Skocz do zawartości

[ Narzędzia] Jaki zestaw niekoniecznie do roweru?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Chciałbym kupić zestaw narzędzi do ogólnego użytku, głównie motocykl i czasami samochód

 

To co wymagam żeby było w zestawie ( w podstawowych rozmiarach):

 

- Grzechotka

- Bity Imbus i Torx

- Nasadki

 

To jest absolutne minimum, fajnie gdyby był jakiś wkrętak, przedłużki itd.

 

Przedział cenowy jaki mnie interesuje to 200- 300 zł.

 

Macie jakieś propozycje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Yato wrzucasz do jednego worka z Topex'em.Yato to zdecydowanie lepszy produkt.Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.Dobrą i nie drogą marką jest Hiniton

 

 

Poczytaj np. tutaj:

http://www.umserwis.fora.pl/narzedzia-i-sprzet-warsztatowy,14/nie-drogie-ale-dobre-narzedzia-reczne-nie-wiem-jakiej-firmy,158-30.html

 

http://www.umserwis.fora.pl/narzedzia-i-sprzet-warsztatowy,14/znacie-porownajcie-wady-i-zalety-firm,160.html

 

Yato chwalą tylko Ci, co nie maja porównania do lepszych. Zwróć uwagę, że o Honitonach czy Jonnesway już takich mieszanych opinii nie ma.

 

 

Oczywiście, że Yato są lepsze od Topexu ale to nadal ten sam worek, tylko jego góra, a nie spód ;-)

@@skom25, czytałeś ten temat? Można się sporo dowiedzieć, chociażby które firmy są polecane, a które nie.

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/152467-narzedzia-wysokiej-jakosci-klucze-do-warsztatu-jakie-wybrac/

 

 

Lepiej poczytać na forach mechaników bo w tym wątku zabierali głos także tacy, co wiedzą ale nie sprawdzili do końca. Np. LUX TOOLS - są  w tym wątku odradzane. Tylko, że LUX (OBI) ma dwie serie - amatorską i profesjonalną. Profesjonalna to są w większości narzędzia MADE IN GERMANY, przeważnie robione przez FELO i takie Taiwańskie firmy jak Honiton czy Jonnesway, a nawet Proxxon nie dorastają im do pięt. Pierwszy zestaw mam od 21 lat więc wiem, o czym piszę. Natomiast ta amatorska linia to faktycznie straszny badziew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie w pracy kontakt z kluczami marki Vorel,Yato oraz King Tony.Vorel to szajs,który się łamie,rozgina.Natomiast Yato jest niewiele gorszy od King Tony.A to już jest chyba naprawdę dobra marka?Dodam że klucze pracują przy ciężkim sprzęcie. Jonessway to dobra firma,ale podobny zestaw jak Yato kosztuje niemal 2x drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie widziałeś tylko nie wiesz - np. często narzędzia dostarczane z Oplem lub VW są właśnie Felo. Do dzisaj potrafi na nich pisać W. Germany :-) Niezbyt w Polsce popularne bo kosztują 2x tyle co Jonnesway.


Myślisz, że przez ponad 20 lat nic się nie zmieniło w produkcji czy marketingu? Mercedes wtedy też robił niezawodne samochody, a teraz?

 

 

Akurat obecnie Mercedes robi dużo lepsze samochody niż 20 lat temu - właśnie mniej więcej wtedy zaczął się upadek firmy i kooperacja z Francuzami (elektronika), zwroty w210 przez Niemieckich taksówkarzy a niedługo potem Hyundai jako oficjalny powód rozstania z MB podał niską jakość produktów, z która nie chce być kojarzony. Jak ten czas leci. Ty wspominałeś pewnie jeszcze 124, a to wcześniej niż 20 lat temu.

 

Wracając do tematu - dlatego napisałem PIERWSZY, narzędzia Felo i LUX kupuję cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo to jest minimum co biorę pod uwagę.

Bardzo dobry, ale drogi wybór. Kupił bym części osobno, tylko to co potrzebne z jakiegoś kompletu bitów, grzechotkę, kilka podstawowych płaskich kluczy, a do roweru przemyślał bym poważnie klucz dynamometryczny. Może trzeba by kilka zł. dołożyć, ale warto dla posiadania tego dynamometryka.

Najgorsze są walizki, jest wiele rzeczy, ale połowa zbędna, a zapłacić za nią trzeba. Dobre może do pro zakładu, ale w domowym użytku raczej zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze dynamometryczne mam, nawet dwa  :woot: Tak jak piszesz, bardziej opłaca się kupić pojedynczo, tak też zrobiłem w przypadku narzędzi do roweru. Mam oddzielną skrzynkę z narzędziami dobrej jakości i są to wyłącznie narzędzia do mojego roweru. Dzięki temu mam pewność że wszystkie gniazda będą w idealnym stanie itd.

 

Walizki szukam specjalnie licząc się z tym że części nigdy nie użyję. Więc po co walizka? Mieszkam w bloku, więc każda naprawa przy samochodzie czy motocyklu odbywa się przed blokiem lub na działce, także niestety nie mogę sobie pozwolić na wożenie miliona narzędzi oddzielnie mimo że wiem że byłoby to bardziej opłacalne. No i czasami bywa tak że ten nigdy nie używany klucz znajdzie jednak w pewnym momencie zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Yato jest niewiele gorszy od King Tony.A to już jest chyba naprawdę dobra marka?Dodam że klucze pracują przy ciężkim sprzęcie. Jonessway to dobra firma,ale podobny zestaw jak Yato kosztuje niemal 2x drożej

 

 

King Tony bardzo dobra marka! Mam od lat nasadki Torx i klucz dynamometryczny.

 

Natomiast kwestię Yato kontra Hinton / Jonnesway najlepiej podsumuje ten filmik:

 (1:05)

 

Super narzędzia tylko w środku zestawy naprawcze Hinton i Jonnesway ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozglądam się za jakimś zestawem szczypiec, macie jakiś sprawdzone marki godne polecenia, ale w rozsądnej cenie? Z tego co się zorientowałem to firma Knipex jest naj naj, tylko taki podstawowy zestaw 3 sztuk to koszt ok 200 - 250 zł:

 

0020114k.jpg

 

Trochę drogo jak na coś co ma leżeć w skrzynce z narzędziami, a używał ich będę sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knipexy są super! Odkąd kupiłem pierwszego praktycznie innych szczypiec nie biorę (mam już 4 szt różnych). I wcale nie muszę być z tych droższych serii - jak te na zdjęciu powyżej. 

 

http://allegro.pl/knipex-03-01-140-kombinerki-hartowane-szczypce-i5164344411.html

http://allegro.pl/szczypce-polokragle-wydluzone-26-15-200-knipex-b1-i6747322081.html

http://allegro.pl/szczypce-tnace-boczne-24h-knipex-70-01-160-i6736537951.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
polecam honiton

Też polecam, bardzo dobra jakość za małe pieniądze. Nasadowa 32 wytrzymała bez problemu 260 nm.

Gdybyś chciał Polski produkt to STALCO produkuje dobre narzędzia, wiertła do metalu kobaltowe. Wiertła do bardzo twardych materiałów robi BOSCH multi konstrukcyjne.

YATO czy jakieś Topexy są za słabe na motor i samochód, do roweru mogą być ( nie wliczam karbonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...