Skocz do zawartości

[Amortyzator] Pomoc w wyborze amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Prosiłbym o pomoc w wyborze amortyzatora przedniego do 800 pln,amortyzator do wyścigów mtb ,a więc lasy, czasem gory .W temacie amorków jestem zielony ,a nie chciałbym kupić i być niezadowolony .

Dziękuję za pomoc.

 


A oglądaliście amorki na aliexpress tam ceny za Epixon czy Fox okolo 150 dolców ,tylko dokładnych oznaczeń nie ma i nie bardzo można na oko stwierdzić co to za model ,(mi ciężko).

No i kwestia czy aby bezpieczne i ...... 

 

Amortyzator pod koło 27,5

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na koszty wysyłki amortyzatorów z ali. Poza tym przy kwocie przekraczającej 45EUR jest szansa na zapłacenie vatu. Dodatkowo jeszcze cła jeśli suma przekroczy bodajże 150EUR. Sumarycznie taniej niż w pl nie będzie.

Swoją drogą te foxy to są tylko na obrazku. Epixony są modelowo 2015 i są to te najtańsze warianty.

Z posiadanym budżetem ciężko cokolwiek polecić bo tylko najtansza wersja raidona się w nim mieści. Jeśli szukasz pod kolo 26" to jest szansa znaleźć w tych pieniądzach przyzwoitego używaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ale sprawdzony zwyczaj na forach. Nie leżysz jajami przed TV. Ty znajdujesz,linkujesz. My odpowiadamy.

 

Się nie znasz,piszesz. Wymyślono właśnie fora,to kopalnie wiedzy. Wertuj tematy,wierć strony,dokopuj się,wysil się. Pare dni i zobaczysz wirtualny wideł.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli szukasz czegoś do ścigania w MTB to albo FOX, RockSHOX Reba, a jeżeli Suntorur to niżej jak DURULUX bym nie patrzał, ponegocjuj z przedstawicielem którymś i moze jakąś promocję na Durulux-a wyrwiesz.

 

Na pewno nie ten Epixon do ścigania w MTB, nie lubi skoków - ale to jest moje prywatne zdanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli szukasz czegoś do ścigania w MTB to albo FOX, RockSHOX Reba, a jeżeli Suntorur to niżej jak DURULUX bym nie patrzał, ponegocjuj z przedstawicielem którymś i moze jakąś promocję na Durulux-a wyrwiesz.

 

Na pewno nie ten Epixon do ścigania w MTB, nie lubi skoków - ale to jest moje prywatne zdanie.

 

pozdrawiam

 

Mówisz o Rebie która ma skok 80- 120 mm, potem u Duroluxie który znowu ma 140- 180, przecież to dwa różne światy.

 

Co to za ściganie MTB? Jaki ma mieć skok amortyzator? Widzę że autor czegoś szuka ale chyba sam nie wie czego i do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Skom25 spokojnie, bez spiny.

 

Wojtek szuka amora, polecałem mu typy z którymi miałem styczność. Sam jeżdzę XC i dlatego używam FOX-a 32 FIT i daje radę, kolega ma RockShox-a Rebę i też nie narzeka. Nie wnikałem w wielkość skoku tylko w same typy amorów. Zarzuciłem jeszcze Durulux-a żeby nie być posądzony o dyskryminację amorów Suntour. 

 

Nie jeździłem w MTB Mazowia, ale nie warto się ograniczać kupując amora pod dany typ zawodów, nie wiadomo czy z czasem nie zacznie jeździć XC lub nie wybierze się na jakiegoś Singla lub w góry. Budżet niewielki jak na amora z wyższej półki, ale z taką kasą za używanym bym się rozglądał. 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiesz, wyczuwa się w Twoich wypowiedziach lekką nutkę złośliwości . Ale odpowiem, poprzedni sezon startowałem w zawodach MTB Mazowia ,na ten rok plany są podobne ,ale chcę dorzucić kilka wyścigow Bike Maraton.

 

Złośliwości? Nie. Po prostu jak sam widzisz zagadnienie MTB jest dość głębokie, my możemy pokazywać Ci amory do XC a Ty chcesz śmigać w Enduro.

 

Czyli potrzebujesz coś do XC/ Maraton, czyli 100mm skoku starczy.

 

 

 

Nie jeździłem w MTB Mazowia, ale nie warto się ograniczać kupując amora pod dany typ zawodów, nie wiadomo czy z czasem nie zacznie jeździć XC lub nie wybierze się na jakiegoś Singla lub w góry.

 

Ale wydając już nie małą kwotę na amortyzator warto zadecydować w którym kierunku się idzie. 140 mm na płaskim maratonie jest tak samo bezsensowne jak 100mm na wymagających singlach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Twoim zdaniem jest wymagającym singlem, jeździłem na Singlu pod Smerkiem wszystkie prawie trasy, łącznie z czarną i Fox o skoku 100 mm w zupełności mi wystarczył, oczywiście momentami jest gdzie poderwać kierę, nie żałowałem wiec sobie, i zawsze odbyło się bez dobicia.

 

Ale jak mówisz, wydając taką kwotę trzeba już przemyśleć w jakim kierunku będzie się "kręcić korbę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś tam foxem 32 zrobił kilka singletracków nic nie znaczy. Ja na wigry 3 można powiedzieć stunt uprawiałem ;).

Tak jak durolux nie jest widłem do xc tak fox 32 nie jest do trialu.

Pisałem też żeby się nie napalać na ceny na ali (przesyłka vat i cło oraz brak gw) oraz zdecydować się w końcu odnośnie rozmiaru koła chociaż (raz podajesz linki do 27,5 innym razem 26).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jeżeli kolega myśli o nowym amorze, z Polskiego rynku to w zasiegu jedynie epicon lub niestety epixon....

 

dlatego też proponowałem ku używanym wzrok skierować.

 

Chociaż teraz 90% amortyzatorów wartych uwagi, na koło 27,5 są pod taperowaną główkę ramy. Więc łatwo nie bedzie znaleźć coś dobrego używanego w zakładanym budżecie.

 

Chyba że na ali coś ustrzelisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taperowaną sterówką nie ma co się przejmować, bo jeden z forumowiczów z powodzeniem wymienia sterówki.

 

Oczywiście jeśli jest to naprawde okazja, bo inaczej szkoda zachodu.

 

Może niech kolega poszuka jakiegoś FOX-a 26" z wyprzedazy lub używkę. Podobno FOXy na małą kiszkę bez problemu przyjmują koło 27,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wlasnie szukalem dla znajomego amorka tyle ze pod 26" z blokada i pod qr9 mm ze sterowka 1 i 1/8.

Wylowilem takowego (szukalem porady w watku ponizej) czeka na rozpakowanie.

Znalazlem foxa w budzecie 700 zl.

Sam mam foxa dedykowanego do 26 zalozonego pod kolka 27.5"

Wiecej tu:

https://www.forumrowerowe.org/topic/210390-9830-flyxii-650b-275-by-bloszek/

 

Takze podszedlbym do tematu uzywki. Ale wylowic pasujacy do wymagan.

Jaki sens kupowac amorka ~700 zl + 300 zl wysylki w te i nazat to sie nie oplaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...