Skocz do zawartości

[taśma do kół] szerokość taśmy a szerokość koła


billkozbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem taśmę do kół o szerokości 16mm, a szerokość kół, do których chciałbym jej użyć (dt swiss 535) to 19mm. Założyłem tą taśmę i wygląda to tak:

 

0XdhTRB.jpg HrKumkz.jpg 7OzqtoT.jpg

 

Chciałbym Was zapytać czy kupić taśmę o większej szerokości bo widać, że źle leży czy nie przejmować się tym bo ważne że otwory na szprychy są zakryte?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ją ustawić centralnie ale bez skutku. Ta taśma jest bardzo mało elastyczna i jej zakładanie polega na naciągnięciu na koło. Podobna do tej: https://www.decathlon.pl/tama-obrcz-70028-29-mtb-id_8171729.html

Czyli rozumiem, że wystarczy że zakryje te otwory i można zakładać dętkę i oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie tworzyć kolejnego tematu. Pytanko (zielony jestem sry), jestem w trakcie składania koła tzn kupuje wszystko co potrzebne do tego by je złożyć. Planuje na większe wypady (typu góry) używać mleczka, jednakże w normalnych warunkach dętka mi bez problemu starczy z racji braku czasu na regularną jazde. I teraz pytanko, lepiej kupić mi "zwykłą" taśme i na niej latać na dentce, czy moge już sobie kupić taśme do mleczka i na dętce też na niej latać?

 

Byłoby mi bardzo miło gdyby ktoś polecił taśme ofc :)

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma do bezdętki tylko tym się różni że jest szczelna, spokojnie możesz używać dętki

 

PS. Nie kupuj części do kół osobno, tylko sprawdź za ile sklepy Ci mogą takie koło złożyć.

Wyjdzie Cię taniej i zmartwieniem sklepu jest dobranie odpowiedniej długości szprychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...