Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
1 godzinę temu, rambolbambol napisał:

Okaże się po rozpakowaniu czy to Ronin. Ciekawi mnie czy strzelasz, czy zgadujesz po proporcjach rurek czy po kominie podsiodłowej?

Charakterystyczny dla Roninów marszczony papier pakowy plus pianka antyrdzewna , która ma dodatkowe przeznaczenie- po częściowym rozpakowaniu Nabyfca widząc co kupił ma miętkie miejsce coby się w głufke walnąć ( taki dżołk..... ).

Aha- kolor na kominie jest wybitnie Roninowy.Z drugiej strony myślałżem Rambol, że to będzie coś bardzo Wery Biritisz.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dovectra @woojj

Wiedzą i niech nie mówią.

4 godziny temu, mistrzusek napisał:

Śruby na widelcu zdradzają Ronina

Gdzie tam widać śruby na widelcu?  Racja, widać jeden cycuś.

3 godziny temu, durnykot napisał:

Charakterystyczny dla Roninów marszczony papier pakowy plus pianka antyrdzewna , która ma dodatkowe przeznaczenie- po częściowym rozpakowaniu Nabyfca widząc co kupił ma miętkie miejsce coby się w głufke walnąć ( taki dżołk..... ).

Aha- kolor na kominie jest wybitnie Roninowy.Z drugiej strony myślałżem Rambol, że to będzie coś bardzo Wery Biritisz.

Gdyby to był Ronin, to spod tego papieru sypał by się tlenek żelaza, zwany rdzą. Widać by też było plamy po oleju, który na czas transportu uchroniłby ramę przed doszczętnym zjedzeniem. Pakunek jest w zbyt czystej formie, jak na tę ramę. Zgodzisz się?

Papier pakowy o właściwej gramaturze i okresie marszczeń mógłby jednoznacznie wskazać producenta. Brawo za niebywale spostrzegawcze oko.
Ci co mnie znają osobiście i tak uznaliby, że to podpucha a papier pochodzi z rozbiórki stojaka na Słodziaki z biedry. Mogłem też użyć kartonu pochodzącego od Genowefy HlorendżTM, aby typowo brytyjskim marszczeniem was zmylić, co do pochodzenia roweru.

40 minut temu, R_och napisał:

bo mnie to wygląda na ramę Vagabond'a.

Vagabond, obiekt mych westchnień ... ach. Proporcje rurek pakunku wskazują jednak na inny rower.

1 godzinę temu, Sobek82 napisał:

Szkoda że nie Esker ;)

Ano szkoda, bo jeździłbym nie patrząc nawet na offset tylnego koła.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, rambolbambol napisał:

Pakunek jest w zbyt czystej formie, jak na tę ramę. Zgodzisz się?

Otóż nie ,ponieważ , kierowany swoją chęcią zmylenia przeciwnika i zasiania watpliwości mógłbyś się pokusić o zmianę opakowania . Choć patrząc na profesjonalne owinięcie z użyciem "materiałów różnych tudzież daktejpa lub pochodnego " zakładam luźno, że tego nie zrobiłeś.

2 godziny temu, rambolbambol napisał:

papier pochodzi z rozbiórki stojaka na Słodziaki z biedry.

Tam jest inny papier, nie tak finezyjnie marszczony.

 

17 minut temu, Eazy napisał:

Obstawiam Surly Krampus od Lorda

Nie jestem specem w dziedzinie rowerowego stalownictwa ,ale patrząc na odległości rurek przy główce nie stawiam na Krampusa nawet pustej butelki po piwie. Zresztą pakunek poniekąd sugeruje ,ze w środku jest "Nufkasztukanieśmigana". 

Jednak chyba coś Wery Britisz.....Genesis Croix de Fer?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rambolbambol napisał:

Taki mały teaser mojego nowego przełaja:

Takijakby Ronin. Pakowałem swojego miesiąc temu w takie same zmarszczone tekturki. Jedyne co mi się nie zgadza to zadni trójkąt. Przy zejściu do haków górrurka się lekkawo ugina w Roninie, tutaj niebardzo.

Pozdr,

zuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranne oczy pełne diesl’a na ekranie o przekątnej cali czterech stawia na Ronina ze względu na kolorowatość rury wyzierającej spod makulatury. 

Swoją drogą nigdy nie lubiłem teaser’ów - rozpalanie wyobraźni zanim dojdzie do gry wstępnej - siedzi potem absztyfikant rozogniony i podkopcony i traci wzrok... ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie chciałbym oficjalne podziękować tobie Wojtku (@woojj) za cynk i pozdrowić Pawła, posiadacza prawdopodobnie jednego z najfajniejszych graveli w kraju i jedynego w Polsce gościa, który wygrywa maratony z blatu, bo to rama od niego :D

Teraz na spokojnie, tak jak fundusze pozwolą muszę skompletować resztę szpejtu,  zabezpieczyć wnętrze ramy przed korozją i to wszystko poskładać.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, rambolbambol napisał:

Panie i panowie... wiosną 2019 rambolbambol buja się na:

Mówiłem? Opakunek zdradził.

Jak złożysz to musisz zmienić dietę na knedle i piwo w dużych ilościach. Do tego skarpeta do pół łydki z klapkiem, włoski jak należy na czeskiego metalowca ( z przodu krótko, z tyłu długo ) i opaska na czole . Aha- i Lentilki w kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych przymiarkach Author Ronin 54 względem mojego Tange OrangeTM.
Wszystko pomierzyłem i dokładnie poustawiałem jak należy i tak:

  • suport 2cm niżej i tyleż też standover
  • ogon 2cm krócej
  • główka 2cm wyżej i 2cm bliżej
  • toe overlap aż 3cm dalej (znaczy że mam 3cm więcej miejsca na halluksy)
  • lżej prawie o KILOGRAM!
  • trochę więcej miejsca na oponę Tył/Przód 35/38 --> 42/45

Obawiam się, że pierwotne założenie, że wytrzymam do wiosny z wymianą ramy poszło się czochrać :rolleyes:
Rama jest tak ładna, że chyba powieszę na niej światełka i będzie robić za choinkę w te święta. No toć to będzie niesamowity rower.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...