Skocz do zawartości

[ Multitool] Jaki do 50 zł?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szukam multitool'a do około 50 zł. 

 

Nie ukrywam że fajnie by było gdyby był dostępny w centrumrowerowe.pl bo przy okazji mam do kupienia kilka innych drobiazgów.

 

Co polecacie? 

 

To czego wymagam to imbusy: 2, 2.5, 3, 4, 5, 6

Reszta dowolna co oznacza że równie dobrze może jej nie być.

 

Oczywiście ktoś może powiedzieć że sam sobie odpowiedziałem na pytanie co potrzebuję, natomiast mnie interesuje jakość narzędzi w poszczególnych Multitool'ach, czyli tak naprawdę Wasze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz zdecydować, albo możesz w tej cenie kupić zestaw samych imbusów z wyższej półki albo coś bardziej uniwersalnego. 

 

Ja od siebie polecę taki klucz https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/wielofunkcyjne/p,narzedziownik-11-funkcji-force,567814.html

 

Mam wprawdzie innej "marki" ale na rynku jest kilka identycznych konstrukcji więc podejrzewam że różnią się logiem. 

 

Ma przyzwoity skuwacz, a to nie jest normą w kluczach <50zł, na pozostałe klucze też nie narzekam aczkolwiek używam go rzadko, na co dzień mam klasyczne imbusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam multitool Scott-a o taki

 

http://www.bikes24.co.uk/scott-pocket-tool-trail-multitool.html

 

i go NIE polecam. Choć imbusy są dość wytrzymałe, to śrubokręt krzyżowy objechał się przy pierwszym użyciu. Ale najgorsze jest to, że ciągle rozkręcają się te śruby którymi jest on skręcony. Ja go wożę w podsiodłówce i pewnie przez wstrząsy się rozkręca. Wkurzające to strasznie, też się powoli rozglądam za innym, jednak o innej konstrukcji, bo takiego już nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To musisz zdecydować, albo możesz w tej cenie kupić zestaw samych imbusów z wyższej półki albo coś bardziej uniwersalnego.

 

Akurat klucze "serwisowe" mam bardzo dobrej jakości: Force ( polecam, są genialne) + Wiha + Bity we wszystkich rozmiarach. Także ma to być multitool tylko i wyłączenie jako zabezpieczenie podczas jazdy, nic więcej.

 

Tego Force brałem pod uwagę, tyle że wersję 8 narzędziową która jest śmiesznie tania co nieco mnie zastanowiło ( 17 zł)

 

Na plus dla Kellys'a bardzo fajny wygląd, zwróciłem na niego uwagę już wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam multitool Scott-a o taki

 

http://www.bikes24.co.uk/scott-pocket-tool-trail-multitool.html

 

i go NIE polecam. Choć imbusy są dość wytrzymałe, to śrubokręt krzyżowy objechał się przy pierwszym użyciu. Ale najgorsze jest to, że ciągle rozkręcają się te śruby którymi jest on skręcony. Ja go wożę w podsiodłówce i pewnie przez wstrząsy się rozkręca. Wkurzające to strasznie, też się powoli rozglądam za innym, jednak o innej konstrukcji, bo takiego już nie chcę.

 

Ten Scott to to samo co Force który chciałem. Mnie w poprzednim też do szału doprowadzało że się rozkręcał.

 

Ten KLS też się tak rozkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto, w okolicach stówki idzie już mieć coś ze skuwaczem czołowych producentów, a to według mnie ważny dodatek "awaryjny". Zwykłego multitoola szukałbym za połowę tej kwoty, czy to Parktoola, czy Topeak czy jeszcze coś innego. Aczkolwiek do użytku awaryjnego to i tak przerost formy nad treścią. Ja w domu męczę tanie imbusy Cr-V marek własnych marketów budowlanych, EPM, Neo. I naprawdę jeszcze żadnego klucza nie uszkodziłem, prędzej gubię ten 5mm :) A przy kilku rowerach mam trochę roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami można wyrwać niezbędnik Topeak Hexus w przystępnej cenie, ok 70 zł.

Moim zdaniem bardzo dobry mulitool. Używałem Aliena 2 oraz 3, które miały dużo niepotrzebnych bajerów. No i kosztowały sporo.

Hexus i cenowo i narzędziowo jest akurat  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Prox wydaje się ciekawy:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/wielofunkcyjne/p,narzedziownik-hf-41-18-funkcyjny-ze-skuwaczem-prox,563396.html?_pli=e0a49f

 

Wcześniej wspomniany KLS:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/wielofunkcyjne/p,zestaw-kluczy-chainey-kellys,224262.html?_pli=e0a49f

 

I teraz sam nie wiem, brać coś minimalistycznego czy "kombajn" z skuwaczem

 

Wybór byłby dużo prostszy gdyby nie to że spora część fajnych zestawów nie ma imbusa 2,5 który jest mi dość potrzebny a wozić oddzielnie ochoty nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak z poręcznością? Czy ta dziwna konstrukcja nie powoduje że kiepsko go się trzyma?

 

Przecież multitool jest narzędziem awaryjnym, więc poręczność to raczej drugorzędna sprawa. Ja zwróciłbym raczej uwagę na jakość oraz wytrzymałość, lepiej kupić raz a dobrze i mieć spokój na kilka lat. Tak samo jak z ceną 50 czy 100 zł co za różnica, przecież tego się nie kupuje co miesiąc. No ale co kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, byłbym w stanie zapłacić nawet 100 zł ( pokazywałem Crank Brothers) gdybym miał pewność że cena będzie szła z jakością. Z tego co zauważyłem to bardzo dużo tych zestawów to to samo a różnica w cenach znaczna.

 

Zamówiłem Force ( 11 narzędzi) za 35 zł, jeżeli będzie kiepski to za jakiś czas kupię coś droższego, chociaż prawdę mówiąc nie przypominam sobie żebym w poprzednim sezonie użył chociaż raz narzędzi w trasie także może nie będzie takiej potrzeby  :thumbsup:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o multitule Cranka to nic im nie mozna zrzucić. Waga już dużo mowi o jakości materiału. Mam wersje m17 i jedyne co ma beznadziejne to skuwacz. Krótki chwyt powoduje ze trzeba mieć palce ze stali żeby tego użyć. M10 warte każdych pieniędzy. Ale to dla innych zainteresowanych bo zakup juz popełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...