Skocz do zawartości

[do 2500zł] MTB, 29"


DemoFV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym po 2 latach przesiąść się na coś odrobine lepszego, niż posiadam obecnie. 

Jeżdzę Trekiem 3500 Disc. Jestem bardzo mocno zadowolony - nie jestem wymagającym użytkownikiem.

Jeżdżę głównie po mieście i lekkim piachu i drogach leśnych. 

Zależy mi na rowerze, który będzie miał tym razem hydrauliczne hamulce ( obecne klocki i hamulce, hamują średnio ) i koła 29". Rama 21 lub więcej, ponieważ mam 192 cm wzrostu. 

Prosiłbym o jakieś godne polecenia rowerki w zakresie cenowym od 1500 - 2500. Nie zależy mi na jakimś super widelcu i najlepszych możliwych komponentach ( tak wiem, zakres cenowy, to bez fajerwerków i tak będzie). 

 

Podsumowując czego chcę.

 

- 29 calowe koła

- conajmniej 21 rama

- hydrauliczne hamulce 

- jeżeli to możliwe, to regulowanie sztywności amortyzatora z kierownicy przez przełącznik ( nie znam terminologii prawidłowej na ten przełącznik). Zależy mi raczej na nowym rowerze, ale może być to model z przed roku lub 2, czy trzech. Nie widzę problemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradzić? Wielu tu może ten portal linkami zasypać. A Ty oglądając kolejne jesteś już zmęczony i rozkojarzony. Oto co ja bym zrobił.

Poszukałbym małego serwisu-sklepu,gdzie prowadzi interes jeden człowiek,wtedy masz większe szanse że to będzie pasjonat a nie zwykły handlarz.

A i ryzyko nacięcia się zmniejsza. Poznań jest duży więc na pewno są tam takie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym po 2 latach przesiąść się na coś odrobine lepszego, niż posiadam obecnie. 

Jeżdzę Trekiem 3500 Disc. Jestem bardzo mocno zadowolony - nie jestem wymagającym użytkownikiem.

Jeżdżę głównie po mieście i lekkim piachu i drogach leśnych. 

Zależy mi na rowerze, który będzie miał tym razem hydrauliczne hamulce ( obecne klocki i hamulce, hamują średnio ) i koła 29". Rama 21 lub więcej, ponieważ mam 192 cm wzrostu. 

Prosiłbym o jakieś godne polecenia rowerki w zakresie cenowym od 1500 - 2500. Nie zależy mi na jakimś super widelcu i najlepszych możliwych komponentach ( tak wiem, zakres cenowy, to bez fajerwerków i tak będzie). 

 

Podsumowując czego chcę.

 

- 29 calowe koła

- conajmniej 21 rama

- hydrauliczne hamulce 

- jeżeli to możliwe, to regulowanie sztywności amortyzatora z kierownicy przez przełącznik ( nie znam terminologii prawidłowej na ten przełącznik). Zależy mi raczej na nowym rowerze, ale może być to model z przed roku lub 2, czy trzech. Nie widzę problemu. 

Rozumiem co masz na myśli. Przeszukałem wiele stron i znalazłem ogromny wachlarz rowerów. Myślałem, że jest powiedzmy jakiś jeden lub dwa, które spełniają moje oczekiwania i mieszczą się w moim zakresie finansowym : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwocie nie dostaniesz super ani nawet średniego widelca bo to nie ta półka. Szukanie zacznij od dokładnego dobrania rozmiaru ramy - czyli długość nogi jest ważniejsza niż wzrost. W tej cenie możesz mieć sprężynowe kowadełko, jakieś alivio i hamulce max klasy alivio ale raczej będzie to acera lub tektro hdc290 z hydraulików. Przerzutki klasy Alivio, manetki tak samo. Niżej Alivio staraj się nie schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No dobrze, będę miał to na uwadze. A powiedz mi jeszcze, czy jest opcja do Treka 3500 Disc założyć hydrauliczne hamulce bez zmiany tarcz? I Czy w ogóle jest możliwość tego zrobienia i czy opłacalne. 


Znalazłem taki rower : https://www.cyklotur.com/rowery/gorskie-mtb/29-cali/p,rower-level-b3-czarny-bialy-czerwony-mat-xl-23-2016-kross,631633.html

 

Czy do jeżdżenia po mieście i lekkiego piasku i lasku, będzie dawała radę? Cena jest bardzo dobra, ale zakładam, że jego elementy to taki bardzo niski sort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...