Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze aż taka różnica? W sumie jeszcze nie trafiłem na szuter który by mnie totalnie zniemógł przy alu ramie i gravelkingach 700x43c przy 1.6 bara i mleku. Czasami jak jest bardzo gęsta tarka to trzeba poszukać lepszej linii.  Pieluch nie używam nieważne czy 30 czy 160km. Dopiero jeśli w trudniejszym terenie (nie szutrach) pojeżdżę dłużej niz 2h ciągiem to zaczynają nadgarstki boleć no ale jak mam w planie takie talepanie to biore fulla wtedy jest wygoda ;) Tutaj by pewnie załatwiło sprawę 20-40mm skoku i taka kiera jak masz.

 Ciekawe co by mi jeszcze stal dała, szkoda ze nie mam pod ręką nikogo ze stalą :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie byłbym taki kategoryczny w stawianiu jednego rozmiaru kół nad innym. Oprócz tzw szerokości geograficznej (kontynent, państwo) znaczenie ma województwo, powiat a może nawet i gmina, jeśli ktoś na co dzień robi "treningi" pod domem.

Szutry się kiedyś kończą i zaczynają się drogi polne, leśne, zrywkowe, asfaltowe, błotniste single nad jeziorem, rzeką czy wreszcie górskie szlaki. Ten mix, który jest dużą zaletą naszego kraju, bardzo często powoduje, że precyzyjnie dobrana opona i tak na którymś km trasy staje się kompromisem. 

Co do grubości opon na szutry.. Np. polne szutry na pojezierzach bywają równe jak stół, ale "grubo mielone". Czyli nie ma tarki (mały ruch samochodowy), kolein, dziur, ale na powierzchni jest sporo luźnych kamieni a w warstwie ściernej "zatopione" są kamienie polne o pokaźnej średnicy. Chcąc utrzymywać dobrą średnią na takiej nawierzchni - lecieć po niej a nie się od niej odbijać - lepiej mieć jakieś lekkie 28x1.9" niź grawelowe 35c. Moim zdaniem :) Jakichś częstych przyspieszeń się tu nie robi, podobnie nie potrzebna jest zwrotność. Wręcz przeciwnie, przy prędkościach w okolicach 30km/h stabilność i brak nerwowości jest zaletą. 

27145914677_ee4ea9f2db_o.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.11.2018 o 09:36, dankams2 napisał:

Ile miejsca zostało na dole w tylnym trójkącie?

Opona 2.1 wejdzie? 

Łysa może, z klockami może być problem. Na pewno widziałem zdjęcia Pickenflicka z Maxxisami Re-Fuse 2.0 i na nie miejsca starcza.

W widelcu jest za to mega dużo miejsca i tam 2.1 terenowe powinno spokojnie wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MikeDozer napisał:

@Sonnenblumen Jakie na oko max oponki 700c wejdą? jak się jeździ na alu widelcu? Ma wkręcany suport?

Na alu widelcu się jeździ dobrze, nie narzekam, ale mam ten rower drugi dzień.
Co do opon to wejdą grubsze, jest sporo miejsca.A co do suportu to nie wiem, nie znam się. Dopiero zaczynam przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrywałem, rama robiona pod moje widzimisię geometryczne i lakier po prostu nie został nałożony po zlutowaniu.  Niebawem pojadę ją klarem ale ciągle się nie mogę zebrać bo im bardziej rdzawa tym fajniejsza dla mego kaprawego oka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza

Tej a po takim podrdzewieniu, to klar będzie się rudej trzymał czy będzie odłaził?
Czy ruda pod klarem będzie się rozrastać?
Pytam, bo od tego zależy kolejne stadium rozwoju Tange Orange TM

Ta twoja przełaja podnosi ciśnienie krwi, nie ma to tamto.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie no....Polki i Polaki. 

Sonneblumen, słoneczko Ty nasze...uprasza się o nie dublowanie postów. Szczególnie w dziale Galeryjnym, gdzie mamy już ogłoszenia o sprzedaży, porady lakiernicze, dywagacje o torbach i inne ,całkowicie (nie) związane z tematem. 

Ostrzegam ostrzegająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, durnykot napisał:

Nie no....Polki i Polaki. 

Sonneblumen, słoneczko Ty nasze...uprasza się o nie dublowanie postów. Szczególnie w dziale Galeryjnym, gdzie mamy już ogłoszenia o sprzedaży, porady lakiernicze, dywagacje o torbach i inne ,całkowicie (nie) związane z tematem. 

Ostrzegam ostrzegająco. 

Wiedziałem, że tak się skończy ,ale wolałem zaryzykować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dni Tange OrangeTM w całości zbliżają się ku końcowi. Nowe jeszcze nie u mnie, ale gotowe do drogi. Powoli kompletuję brakujące elementy, bo większość pomarańczowej śliczności pójdzie na przeszczepy. Zastanawiam się, czy składać od razu czy poczekać do wiosny. Taki mały teaser mojego nowego przełaja:

FOT7E82.JPG

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...