Skocz do zawartości

[ Do 1500zł +/-] Pierwszy rower do jazdy z dzieckiem


p3t3rpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie zaznaczę iż nie znam się wogole na rowerach, więc ciężko mi cokolwiek znaleźć. Po wypadku w którym zostały uszkodzone Acl'e w obu kolanach muszę zrezygnować z biegania, więc pomyślałem o jeździe na rowerze. Przeglądając forum nie mogę znaleźć nic o rowerze, na którym będę mógł zamontować fotelik. Bardzo Proszę o pomoc w wyborze ponieważ w dniu dzisiejszym w sklepie Mar..es zostałem poinformowany, iż jeżeli chce wozić córkę (18 miesięcy) musi być bagażnik.

mój wzrost: 188

waga: 88kg

Pozdrawiam i z góry dziękuję,

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik montowany na bagażnik do nie najlepszy pomysł , jeśli zależy ci na komforcie dziecka zdecydowanie lepszy jest montowany do rury podsiodłowej (np. coś z Hamax'a - Kiss , Siesta). Jeśli rower ma głównie służyć do jazdy z dzieckiem (czyli bardziej po płaskich i utwardzonych drogach) to zamiast MTB lepiej wybrać crossa będzie zdecydowanie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię, nie znam się więc myślałem iż w sklepie mi ktoś coś powie. Udałem się niedawno do decathlonu i Pani z zobaczyłem szosowy model triban 500. Miła Pani powiedziała że rower szosowy i przyczepa dla dziecka ( nazwała to fachowo :-P) to dobry wybór... Teraz naprawdę widzę że kupno roweru wcale nie jest takie łatwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do jazdy z dzieckiem to cross i fotelik mocowany do podsiodlowej. Sam tak jezdzilem (nawet wycieczki kilkudziesieciokilometrowe) i bylo wygodnie i bezproblemowo. Takze polecam. Co do ciagniecia czegokolwiek (ja probowalem rower taki z dyszlem zamiast przedniego kola) i uczucie jakbys jezdzil tir'em. Nie podobalo mi sie i odradzam.

 

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką przyczepką jeździ się, jak dla mnie, rewelacyjnie. Zdecydowanie polecam! Dużo gorzej jest natomiast z takim holem, ale radość dzieciaków bezcenna :thumbsup: .

Weehoo to jest wlasnie takie cos z czym jezdzilem. Tylko zamiast tego fotelika bylo zwykle siedzonko rowerowe. I wlasnie z tym jezdzilo mi sie kiepsko. No ale co kto lubi. Chociaz faktycznie corce sie podobalo. Na szczescie jezdzi juz sama i jest ok.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii fotelika, to tak jak wyżej napisano, taki mocowany do ramy daje większy komfort dziecku bo sposób mocowania daje dodatkową amortyzację. Moja córka w foteliku bardzo często mi zasypia, a w standardowym foteliku nie jest to komfortowe dla dziecka, trzeba się zatrzymywać i budzić. Dlatego lepiej się rozejrzeć za fotelikiem który pozwala na odchylenie do tyłu, żeby dziecko mogło spokojnie drzemać. Foteliki z możliwością odchylenia to np. Hamax Siesta, Hamax Sleepy,  OK BABY SIRIUS i pewnie jeszcze inne się znajdą. Sam wymienię w tym sezonie posiadany fotelik na Siestę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii fotelika, to tak jak wyżej napisano, taki mocowany do ramy daje większy komfort dziecku bo sposób mocowania daje dodatkową amortyzację. Moja córka w foteliku bardzo często mi zasypia, a w standardowym foteliku nie jest to komfortowe dla dziecka, trzeba się zatrzymywać i budzić. Dlatego lepiej się rozejrzeć za fotelikiem który pozwala na odchylenie do tyłu, żeby dziecko mogło spokojnie drzemać. Foteliki z możliwością odchylenia to np. Hamax Siesta, Hamax Sleepy,  OK BABY SIRIUS i pewnie jeszcze inne się znajdą. Sam wymienię w tym sezonie posiadany fotelik na Siestę.

Jak dziecko zasnie to dla jego zdrowia i tak lepiej sie zatrzymać. Podczas snu mięśnie ma rozluźnione i nawet odchylony na jakiejś dziurze głowa obciążona dodatkowo kaskiem może mocno nadwyrężyć kręgi szyjne. 2 sezony jeszcze z hamaxem siesta i jak dzieciak przykimał to z odchylonym fotelikem odprowadzałem rower w wygodne miejsce aby go tab odpiac i odłożyć aby w nim dospał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesta od hamaxa jest bardzo fajna i polecam.

Wracają do roweru, to czy cross czy MTB to zalezy od Ciebie, do 1500zł dużych różnic nie będzie. Zwróć uwagę na sposób prowadzenia linki przedniej przerzutki, przy prowadzeniu górnym mocowanie pancerza na podsiodłówce może przeszkadzać w mocowaniu uchwytu do fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziecko zasnie to dla jego zdrowia i tak lepiej sie zatrzymać. Podczas snu mięśnie ma rozluźnione i nawet odchylony na jakiejś dziurze głowa obciążona dodatkowo kaskiem może mocno nadwyrężyć kręgi szyjne. 2 sezony jeszcze z hamaxem siesta i jak dzieciak przykimał to z odchylonym fotelikem odprowadzałem rower w wygodne miejsce aby go tab odpiac i odłożyć aby w nim dospał ;)

 

Pewnie przy rocznym dziecku tak jest. Trzylatek wydaje mi się może kontynuować jazdę, oczywiście spokojnie powoli i po równym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower - crossowy (najwygodniej, najbardziej wszechstronne rozwiązanie), lub MTB z amorkiem z przodu

Co do fotelika - z własnego doświadczenia - do 2 latek przyczepka (ale przyczepka z prawdziwego zdarzenia - nie chińska stalowa produkcja) wydaje się najwłaściwsza, ponieważ:

1. taki maluch ma jeszcze nie do końca wykształcony kręgosłup i wożenie dziecke w foteliku po naszych drogach może nie do końca wyjść na zdrowie maluchowi

2. taki mały bobas lubi sobie pospać po drodze - w foteliku średnio wygodnie; bezwładna główka będzie skakała na wybojach

Taką przyczepkę prowadzi się naprawdę komfortowo. Na początku musisz się przyzwyczaić do uczucia "pompowania" przy ruszaniu - tak jak w przypadku jazdy na holu samochodem, natomiast sama jazda jest płynna i stabilna. W zasadzie nie czuć, że się coś za sobą ciągnie - no chyba że pod mega górkę, lub na ciasnych zakrętach w lesie :)

Jeśli już natomiast fotelik, to polecam te atestowane: kwota nie jest wygórowana, a bezpieczeństwo dziecka jest bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesta od hamaxa jest bardzo fajna i polecam.

 

Wracają do roweru, to czy cross czy MTB to zalezy od Ciebie, do 1500zł dużych różnic nie będzie. Zwróć uwagę na sposób prowadzenia linki przedniej przerzutki, przy prowadzeniu górnym mocowanie pancerza na podsiodłówce może przeszkadzać w mocowaniu uchwytu do fotelika.

Mój głos również na Siestę. Odchylany pozwala na spanie, pałąki fajnie amortyzują fotelik. Na moich wycieczkach z córką zdarzały jej się 1,5 godzinne drzemki, więc bardzo wygodny.

Edytowane przez grabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po Waszych postach postanowiłem kupić rower crosowy kands maestro 2016( zapłaciłem 1430 zł i taki kolor jak chciałem), do miesiąca czasu rozgladne się za fotelikiem hamax siesta, dziękuję Wam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...