Skocz do zawartości
kazafaza

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami

Rekomendowane odpowiedzi

dankams2
Napisano (edytowane)

I takie opinie coś mówią ;) 

Do pelni szczęścia brak tylko aby miał mocowania do dodatkowych bidonów czy jakiś „cage” 

Dzięki

Edytowane przez dankams2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gyrill
14 minut temu, Leniu napisał:

Użytkuje od  roku

A sztyca jak? Też karbon?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Leniu
Napisano (edytowane)

tak...karbon

Edytowane przez Leniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sobek82

Wersja na suche dnie, kałuże omijam. Bez toreb 13,200 gram waży to ustrojstwo ;)

Chciałbym jeszcze raz podziękować ziomkowi co udostępnił rok temu link do aukcji z alledrogo, dzięki wielkie kolego, szczęśliw jestem po stokroć z tego roweru ;)

DSC01497.thumb.jpg.37d1ed4698944c84778f02a0a59002e6.jpg

Pozdrower

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roballinho
59 minut temu, Sobek82 napisał:

Chciałbym jeszcze raz podziękować ziomkowi co udostępnił rok temu link do aukcji z alledrogo, dzięki wielkie kolego, szczęśliw jestem po stokroć z tego roweru ;)

Do usług.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maxwel

U mnie nowy sezon, nowe koła. Lepsze zdjęcie kiedyś zrobię ale teraz nie mam czasu bo jeżdżę :D

30ae1a178f502082med.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PanPiotr

zmieniłem owijkę i jakoś tak lepiej  :) 

userimages,20180415,225216,226553,orig.j

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rambolbambol

Może offtop, ale polećcie mi proszę jakąś trwałą i wygodną owijkę na przełajowe wyrypy w cenie około 50zł. Istnieje takie coś? 
Coś co się nie rozedrze jak wjadę w krzaczory i coś co zapewnia chociaż trochę amortyzacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Pro sport control na moje jest ok jesli chodzi o wygode, ale krzaczory moga podziubac :-pp i nawija sie srednio. Ale rece ją lubią...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kazafaza

@Rambol: wypróbuj dętkę. Poważnie, najlepiej w rozmiarze przełajowym żeby było śmieszniej! Nie mam fot, ale u mnie i koleżki się sprawdziło, jest nie do zaje.ch.ania z tym że troszku waży ;)

Edytowane przez kazafaza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Grizzli

mi przypasowala giant connect

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rambolbambol

@kazafaza

Ty to jesteś kreator mody. I pewnie znów cię posłucham :D i mi się spodoba.
Pomarańczowa owijka od ciebie dzielnie się sprawowała przez ostatnie 2 lata, sporo przeszła.

NO TOĆ TO JEST GENIALNE:

Edytowane przez rambolbambol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciek190

To i ja się pochwalę :). Przy okazji spytam czy macie jakiś polecony skuwacz do łańcucha, bo ten spinałem starym i łańcuch pękł zaraz po zrobieniu zdjęcia :/

20180418_191425.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sobek82

Jakbyś Rambol rozciął z dokładnością do milimetra po zgrzewie dętkę nie uzyskałbyś niższej wagi? Spróbuj, ja w weeekend starą dętkę rozparceluję i sprawdzę jak to będzie ;)

Pozdrower

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rysz

a co to za dropbar klunker? foto całego roweru proszę!

Edytowane przez Rysz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kazafaza

1997 Kona Humuhumu Stars and Stripes. Ale niestety fot obecnej całości nie posiadam... Niebawem nadrobię zaległości. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dybu

Accent Furious

IMG_20180421_195346bbb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Qnski
      Przez Qnski
      Serwus!
      Nie wiem czy to kwestia witaminy D i słońca czy wszędobylscy rowerzyści dookoła, może zapach, a może po prostu lubię jeździć na rowerze.

Czyniąc długą historię krótką zajawiłem się w tym roku na kolarstwo przełajowe, myślę że głównie wynika to z poczucia konieczności odnalezienia kompromisu pomiędzy kolarstwem turystycznym, szosowym a chęcią wjechania w każdą leśną ścieżkę.

Niestety na swojej drodze napotkałem dwa podstawowe problemy, o pomoc w rozwiązaniu których pragnę Was gorąco prosić.
      Uno) W życiu nie jeździłem na rowerze CX, nie mam nawet pojęcia gdzie w Krakowie taki rower mógłbym wypożyczyć. Jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł, posiada wiedzę o organizowanym evencie gdzie można testować rowerki lub po prostu sam posiada dwa i chętnie wybrałby się na przejażdżkę za przysłowiową paczkę fajek to jestem otwarty na pomysły.
      Due) Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego sprzętu. Narzuciłem sobie limit 6k, w tej cenie znalazłem kilka przyzwoitych rowerków. Jako warunki konieczne założyłem hamulce tarczowe hydrauliczne lub hybrydowe (mechaniki doprowadzają mnie do szału w MTB), aluminiową ramę z carbonowym widelcem oraz grupę osprzętu nie niższą niż shimano 105. 
      Chciałbym się Was poradzić w kwestii napędu, sporo fajnych rowerów występuje z napędem SRAM rival 1x11, obawiam się jednak, że przy jeździe 70% po szosie może mi nieco brakować pod nogą - co sądzicie?
      Rowerki, które rozpatruję:
      1) Canyon Inflite 8.0 - https://www.canyon.com/pl/road/inflite/ - psikus polega na tym, że mam 183 wzrostu i długość nogi 84 co sugeruje 55,5 cm rury podsiodłowej. Tutaj dostępny jest jedynie rozmiar L mający ten wymiar 57 cm. Czy zakładając, że większość mojej jazdy to szosa będzie to stanowiło duży problem?
      2) Focus Mares AL 105 - https://www.focus-bikes.com/int/45943-mares-105.html piękny rower, osprzęt bardzo podobny do Canyona - ciężko go jednak dostać
      3) Accent CX Pro one - http://accent-bikes.com/produkty/rowery/przelajowe/cx-one-pro-disc-1 intrygująca rzecz, polska marka, bardzo dobra cena, pochlebne recenzje, tylko napęd 1x11,
      4) Fuji cross 1.3 - https://rower.com.pl/fuji-cross-1-3-28-521007 - być może uda się go jeszcze gdzieś dostać, napęd SRAM rival 1x11, nie ma hamulców hydraulicznych
      Nie zamieszczam swojego zdania, chętnie wysłucham Waszego.
      Za każdą opinię będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam,
    • Prz
      Przez Prz
      Na sprzedaż rower przełajowy/gravel GT Grade z 2015 roku. Rozmiar L (TT 565 mm), pełen napęd Shimano 105 11-rzędowy i hamulce tarczowe mechaniczne. Rama aluminiowa, ale bardzo komfortowa, widelec karbonowy. Stan dobry, mechanicznie wszystko 100% sprawne, na ramie kilka niedużych odprysków lakieru i jedna wgniotka, niepochodząca z kraksy (rower zbyt mocno oparty o drzewo mocując się z zakleszczonym łańcuchem). Wgniotka obejrzana przez serwisanta GT i od dwóch lat rower normalnie użytkowany razem z nią, także nie ma żadnego wpływu na wytrzymałość ramy.
      Rower bardzo uniwersalny, przyjmuje opony do 33-35c, więc może być przełajówką na każdą pogodę, ale komfortowa geometria typu gravel sprawia, że po założeniu gładkich opon staje się wygodną szosą endurance.
      Geometria dostępna na stronie: http://www.gtbicycles.pl/…/2015-rowery-2015/szosowe/enduroa…
      Możliwa wysyłka kurierem, cena do lekkiej negocjacji. Więcej informacji na priv.
      Specyfikacja:
      Rama: GT Grade Double Butted Triple Triangle, aluminium, taperowana główka
      Widelec: GT Grade Carbon, aluminiowa sterówka
      Korba: Shimano 105 FC-5800 50/34
      Przerzutka tylna: Shimano 105 RD-5800-GS
      Przerzutka przednia: Shimano 105 FD-5800
      Kaseta: Shimano 105 CS-5800 11-32
      Łańcuch: KMC X11
      Hamulce: Avid BB5 Road
      Klamkomanetki: Shimano 105 ST-5800
      Obręcze: Alex ATD470
      Piasty: Formula Ultralight 6 bolt disc
      Mostek: GT aluminium
      Opony: Schwalbe Racing Ralph Performance 700x33c
      Kierownica: GT aluminium, flare 14 stopni (rozchylenie dropów)
      Stery: FSA zintegrowane
      Siodełko: GT
      Sztyca: GT aluminium 27,2 mm
      Pedały: brak
      Cena 3999 zł do lekkiej negocjacji.
      Zdjęcia można obejrzeć w ogłoszeniu pod linkiem: https://www.olx.pl/oferta/rower-gravel-przelajowy-gt-grade-105-rozm-l-CID767-IDtjLPH.html
    • WodnikOlszynek
      Przez WodnikOlszynek
      Nowy, nigdy nieuzywany frameset: rama, widelec, stery FSA, lozyska PF Ultegra, sztyca  FSA Gossamer i zacisk. Sprzet pełnowartościowy.
      rozstaw kół 1015 mm, podsiodłowa 510 mm, górna 504 efektywnie 520. Cały set ok. 1.8 kg przy bardzo solidnej główce ramy i mufie suportu.
      Na bazie tej ramy zbudowano Siga Team CX (Race 8.7 kg):
      https://www.fahrrad-xxl.de/siga-team-cx-race-disc-x0037244
      kolor jak w CX Comp, jadowicie zielony mat:
      https://www.fahrrad-xxl.de/siga-team-cx-comp-disc-x0037243
      Chcialbym okragle 500 EUR, lub rownowartosc w PLN. Przemyślę uzasadnione oferty. Do odbioru w Czestochowie,  dla cierpliwych Warszawa i Krakow.
      Kupujcy otrzyma dowod zakupu calego roweru Siga Team CX Race (grzudzien '17). Rower został zakupiony na wyprzedaży, od początku na części - ja jeżdżę z bagażnikiem i powoli.

Nie odpowiem na pytania:
      -"pod jaki wzrost?" - sam nie rozkminisz, to nie kupuj ramy samodzielnie
      -"jaka cena minimalna" - taka jak podana, słabo orientuję się w cenach części do CX i w przypadku przestrzelenia trzeba mi je udowodnić wyciągając konkretne argumenty.
      Pozdrowienia,
      Krzys

• Infernal1995
      Przez Infernal1995
      Witam, nosze sie z zamiarem kupna roweru na sezon 2018. Budzet mam w okolicy 3k +/- 500. W oko wpadl mi Romet Boreas 1, ale zaczalem sie rozgladac tez za uzywkami i znalazlem taki sprzet https://www.olx.pl/oferta/centurion-cross-fire-2000-przelaj-CID767-IDskbwJ.html#098debd24c . Minus jest taki, ze w gre wchodzi tylko wysylka, wiec nie moge go pomacac. Na rowerach sie troche znam, takze z serwisem uzywki nie ma problemu. Biorac pod uwage cene(2200) moge w razie Wu kilka stowek w niego wlozyc. Jak oceniacie ten rower? Ze zdjec widac, ze raczej nie jest jak nowy(tak jak to pisze sprzedawca). Z tego co zauwazylem, ma urwane mocowanie pancerza tylnego hamulca w ramie, ale to raczej ,,pikus,,. Producent podaje, ze piasty to Shimano M475, ale z przodu jak i z tylu sa rozne szybkozamykacze, chyba powinny byc takie same jak to ten sam model. Czyzby piasta byla wymieniana(albo sam szybkozamykacz)? Na innym zdjeciu widac, ze kolo przednie nie jest w symetrii widelca(albo zdjecie zostalo tak zrobione). Kaseta raczej w dobrym stanie, opony tez dadza rade. Minusem jest suport na PF, wolalbym gwintowany. Chyba, ze cos sie zmienilo w tej kwestii i nie sa az tak problematyczne. PF nigdy nie mialem. Drazyc temat u sprzedawcy czy dac sobie spokoj z tym rowerem?
      Strona ze specyfikacja producenta https://www.centurion.de/en/bike/2017/crossfire-2000-149
    • Nebula
      Przez Nebula
      Witam Forumowiczów, 
      Proszę o pomoc! Podczas jednego z treningów na przelaju uszkodzilam ramę aluminiową. Dokładnie rurę poziomą. Mocny wgniot i pęknięcie. Nie wytrzymala zderzenia z kierownicą kolegi ramę mam włoską, Visual. Manufakturka. U nas mało znana. Idealnie mi się na niej jeździł o i nie chce wymieniać. Zatem prosze o polecenie serwisu, który mi zespawa i pomaluje rame w możliwie komfortowej cenie. Rejon lubuskie, dolnośląskie, Wielkopolska. Możliwe tez wysłanie ramy. 
      Pozdrower
      Nebula

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.