Skocz do zawartości

[ Multitool] Jaki do 50 zł?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to musztarda po obiedzie ale do pięćdziesięciu złotych rządzi multitool Rometu: http://www.romet.pl/Akcesoria,Klucze_imbusowe_ROMET__SCYZORYK_18_Funkcji,98,685,14155,0.html

Katalogowo 54 zł. ale wiadomo że stacjonarnie da się zerwać te parę złotych z ceny. Chińszczyzna jak wszystko w tym przedziale cenowym ale wszystkomająca "na wypasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te kilka dodatkowych funkcji to chyba odpowiada jedynie korpus skuwacza :) 

 

Ale też niezła propozycja, fajnie że na "bolcu" skuwacza ma ogranicznik dzięki któremu łatwiej dokręcić korpus na odpowiednią wysokość - w pozycję transportową. W multitoolu 11 funkcyjnym o którym była mowa trzeba to robić metodą prób i błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za te kilka dodatkowych funkcji to chyba odpowiada jedynie korpus skuwacza :)

Producent skrzętnie wliczył wszystkie rozmiary kluczy do nypli ;) Włącznie z z kluczem do nypli Mavica, to już jest raczej niespotykane za tę cenę.

 

Tak chiński projektant "lekko" się zainspirował Crankiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie ten Force i... jestem nieco zawiedziony :/

 

Wygląda całkiem ładnie, natomiast rozkłada się w jakiś dziwny sposób. Trzeba najpierw odchylić jedną warstwę kluczy a dopiero potem drugą. Skuwacz lata nieco luzem a żeby go ponownie poprawnie złożyć trzeba idealnie dopasować ustawienie na "trzpieniu".

 

Jednak to multitool "awaryjny" więc to powyżej to błahostki, problem jest taki że dopasowanie kluczy do gniazd śrub jest nędzne, czuć że całość lata w gnieździe i każde mocniejsze dokręcenie skończy się zakleszczeniem. Ma to dla mnie o tyle duże znaczenie, że kilka śrub które posiadam w rowerze nie są standardowych rozmiarów ( mostek ,sztyca i zacisk sztycy mają zmniejszoną średnicę główki w stosunku do standardu) co oznacza że po obronieniu gniazda dany komponent będzie nadawał się na śmietnik bo śrub zamiennych nie dokupię.

 

Natomiast wpadłem dzisiaj na nieco inny pomysł.

 

Za całe 7 zł zamówiłem sobie "pokrętło", długość 10 cm

 

924eba783ce442a84e147fb876500d1c.jpg

 

Do tego dokupię adapter i zestaw bitów od 2,5 do 6. Całość zamknie się w kwocie 20 zł a bity dopasowane są idealnie. Całość można zapakować w etui i wrzucić do plecaka.

 

Oczywiście multitool też będę zabierał, czasami trzeba komuś pomóc a skuwacz też może się przydać w sytuacji kryzysowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skuwacz jak juz woze to osobno, wiec dla mnie wystarczy, aby mial same imbusy. Od jakis 15 lat uzywam tego. I nie chce sie cholera zepsuc. Oczywiscie juz nie wyglada jak nowka, ale wciaz dziala Przez pierwsze 3 lata uzytkowany w pracy, a teraz raczej szczatkowo, bo w domu robie czym innym.

42361.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...