupilem ok 8 lat temu :) ale jakosc wykonania raczej nie zaliczala sie do pierwszej ligii. Nic dramatycznego, ogolny wizualny odbior.

Lzejsza sztyca? Np customowy Masterpiece 31.6, bez skracania, wazy 149g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...