Skocz do zawartości

[Wybór Roweru] Jaki rower dla mnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nowy rok, nowy ja, nowy rower, bo stary padł.

Co ja robię na rowerze:
- jeżdżę trasy 50-100 km, czasem więcej, ale to zależy od czasu i chęci
- nawierzchnia: przeważnie kostka-asfalt
- wzrost ok 174, waga 75 kg, czyli standardowy : )
- najlepiej, jakby jakieś torby można było przypiąć, ale to nie jest takie obowiązkowe, ważne, by miał jakiś bagażnik na picie
- cena, na razie dajmy pułap 2.5 tysiąca, mogę troszkę więcej, lecz muszę widzieć różnicę

- osiągalne w sklepie stacjonarnym najlepiej, w grę wchodzą takie miasta jak: Opole/Racibórz/Rybnik

 

Poproszę o jakieś wskazówki czy modele, bo ja nie wiem, jak mam ruszyć ten temat :D Lubię jeździć, ale wybrać jakiś, to dla mnie dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nic nowego i lepiej wyposarzonego ( napęd ) raczej nie znajdziesz : http://allegro.pl/rower-cross-romet-orkan-5-meski-shimano-xt-i5803440147.html

Pozostaje kwestia ewentualnego doposażenia w bagażnik, błotniki itp.

Na koniec chyba najważniejsze - rozmiar 19 " jest na granicy poprawnego dopasowania przy nodze ok. 80 - 82 cm z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik to nie problem, z bagażnikiem tutaj też raczej nie powinien być. Gorzej, że skoro na allegro kosztuje to 2800, to w stacjonarnym zażyczą o wiele więcej ;X A wysyłkowo rower - nie jestem przekonany, nie znam się dobrze na mechanice i może wyjść niezły cyrk. Dlatego priorytet to dla mnie sklepy stacjonarne. Wiem, że u mnie w mieście można dostać romety, to zapytam się o ten model i sprawdzę, jak się sprawuje.

 

co do Unibike to słyszę często sprzeczne informacje :X sam nie wiem, co o nich sądzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niektórzy sprzedawcy na alegro prowadzą także sprzedaż stacjonarną, więc wcale nie jest powiedziane, że w sklepie będzie drożej - poza tym zawsze trzeba się targować, co jest łatwiejsze w slepie stacjonarnym.

Sezon się jeszcze nie zaczął, więc korzystaj z okazji, bo pewnie parę jeszcze się znajdzie.

Najbardziej opłaca się szukać modeli z poprzednich roczników, bo wtedy stosunek jakość / cena jest najbardziej korzystny.

Wspomniany Romet był i chyba nadal jest dobrym tego przykładem - jeśli jest tam nadal powietrzny NRX, to w zasadzie nie ma konkurencji, mimo że teraz kosztuje 5 stów więcej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, mam nadzieję, że mają jeszcze zeszłoroczne modele na stanie : ) bo mi nie zależy, żeby było tegoroczne, lecz takie, które lata wytrzymają. Bym się nie bał jak jestem 60 km od domu, że utknę tam z powodu przedwczesnego zużycia jakiegoś elementu. Ten Romet nawet nawet, zaintrygował mnie. Tylko do niego dojdzie tak: kupno błotnika, bagażnika + oświetlenie. Ciekawe, czy już oryginalnie w salonie można takie części kupić.

A coś więcej możesz powiedzieć o targowaniu w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przykładowo na tegoroczny model roweru z wyższego przedziału cenowego od razu zaproponowali 10 % upustu, a po ponownym pytaniu w tym samym sklepie ( kolega ma tam znajomego ) podali rabat 15 %.

W dobrym sklepie rowerowym powinno być wszystko na miejscu, a nawet jakby czegoś nie mieli, to idziesz do sąsiedniego sklepu i kupujesz co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...