Skocz do zawartości

[do 4300zł] 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam, piszę tutaj, bo chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze 29er. 

Kwota absolutnie maksymalna to 4300zł brutto. 

Wzrost: 180cm.

Noga: 87cm.

 

Do tej pory jeździłem na marketowym MTB 26cali. Przez 3 lata przejechałem na nim około 5 tysięcy km i stwierdziłem, że pora kupić coś z względnie wyższej półki. Jeśli chodzi o środowisko moich przejażdżek to wszystkiego po trochu, miejskie ścieżki do pracy, miejskimi ścieżkami do lasu, poligon, polne drogi.

 

Po rozeznaniu i selekcji, pozostały mi 2 modele.

 

 

Osobiście uważam, że za UNIBIKE przemawiają przede wszystkim hamulce. W kwestii wyglądu bardziej pasuje mi CUBE. Ważna kwestia to rama, nie mogłem doszukać się żadnych za i przeciw zarówno w stosunku do UNIBIKE jak i CUBE. Porównanie amortyzatorów to też dla mnie zagadka, ponieważ wyczytałem, że ta nowsza wersja Raidona jest równie dobra jak i RockShox. Nie wiem jak jest osiami w tych rowerach, a podobno ważne aby były sztywne?

Naprawdę wybór jest ciężki jak dla mnie.

 

Jeśli przegapiłem coś równie godnego uwagi bądź lepszego, proszę o podpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rio za 4 kafle?

 

Unibike mi się dramatycznie nie podoba ze względu na 3 blatową korbę. Mamy 2017 rok, wypadałoby sobie powoli zacząć odpuszczać ten trzeci blat. Rio to z kolei kastracja nawet z drugiego blatu, ale rozpiętość kasety bardzo sensowna. Do tego Krossy mają sztywne ośki co jest dodatkowym argumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rio może być sensownym rozwiązaniem. Faktem jest że napędy 1x11 potrzebują mocnej nogi. Ale patrząc gdzie mieszka autor to można rozwazyć. Wszak Toruń (który miałem przyjemność poznać, i często bywam mimo że jestem z okolic Kielc :) ) nie jest obfity w strome podjazdy (może oprócz Skarpy). 

Jedynie przy większych prędkościach jazdy może zabraknąć. Jadąc kadencją 90 przy najtwardszym przełożeniu wyciśnie się 32-33 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mamy 2017 rok, wypadałoby sobie powoli zacząć odpuszczać ten trzeci blat
Jeśli Shimano zrobiło nowego SLX w wersji na 3x11 to znaczy że ktoś na tym ciągle chce jeździć. Dla mnie osobiście w rowerze mtb korba 36x22 czy 38x24 to porażka ... każdy ma swoje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisnę 32-33km/h? Na dotychczasowym 26cali udawało mi się czasami jechać na płaskim 40-41km/h, a prędkości około 30km/h często. Od 29er wymagam podniesienia tych progów :-)

 

Rio oglądałem, ale nie przekonuje mnie SRAM oraz hamulce Avid, no i wspomniany blat 32t. Jedynie te sztywne osie i ogólny wygląd są ok.

 

 

Co do wspomnianych przeze mnie modeli, dodam, że Cube Attention SL nie ma taperowanej główki, a Unibike Expert 2017, bo tego nowszego biorę pod uwagę, ma mieć część osprzętu z grupy SLX M7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy kadencji 90 wychodzi > 36 km/h.

Nie wiem jak Tobie, ale większości wybierającej jeden blat z przodu powinno wystarczyć.

Obstawiam, że średnią miałeś powiedzmy ok. 25 km/h, więc na dużym kole może będzie o 2 km/h szybciej ( nie obrażaj się jeśli Cię nie doceniam :rolleyes:  )

Nie ma co patrzeć na prędkości chwilowe jeśli się nie ścigasz i nie zamierzasz bić rekordów prędkości na zjazdach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc kadencją około 90. Wszystko zależy od tego na jakiej kadencji jeździsz, czy wysokiej, czy bardziej siłowo.  

Jeśli chodzi o rowery Cube to z tego co kojarzę to mają one krótkie ramy.

I te hamulce Altus... Jak dla mnie to dyskwalifikacja

Unibike dużo lepszy i jak najbardziej ok.

 

Edit:

Rzeczywiście 36km/h, pierwszy raz pomyliłem z obwodem koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...