Skocz do zawartości

[3000] Romet Orkan 6


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim! Nie do końca jestem pewien, czy to dobry dział, patrzyłem w pozostałych, ale też nie byłem przekonany w 100%, więc w razie czego proszę o przeniesienie pytania do odpowiedniego działu.

A teraz do rzeczy. Jestem w 90% zdecydowany do zakupu Orkana 6 z piastą Alfine 11. Teoretycznie wiem o niej sporo, ale praktycznie nic. Rower potrzebuję głównie do jazdy po asfalcie oraz do jazdy po szutrze oraz leśnych i polnych ścieżkach. Obecnie jeżdżę 26" góralem z wolnobiegiem 3x7. Taki napęd praktycznie mi wystarcza. Jeszcze nie zdarzyło mi się korzystać z najniższego biegu (czyli najmniejszy blat z przodu i największa zębatka z tyłu). Brakuje mi czasami przy ostrych i długich zjazdach jeszcze jednego przełożenia, jeszcze mniejszej zębatki z tyłu, ale są to sporadyczne sytuacje. Pytanie, jak się ma taka pisata Alfine 11 do takiego wolnobiegu 3x7? Do jakiego przełożenia w Alfine porównać 1, a do jakiego 11? Najchętniej, to umówiłbym się w Warszawie lub okolicach z jakimś użytkownikiem Rometa Orkana 6 i zobaczył, jak to działa w praktyce. Czy ktoś z Was jest z Warszawy lub okolic i pomógłby mi rozwiać moje wątpliwości? A może jednak Orkan 5 z tradycyjną przerzutką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad 6 w zeszlym roku, i wybralem 5 na Deore. przegladam czasem tematy dot. allfine 11 i cieszę się że w to nie wdepnąlem. Romet tez wycofał się z allfine, ze wzgeldu na usterkowosc - rozmawialem ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na stronie Rometa w kolekcji na 2017 nie ma Orkana 6. Słyszałem jednak, że pierwsze wersje Alfine 11 były awaryjne, co potem ponoć poprawiono. Dla mnie na plus to mniej czyszczenia i wydawało mi się, że większa żywotność i bezawaryjność z uwagi na szczelność piasty.

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

potem ponoć poprawiono.

moze, ponoc, poczytaj wątki na forum i pomysl czy to jest bezawaryjne. ludzie zaraz po zakupie mieli z nim problemy. ciekawe gdzie znajdziesz serwis ktory się na tym zna, a nie bedzie sie uczył na Twojej piascie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor, przeczytałem od deski do deski i ogólnie artykuł, jak i komentarze są na plus dla piast planetarnych. Co prawda nie ma nic konkretnego o najnowszych Alfine 11, ale póki co spotykam się w większości z pozytywnymi opiniami o tych piastach. Czytałem też jakiś wątek na tym forum (tylko nie pamiętam gdzie), gdzie jeden użytkownik Orkana 6 wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Na chwile obecną nie widzę wad tego rozwiązania, nie wiem tylko, do jakich przełożeń w tradycyjnej przerzutce można porównać przełożenia w takiej piaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...