Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Trzeci sezon na singlu. Sporo tysięcy km zrobionych. Zdjęcie z trasy wzdłóż Brdy 200km z Bydgoszczy do Mylofu. Koledzy na alu przełajach znienawidzili mnie po tym wyjeździe. :D

Pompka frunie na szutrach. Opony gravelking SK 36mm. 

Wrażenia? Only steel is real.

1_cr.jpg

Edytowane przez Mateusz30
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tange Orange (TM) zaliczyło właśnie wymianę kierownicy z Syntace Racelite CDR 46cm na Ritchey VentureMax Comp 46cm.
Jak to się trzyma?
Fantastycznie! Dłonie w porównianiu do kierownicy szosowej układają się naturalniej. Od razu z chwytu za klamki w którym jeździłem większość czasu, przerzuciłem się na dolny chwyt. Jak tylko dojdą inline-regulatory, to zdemontuję te środkowe klameczki, bo z tego chwytu prawie nie korzystam. W terenie jest bardzo duża róznica, bo trzymając za dolny chwyt żaden konar nie ma szans na wyrwanie nas z obranej linii.

drop2.jpg

drop1.jpg

drop3.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Pickenflick ostatnio zyskał nowy zestaw kół :)

IMG_20181026_162440_HDR.thumb.jpg.ab799da43fe5f9f63da2b9fb1512e387.jpg

650b z oponami GK SK 48 mm, jest miód i kanapa, na ciśnieniu 25 psi nawet po bruku płynie ;)

Rower służy u mnie za uniwersalny do wszystkiego, dlatego poprzedni zestaw 700c dostał oponki szosowe, a na zimę mam przygotowane Suomi W240 700x40c :D

  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2018 o 17:53, Prz napisał:

Mój Pickenflick ostatnio zyskał nowy zestaw kół :)

IMG_20181026_162440_HDR.thumb.jpg.ab799da43fe5f9f63da2b9fb1512e387.jpg

650b z oponami GK SK 48 mm, jest miód i kanapa, na ciśnieniu 25 psi nawet po bruku płynie ;)

Rower służy u mnie za uniwersalny do wszystkiego, dlatego poprzedni zestaw 700c dostał oponki szosowe, a na zimę mam przygotowane Suomi W240 700x40c :D

Jak wrazenia i trakcja na tych kołach w porownaniu do 700x40?

Ja na raze po TPK swoim pickenflickuem smigam na nano 40 chociaż na moich obreczach maja 44mm i też sie zastanawiam nad 650b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa rowery stalowe z kołami 700c obręcz 19mm wew. gravelkingi 36mm i 650b obręcz 23mm wew. wtb Horizon 47mm.

700c ma sens tylko na asfalt. 650b jest komfortowa, jak w mtb, bez bieżnika nie ma oporów nigdzie.

A przede wszystkim 650b ma istotnie mniejszą rotującą. Rower jest dużo bardziej dynamiczny i szeroka opona nie podnosi wszystkiego w górę, jak w większym kole.

Gdyby założyć dużej szerokości 700c do gravela, to się zamuli okrutnie i zepsuje geometrię.

Szutry, to nie mtb. Duże koło nic nie daje. Wręcz psuje.

A na koniec dnia i tak najważniejsza jest rama. Jadąc w grupie kilku przełaji, graveli zawsze można przewidzieć, kto pierwszy zacznie na szutrach przeklinać, jak tylko zrobi się trochę nierówno. Nie mają wtedy znaczenia szerokość opon. 35, czu 43. Zawsze pierwszy łamie kręgosłup, nadgarstki  właściciel alu, a potem karbonu. Tylko stalowe rowery mają sens w jeżdżeniu po szutrach w PL. Różnica nie jest mała. To jest przepaść. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie roweru. Bo tego się wymienić nie da.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...