Skocz do zawartości

[Rama] primal szerokość opon


pavvelll

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jaka najszerszą oponę włożę do primala 27,5 2017? Bede bardzo wdzięczny jak by jakiś posiadacz zmierzył ile jest miejsca z tyłu. ☺

 

 

Najszerszą oponę możesz ( tak sądzę ) założyć... ( 27.5 x 2.25 ) Ja mam takie opony założone.  

Opona ( 27.5 x 2.35 )  chyba nie wlezie. To znaczy nie sprawdzałem, bo nie kupowałem jeszcze takiej opony. Tak ogólnie... nie sprawdzałem czy jest taki rozmiar opony. 

To znaczy są takie opony, ale nie wiem czy w tych kołach 27.5 są takie szerokości opon. 

 

Teraz Józek  :) wrzuci zdjęcia. Ale zanim wrzuci zdjęcia Józek, napisze Józek w temacie ramy...

Tak więc...

 

Na górze...

 

( boczne widełki ) 1 cm luzu / miejsca. " Jak sobie to nazwiesz po swojemu ".  Na górze to samo... ( To wzmocnienie górne, które idzie przez długość widełków  :D  ... 1 cm miejsca / luzu )  

Dotyczy to opony ( 27.5 x 2.25 ) 

 

I teraz dół...  

 

Na dole... przednie wzmocnienie ramy... 1 cm miejsca / luzu.

Dolne boczne widełki ( patrz zdjęcie ) ... Tutaj jest około... 0.5 mm ( niecały centymetr ) miejsca / luzu. Boczna krawędź opony. Te ząbki boczne na oponie.

Gdybyś chciał założyć opony powiedzmy... ( 27.5 x 2.35 ) , tutaj powtórzę...  jeżeli są takie opony, bo nie patrzyłem po sklepach.

Nie wiem czy na dole ( boczne widełki ) wejdzie opona. Przypominam... Chodzi o te boczne ząbki opony. 

 

B)

post-199271-0-33505300-1486290307_thumb.jpg

post-199271-0-61023300-1486290341_thumb.jpg

post-199271-0-24636800-1486290385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną odpowiedz, pozdro dla józefa ☺ na zagranicznych stronach sklepów rowerowych piszą ze max opona to 2.4" a jeden gościu mi napisał ze na maxxisach dhf 2.5" jeździł ☺ wiec jak kupie ramę to chyba dopiero w tedy sie dowiem jaka wchodzi. Zaryzykuje z 2.5 wtb a jak nie wejdzie to dam ja do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ramę do AM to trzeba powiedzieć, że trochę biednie z tym miejscem skoro 2.25 się tak idealnie wpasowuje. 2.4 to może tam wejdzie, ale od continentala. Jakiej szerokości masz obręcze?

 

No spodziewałem się troszku więcej miejsca z tyłu, gdy kupowałem ramę.  Ale nie narzekam jest dobrze.  

 

Koła to ... Mavic Crossride 27.5 ( 2017 )

 

Szerokość wewnętrzna obręczy... 21 mm

Szerokość zewnętrzna obręczy... 26 mm  

 

Gdybym... kupił inne koła, ale coś ulepił na szerszych obręczach...Opona będzie bardziej " taka "  płaska. Ciekawe czy by wlazła szersza opona. 

Chyba kupię, jak będę ( tak przy okazji w sklepie ) szerszą oponę. ( Zainteresowałem się troszku szerszą oponą, po Waszych postach Chłopaki ) Na te same koła co mam  :)

Jak nie wlezie to założę na przód. Albo opona będzie służyć, jako opona awaryjna w sytuacji awaryjnej.  :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b74a8a106b87b17f1d6b9d6664104bbb.jpg minion dhf 2.5 ale "starej daty" na obręczy 24 i.w. Biorąc pod uwagę zastosowanie ramy idealnie sprawdzi się z mniejszym kołem z tyłu z normalną górska opona.

 

Wysłane z mojego 5045X przy użyciu Tapatalka

 

Jeszcze dużo miejsca z tym minionem tam jest. To rozwiało moje wątpliwości zamówię z ramą oponki 2.5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

http://fcdn.mtbr.com/attachments/wheels-tires/1006947d1438969003-anyone-have-time-wtb-brakeout-27-5-screen-shot-2015-04-21-6.45.40-pm.jpg

 

i faktycznie, mam Specialized ground control 2,1" 27,5 na obręczach 19mm wewnątrz i w najszerszym miejscu ta opona ma 53mm. Trochę dziwne, że 2,4" continentala ma taką samą szerokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...