Skocz do zawartości

[Amortyzator] Pomoc w wyborze amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów na początku bo jestem tu nowy :)

 

Chciałem od siebie napisać, że również jestem posiadaczem amortyzatora Raidon RLR czarny mat model 2017.

Czy szczęśliwym czy nie to się okaże w trakcie sezonu ponieważ na razie zrobiłem na nim jakieś 20km...

Luzy o których piszecie u mnie również występują oraz słychać bardzo delikatne stukanie z prawej rury amortyzatora.

Przy zakupie amortyzatora był robiony serwis zerowy czy jak to się tam nazywa, póki co nie narzekam i pewnie gdyby nie marekrsl i skom25 to nawet o tych luzach i stukach bym nie wiedział :)

Mam znajomego z Krk, który również zakupił podobny amortyzator z tym, że to Epicon 2016 kupiony na ebay w Tajwanie za cenę Raidona u nas w kraju ale nie o to chodzi... u niego również występuje stukanie i luz tak jak u wszystkich, którzy się w tym temacie wypowiadali.

Reasumując mojego posta to ja nie mam zamiaru zawozić amortyzatora do Gliwic ani wysyłać do EuroBike ponieważ tak naprawdę nawet na nim nie pojeździłem a po to go kupiłem, natomiast kolega z Krk ma już pewnie z 300km za sobą na Epiconie i na razie działa tak jak działał na początku, próbowałem z jednym kolegą z forum namówić go do napisania swojej opinii na forum ale on nie będzie się nigdzie logował, żeby pisać jak mu się jeździ a jak się zepsuje to odeśle -delikatniejsza wersja jego wypowiedzi :)

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"bartnicki" powiedz mi czy amorek był kupiony u mnie czy poza naszą firmą

Tak kupiony i zamontowany u Ciebie, wydawało się wszystko ok ale po 20km czuć ten luz i słychać pukanie bardzo ciche, niemniej ja ten temat na razie zostawię bo nie po to wydałem kasę za montaż i serwis zerowy, żeby teraz amortyzator odsyłać, poczekam co się będzie działo dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Stoję przed wyborem zakupu nowego amorka do mojego Cube Attentiona 29'

 

Waga jeźdźca obecnie 120 i szybko spada :-) Planuje docelowo ok 105kg. Wiec amorek nie może być z kategorii piórkowych ;-)

 

 

Siedzę od kilku dni i szukam. Bańka mało nie eksploduje wiec postanowiłem zapytać bardziej oblatanych ;-)

 

Sterówka niby 1 1/8" ale główka jest prosta w środku i stery semi integrated wiec myśle ze szukać raczej będę Tapered bo to bardziej przyszłościowe a w razie jak mi się rama znudzi to kolejna pewnie będzie już na Taperze. A puki co stery z redukcja powinny załatwić sprawę.

 

Na razie puki nie zejdę jeszcze z 10kg to trochę lżejsza jazda mieszana XC plus DDR-y czasem ( jako ze obecnie to mój jedyny rower). Ostatnio raczej rower idzie na bagażnik i już nie robię dojazdówek do lasu asfaltami tylko autem. Ale jak sezon się zacznie bardziej to pewnie z żonką i/lub znajomymi trafia się jakieś tripy na utwardzonych szlakach :) Ale teraz bawią leśne i wokół jeziorowe traski, single szlaki Kotliny Płockiej i Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego :)

 

W sezonie na pewno trochę Mazur i kto wie gdzie jeszcze oczy poniosą :) na dachu rowery dobrze się czują wiec zasięg już się zwiększył :)

 

W sumie to rozważam sprzedaż obecnego Bike'a mimo ze pasuje mi jego wygląd i "osobliwa geometria" i zakup Canyona lub Radona ale ta opcja zależy jeszcze od paru innych czynników nie tylko budżetowych ;-).

 

Tyle autobiografii i Planów na przyszłość :) Można przejść do sedna sprawy :)

 

 

Budżet myśle ze fajnie jakby się zamknął w 1200-1500. Bo jeszcze koła musza dojść ze sztywnymi ośkami a to tez wydatek

 

Wiec

 

1). Zainteresował mnie Maniek Minute w promocji w DE

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/manitou-minute-29-ts-air-100mm-qr-15mm-tapered-581623/wg_id-6805

 

Ale podobno mańki przy standardowych lekkich jeźdźcach trzeba pompować do 200psi wiec przy takim Słoniku jak ja to chyba nie wyda :-(

Ale może ktoś z Was ma inne zdanie z praktyki.

 

2) Jest jeszcze Maniek Tower LTD w velo ale tu pewnie będzie podobnie.

 

3). W innym temacie ktoś proponował RST Firsta za. 1299. Ale nie znam nikogo kto na tym lata i jak się ma do konkurencji.

 

4). Kiedyś rozmawiałem z Activia na ten temat i polecał Suntour-owskiego Aiona na 34mm goleniach

 

5). Suntour Epixon TR tez jest podobno ciekawy.

 

Jakieś inne typy jeszcze w tym budżecie ???

 

Są niby RS-t, DT i Foxy itp których również nie przekreślam jeśli warto dołożyć na obecnym etapie.

 

Używki z Allegro chyba odpadną z racji niewiadomego niepewnego stanu chyba ze ktoś z Was ma coś pewnego na zbyciu to śmiało pisać i proponować.

 

Z góry dzięki za pomoc i zachęcam do dyskusji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sterówka niby 1 1/8" ale główka jest prosta w środku i stery semi integrated wiec myśle ze szukać raczej będę Tapered bo to bardziej przyszłościowe a w razie jak mi się rama znudzi to kolejna pewnie będzie już na Taperze. A puki co stery z redukcja powinny załatwić sprawę.

 

Co? Coś pomieszałeś albo ja czegoś nie rozumiem. Rura 1 i 1/8' to rura prosta, jeżeli ramę masz taką samą to czemu szukasz rury taperowanej w widelcu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomieszałem. Mam prostą główkę. Ale można do niej zamontować Taperowany widelec używając odpowiednich sterów. Do tego jest ważna główka w środku bez przewężeń jak np w Krossach

 

A chce tapera żeby w razie przyszłej zmiany ramy nie musiał kombinować ze starym standardem.

 

Amora kupuje z nastawienia na dłuższy czas a nie na np jeden sezon ;-)

 

Aaa No i i Taperach jest większy wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było ze się mądrze z tymi redukcjami to czytałem i wiele osób mi potwierdzało ze tak można.

Jak kupiłem oczami Cube'a to na początku miałem rozterkę z tą główką ale jest wiele tematów na forach i nawet renomowani producenci robią dedykowane stery do takich kombinacji. Moja rama spełnia wymagania do takiej konwersji wiec nie przekreślam takiego rozwiązania.

 

 

Nikt .... nic......???

Mam akurat trochę wolnego bym coś może fajnego upolował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz redukcji, tylko stery które na dole będą wystawały na zewnątrz tak żeby zmieścił się taper.

Oooo to to właśnie :)

 

Zrozumieliśmy się :)

 

Jeśli miała by być używka to sterówka musi mieć 20cm wiec sporo fajnych amorów odpada tak jak patrzę po Alle..... :(

 

Szkoda bo ładne Foxy nowe z demontażu widziałem :(

cześć.

 

A możesz dokładniej rozwinąć temat montażu amora taper pod sterówkę 1 1/8"

 

Wiem, że w drugą stronę można, znaczy główna taper a amor 1 1/8", ale żeby amora z rurą taper do główki 1 1/8" to nie kojarzę takiego patentu :icon_confused:

Możesz użyć np takiej dolnej miski sterów

 

http://www.jensonusa.com/!cyVwMeDAYXhosVXzTkqt9A!/Cane-Creek-40-Series-EC4440-Bottom-Cup

 

Są również tańsze odpowiedniki. Łożysko znajduje się na zewnątrz główki.

 

Ale możliwe jest to tylko jeśli główka ma 44mm, na stery półzintegrowane i nie może mieć przewężeń w środku.

 

 

Całość jest opisana np tutaj

 

http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=2170

 

 

 

Czyli nikt nic nie wie o amorkach?? Nic nikt nie doradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...