Skocz do zawartości

[rower] Trudny wybór Kross B8 2016/1017


xprojekt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wracam z tematem - został usunięty


 


Zamierzam kupić Krossa B8 w tegorocznej 2017 konfiguracji 


Na chwilę obecną brak w sprzedaży, kiedy będzie? Może luty, marzec może ktoś wie i podpowie.


Im dłużej czekam coraz bardziej zastanawiam się nad konfiguracją ubiegłoroczną 2016 - B8 którą można jeszcze kupić.


Proporcje cenowe 3 600/4 250 zł brutto.


 


Proszę o wasze opinie. Plusy minusy.


Trzymamy się tylko tych 2 modeli. Bez żadnych "ja wolał bym" itp. 


 


Konfiguracja Kross B8 2017 1x11


Ile z tego przełożenia się wyciągnie 34/11 (35 km) gdzie w podstawowym układzie 2 x10 38/11 (40 km).


Mam trochę górek i duża część jest po asfalcie. Ja zaś bardzo twardo jeżdżę i na niższej kadencji.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jedynie powiedzieć że kasta 10-42 pokryje nam zakres napędu 2x10.

Układ 34/11-42 w teranie nam się sprawdzi tylko robi się niedosyt na szybkich zjazdach.

Większość osób mi odradza napęd 1x11, a ja chcę bardzo go spróbować. 


2x11 dobra alternatywa. Jeśli będę takich przełożeń potrzebował.

Plusem dla mnie jest że z przodu jest 34 a nie 30 lub 32. Na 34 dam radę na podjazdach.

30 - 32 to już dla mnie młynek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem dla mnie jest że z przodu jest 34 a nie 30 lub 32. Na 34 dam radę na podjazdach. 30 - 32 to już dla mnie młynek.

Z tego co piszesz wynika, że przy 34 i jeździe po płaskim będziesz notorycznie orał najmniejsze zębatki na kasecie i za długo to one ci nie pożyją, a kasety do 11s do najtańszych nie należą. Zawsze możesz założyć blat 36/38 na korbę, ale jak dla mnie to  już kaleka a nie mtb (przy 10 -42) .

 

 

Mam trochę górek i duża część jest po asfalcie

Do takiego użytku tylko napęd 2x!

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś kolejnym „asfaltowych ścigantem na mtb” i jednak chcesz 1X, to przecież wystarczy założyć sobie blat 36 czy 38 i dłuższy łańcuch. Sądzac z opisu podjazdy i tak żadne pomimo nazwania tego “górkami”, albo “wkisisz kapuchę” na stojąco i tyle.

Tak BTW naucz się pedałować, kolana kiedyś za to podziękują. To nie jest złośliwość tylko dobra rada.

Kolejna sprawa, sprawdź sobie ile kosztuje taka kaseta 10-42 jak już ją zatyrasz, a wszystko wskazuje że stanie się to dość szybko, żeby nie było potem zdziwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta 10-42 to koszt jakieś 1 200 zł.  Ale wszystko przecież kosztuje z tym się liczę.

Nie twierdzę że jej potrzebuję, to się okaże. Jeśli kross będzie zwodził z terminem ukazania się B8-ki, to jeśli będzie jeszcze taka możliwość kupię model ubiegłoroczny.


Może kilka słów o napędzie SRAM 2x10 ubiegłorocznej B8?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kaseta 10-42 to koszt jakieś 1 200 zł.
Jakie 1200 zł? Po pierwsze to w tym Krossie masz kasetę11-42. Kaseta z łańcuchem to jakieś 350 zł https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-slx-cs-m7000-11-rz-shimano,622133.html a jak chciałbyś kombinować z 10 -42 to już gorzej to cenowo wygląda https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-11rz-xg-1150-10-42t-sram,515826.html

 

Jeśli kross będzie zwodził z terminem ukazania się B8-ki, to jeśli będzie jeszcze taka możliwość kupię model ubiegłoroczny.
W zeszłym roku B7/B8 pojawił jakoś w kwietniu jak już nie było modeli 2015...

 

Może kilka słów o napędzie SRAM 2x10 ubiegłorocznej B8?.
A co tu gadać, jak napaliłeś się na 1 x??? A wojenkowe tematy Sram vs Shimano były już na tym forum nie raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi po Rowerze w kwietniu. W ubiegłym roku cały marzec ostro jeździłem.

Nierozumiem polityki Krosa co do tego modelu. Czy to jakiś model komunijny? 

 

Jest zima kolego :verymad: Coś takiego usłyszałem w jednym ze sklepów rowerowych. W innym gość zachowaniem zasugerował bym wy...ał bo zawracam mu gitarę a tam narty czekają. Była ciepła zima to cwaniaczki chętnie przytulali trochę grosza. Co do Krossa to ja dopytywałem o droższe modele i mają się pojawić do 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitał,

ja też dorzucę swoje 3 grosze..

Napędy 1x przygotowano z myślą o XC gdzie jednak jeździsz cały czas góra-dół. Odcinki płaskiego praktycznie nie występują.

Brak przedniej przerzutki jest w tym przypadku wygodniejszy bo masz cyngle tylko przy jednej ręce.

 

W codziennym użytkowaniu 2x10 jest lepszą propozycją, zwłaszcza gdy pokonujesz dłuższe, płaskie odcinki.

A jeżeli uważasz, że przełożenie 39-11 (B8 2016) jest za słabe to wymieniasz tylko zębatki przedniej korby (mniejszą zębatkę również, bo wózek może nie obsłużyć tak zbyt dużej rozpiętości - musisz sprawdzić dokładnie jkaki zakres obsługuje X5).

Sprawdź sobie wątek https://www.forumrowerowe.org/index.php?app=members&module=messaging&section=view&do=showConversation&topicID=288268&st=0#msg606276

Kolega Spascmar (wpis z 10 sierpnia) ciekawie opisuje swoje modyfikacje do B7 2016.

 

Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze.

Pozdrower!


Jeszcze jedno - terminy dostawy roweru.

W 2016 byłem zdecydowany na B7 już w lutym i musiałem czekać do ostatniej dekady marca aby dostawca (z Przasnysza) miał dostępność do tego modelu.

Rower przyszedł 6 kwietnia, ok 10 dni po złożeniu zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, widzisz... na podglądzie mi się wyświetliło..

Fakt, prywatnej korespondencji nie powinno wyświetlać..

 

Za to temat przeróbek napędu - zwiększanie ilości zębów pojawia się w innych tematach na forum.

Zainteresowani mogą też napisać do Spascmar 'a z pytaniami o jego przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję sobie tydzień czasu. Czekam aż przelewy wpłynął na konto.

Faktycznie na chwilę obecną ukierunkowałem się na B8 ubiegłoroczną napęd 2x10. Szkoda jedynie amora z tegorocznej.

Faktycznie często muszę asfaltem poruszać się by podjechać do nowych miejsc, górek. A tam 1x11 będzie trochę brakowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Podjąłem decyzję. Zakup padł na KROSSA B8 rocznik 2016.

Argumenty które przemówiły za to: atrakcyjna cena, rozsądny osprzęt, napęd 2x10,  wstępna regulacja przez serwis.

Niepewność pojawienia się tegorocznej B8 przyśpieszyła moją decyzję. 

W tym przedziale cenowym (3 600) trudno o lepszy wybór. 

A mam zasadę kupuję co nasze krajowe. Dzięki Polskim firmom rozwija się i moja.  

 

W czwartek będę miał na miejscu.  Może w niedzielę krótki dystansik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reasumując: Zamówiłeś rower na chińskiej ramie i japońskich częściach siedząc na szwedzkim fotelu przed tajwańskim komputerem w amerykańskich spodniach i koszulce z Bangladeszu popijając brazylijską kawę         

 

Zawsze część pieniędzy zostaje w kraju, a dodatku trzeba wspierać swoich :) tym bardziej że nie ma się czego wstydzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek dziś przeszedł. Poskładany i przygotowany na niedzielę pod krótki wyjazd. 

Licznik, oświetlenie i bidon na miejscu. Jutro jeszcze torba podsiodłowa przyjdzie i będzie komplet.

Mam dylemat czy 2 bidon mi się zmieści bo trochę mało miejsca. 

Czy muszę użyć jakieś specjalne uchwyty by zmieścić 2 bidony?

 

Wrażenia pozytywne. Cieszę się że wybrałem napęd 2x10 ładnie precyzyjnie działa. Do opon niemam przekonania. Używałem zawsze MAXXISa. Jeszcze mnie czeka wymiana baterii w liczniku i oświetleniu pod nowy sezon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

 

Podczas wczorajszej przejażdżki poluzował mi się suport w moim nowym Krosie b8 2016.

Dziś myślę sobie dokręcę. Lecz coś mnie tknęło by wyciągnąć korbę z ułożyskowania.

Po pomiarach wyszło że spasowanie osi od strony łańcucha jest w normie. lecz po stronie przeciwnej jest zbyt nadmierny luz. Wg pomiaru luz wyszedł 0,25 mm to bardzo dużo. Co że dokręcę korbę skasuje się luz wzdłużny jak na średnicy z czasem wszystko zacznie ponownie pływać. 

 

Link;

https://www.youtube.com/watch?v=t1f9CmDndTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...