Skocz do zawartości

[Jakie hamulce] Przód i tył - zwykłe tarczówki czy hydraulika


Shifty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem roweru Kross Level A6. Mam problem z hamulcami tarczowymi, mianowicie po zahamowaniu nie odbijają. Były wielokrotnie naprawiane i w jednym z odwiedzanych przeze mnie serwisów w końcu mi ktoś powiedział że już czas na wymianę.
Aktualnie mam tarcze i same hamulce z firmy Promax (od samego początku). Chciałem znawców tutaj przebywających zapytać jakie hamulce mógłbym kupić do swojego jednośladu. Mierzyłem w hydrauliczne. Pytałem w dwóch serwisach kwoty hamulców i "wymiany wybiły mnie z butów". Chciałbym o rade jakie hamulce są w miarę dobre i czy byłbym w stanie je sam założyć. Same tarcze są ponoć ok. Na allegro znalazłem takie coś :http://allegro.pl/hamulce-hydrauliczne-hamulec-shimano-m315-p-t-i6639306097.html

Od jakiegoś czasu dość sporo jeżdżę na rowerze i chciałbym o jakieś rady. Jazda z hamulcami w moim aktualnym stanie to samobójstwo.  W razie czego odpowiem na wszystkie pytania i ewentualnie doślę zdjęcia :)

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. W załączniku foto bike'a ;)
 

post-202189-0-89804400-1486296109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz potencjalnie kupić to szajs względnie strata pieniędzy. Minimum z Shimano co nadaje się to Deore 615. Koszt to pewnie trochę ponad 4 stówy. Ewentualnie jak nie masz kasy a gdzieś by się udało skombinować nadal mechaniczne to coś pokroju Avidów BB5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy starczą czy nie starczą tylko o to, że nie kupuje się tej kupy w celu modernizacji. Co innego w nowym rowerze. Tym bardziej jak się mieszka w Bielsku. Na ale faktycznie jak ma to być tylko do tego miasta to wystarczą. Bez jazdy zimą oczywiście bo tutaj nie wytrzymają długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepsze na jakie pozwala Ci budżet. Ewentualnie można trochę dołożyć, jeżeli jest naprawdę warto.

Dobre hamulce, moim zdaniem, zaczynają się od modelu M675 w górę lub ewentualnie od M615 i w te jako minimum bym celował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M675 już praktycznie nie ma, to nie wspomniałbym o nich.

Deore m615 są świetne, tyle że do ambitniejszej jazdy seryjne klocki się nie nadają.

Po wymianie klocków pracują identycznie jak mityczne SLX poniżej których jest tylko smierć jeżdżąc rowerem.

 

M445 jak masz mniejszy budżet dadzą radę, tyle że są słabsze od m615/m675. Przy sensownych klockach jak ebc gold będzie tanio i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dwóch lewych rąk, to spokojnie sobie sam założysz. Na YT masz nawet poradniki jak skrócić przewody, co pozwoli zaoszczędzić Ci kilkadziesąt złotych.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, to do skrócenia przewodów udaj się jednak do serwisu.

 

M675 dostaniesz jeszcze na rynku wtórnym. Nowe są jeszcze dostępne w sklepach również ale już ciężkawo się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...