Skocz do zawartości

[ochraniacze SPD] przed wodą


discovery

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym się poradzić w wyborze ochraniaczy na buty. Szukam przede wszystkim ochrony przed wodą. Jeżdzę po mieście, pewnie niedługo zaczną się roztopy i chciałbym uniknąc jazdy w mokrych butach. Na ochronie przed zimnem mi nie zależy, temperatury do -20 raczej mi nie przeszkadzają :-) Jeżdzę w takich budżetowych butach SPD z Decathlonu (300 SPD), natomiast cena ochraniaczy raczej nie gra roli, mam już dość przemoczonych butów po przejechaniu 500 metrów. Oczywiście mam pełne błotniki, ale wjazd w większą kałużę kończy się zazwyczaj rozpryskiem prosto po stopach. Dodam jeszcze że mówiąc o ochronie przed wodą, mam na myśli serię strumieni wody spod przedniego koła, bo tak to zazwyczaj wygląda ;/ W zeszłum roku, zanim jeszcze kupiłem buty SPD jeździłem trochę w workach foliowych, nie wyglądało to estetycznie, ale spełniało swoją funkcję w 100% ;-)

 

Przekopałem troszkę forum, ale większość osób pyta o ochronę przed zimnem. Dowiedziałem się żeby unikać Rogelli, a na ochronę przed wodą ktoś polecał ochraniacze Endura Silk.

 

----

Buty budżetowe, bo nie wiedziałem czy spodoba mi się jazda w SPD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić sobie dodatkowo chlapacz na przedni błotnik. To bardzo mocno pomaga w pozbyciu się strumienia wody na butach.  Druga sprawa i mniej oczywista. Woda do butów SPD wlewa się bardzo często przez dziury od bloków.  W moich letnich butach SPD + ochraniacze Endura Luminite II już nie raz miałem przyjemność wrócić z przemoczonym od spodu obuwiem jak i skarpetką.   Rozwiązaniem tutaj może być silikon, ale nie testowałem.  Od około 2 miesięcy (dojazdy do pracy przez miasto) śmigam wyłącznie w butach trekingowych (za kostkę) z membraną.  Problem przemoczonych i zimnych stóp zniknął jak ręką odjął.  Gdy ostatnio było poniżej 0 stopni i wszedzie pełno śniegu i lodu to jazda na platformach była wybawieniem z uwagi na wiele miejskich poślizgów. W bucie z blokiem bym pewnie zrobił szpagat lub pojechał jak na łyżwach. Gdy pogoda się poprawi to na bank wracam na SPDki. Na następny sezon może pokuszę się o specjalną zimową i nieprzemakalną parę butów SPD do jazdy w terenie. W zakorkowanym mieście zimą (w sumie nie tylko) czuję się bezpieczniej na platformach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

zgodnie z radą kupiłem Northwave H2O, już w sumie z miesiąc temu. Od tamtej pory bywało raczej mroźno, a co za tym idzie ulice były raczej suche. Dzisiaj rano miałem okazję po raz pierwszy porządnie je sprawdzić, rano ulice Łodzi przypominały pokład okrętu w trakcie sztormu a do tego wszechobecne kałuże :-)

 

Ochraniacze spełniają swoją funkcję w 100% z czego jestem super zadowolony. W między czasie zmieniłem też błotniki z SKS Bluemels Primus (nie polecam) na SKS Bluemels Longboard. Przedni błotkin Longboard zbiera dużo więcej wody z przedniego koła, ale nadal sporo ląduje jej na butach. Przy czym teraz to nie problem :-) Ochraniacze są też dość wysokie więc spokojnie można zrobić na nich zakładkę ze spodni więc nie ma szans aby woda lała się do środka. Całkiem nieźle chornią też przed wiatrem.

 

Nie wiem jeszcze jak będzie z ich trwałością bo wyglądają na dość delikatne. Pewnie czas pokaże. Póki co współczynnik ceny do jakości wypada bardzo korzystnie. Ze swojej strony mogę je spokojnie polecić :-) Skorzystałem też z rady zalania bloków sylikonem, nie wyszło zbyt elegancko, ale działa, w butach jest sucho.

 

Za ochraniacze w sklepie internetowym zapłaciłem 79 PLN + 9 PLN przesyłka.

Dzięki!

 

http://imgur.com/a/ryfZN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...