Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, musimisie napisał:

Moja maszyna. Zależało mi na dużym komforcie jazdy i to daje mi właśnie RONDO. na razie zmieniłem tylko sztyce na Ergon CF3. Za jakiś czas wjadą jeszcze ubijaczki. Planowałem też zmiane siodełka, ale ten fabric jest naprawdę wygodny - przetestowany z nową sztycą, opony 43mm 50psi na trasie 66km (zróżnicowany teren 65% asfalt 35% leśne drogi) = brak bólu tyłka.

RONDO RUUT.jpg

widziałem i podziwiałem na Eurobik'u. Masz już wersję z kołami od Hunta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego yakuza79 napisz lepiej jak wrażenia z jazdy na tej fikuśnej kierze speca. Przyznam, że bardzo mi odpowiada ze względu na wyjątkowo mały drop, reach i te 15 mm wygięcia. Dolnego chwytu generalnie nie lubię i nie stosuję ze względu na zbytnie pochylenie. Ta kiera może to zmienić :)

Kolego thomasz, 50 psi dla tych opon to dużo za dużo nawet na asfalcie. W tylne koło dmucham max 40 psi. Jest komfort i przyczepność, a opory toczenia są do przyjęcia. Tyle, że ja mam bezdętkowce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego doświadczenia z baranem nie mam, ale o ile w poprzednim gravelu i szosie dolnego chwytu używałem bardzo sporadycznie, tak w Sequoii o wiele częściej. Musi więc być coś w tej kierze, że  barankowy amator ma banana na twarzy w czasie jazdy. 

2 godziny temu, hanus napisał:

Na jaki serwis

Ja wrzucam na photobucket.com

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yakuza79 napisał:

Szpec Sequoia, podstawowy model z 2018 roku. Jak przystało na gravela ładnie przykurzony. 

 

Kurz nadaje kolorytu twojemu czarnemu bykowi ;)

Jak nie lubię Szpeca, to "ten" bardzo mi się podoba. Sequoia i Awol to łączniki z erą stalowych Szpeców, sprzed parszywych korpoafer. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś doświadczenia z oponami Schwalbe G-One Speed (dawniej znane też jako S-One)? Zastanawiam się nad przerzuceniem moich Vittoria Adventure Trail 38c do commutera, a włożeniem czegoś szybszego do Pickenflicka, a z Wiggle da się je kupić za ok. 145 zł / sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z ich wytrzymałością? Spotkałem się z opinią, że po 1500-2000 km tył robi się łysy, a to jednak dość droga opona i wolałbym jej trochę poużywać ;)

Rozważam też Maxxis Re-Fuse 32c lub 40c, cięższe, bardziej pancerne i tańsze (znalazłem francuski sklep gdzie para z wysyłką wychodzi 50 EUR).

Ewentualnie Panaracer Gravelking (slick) 38c, te z kolei chyba aż za lekkie (katalogowo 320 g) i trochę narzekań na łapanie gum spotkałem w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mr.fatbiker napisał:

Kona Rove Al z 2017, tutaj z oponami 45

IMG_1765.thumb.JPG.2158e767d4e701ee2ccd36a187b828c3.JPG

Widzę wideł alu - jakie wrażenia z jazdy na tych oponach i widelcu? Przypadł mi do gustu ten rower zwłaszcza w tegorocznym ciemnym malowaniu, ale trochę wideł alu i waga mnie odstrasza.

Edytowane przez Uhoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Uhoman napisał:

Widzę wideł alu - jakie wrażenia z jazdy na tych oponach i widelcu? Przypadł mi do gustu ten rower zwłaszcza w tegorocznym ciemnym malowaniu, ale trochę wideł alu i waga mnie odstrasza.

Nie mam dużo doświadczenia w jeździe z nieamortyzowanym widelcem, więc nie wiem jak się odnieść. Ogólnie nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z tym że widelec jest aluminiowy. Opony to Kellys Radius 700x45c, większy balon amortyzuje całkiem dobrze. Co do wagi...ja ważę 120 kg, więc to czy rower waży 12 czy 10 absolutnie nie ma dla mnie znaczenia. Nie jeżdżę nim super dalekich tras, około 45-50 km, najdłuższą którą zrobiłem miała koło 90 km. Ale mój kolega przejechał Wisłę 1200 w tym roku na takim samym rowerze, tylko opony miał 50. Jako entry level polecam. Jak mi się spodoba, to myślę, że będę szukał czegoś innego, może Sutra LTD, bardzo mi się podobają Kellys Soot i Mongoose Guide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2018 o 22:03, musimisie napisał:

Moja maszyna. Zależało mi na dużym komforcie jazdy i to daje mi właśnie RONDO. na razie zmieniłem tylko sztyce na Ergon CF3. Za jakiś czas wjadą jeszcze ubijaczki. Planowałem też zmiane siodełka, ale ten fabric jest naprawdę wygodny - przetestowany z nową sztycą, opony 43mm 50psi na trasie 66km (zróżnicowany teren 65% asfalt 35% leśne drogi) = brak bólu tyłka.

RONDO RUUT.jpg

ile cm minimalnego wysuwu potrzebuje sztyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mr.fatbiker napisał:

Nie mam dużo doświadczenia w jeździe z nieamortyzowanym widelcem, więc nie wiem jak się odnieść. Ogólnie nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z tym że widelec jest aluminiowy. Opony to Kellys Radius 700x45c, większy balon amortyzuje całkiem dobrze. Co do wagi...ja ważę 120 kg, więc to czy rower waży 12 czy 10 absolutnie nie ma dla mnie znaczenia. Nie jeżdżę nim super dalekich tras, około 45-50 km, najdłuższą którą zrobiłem miała koło 90 km. Ale mój kolega przejechał Wisłę 1200 w tym roku na takim samym rowerze, tylko opony miał 50. Jako entry level polecam. Jak mi się spodoba, to myślę, że będę szukał czegoś innego, może Sutra LTD, bardzo mi się podobają Kellys Soot i Mongoose Guide.

Nie spodziewałem się, że takie opony wejdą do tej Kony. Dobry trop :). A dopytam jeszcze - przewaga jakiego terenu w jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dankams2 napisał:

A możesz zmieżyć ile to w cm? 

Niestety jestem na wyjeździe i dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł zerknąć na rower. W każdym razie przysyłam ci instrukcje sztycy poniżej. Zakres w jakim możesz regulować sztyce to 10cm. Rozmiar ramy na zdjęciu to L (czyli pewnie 56cm) Gdyby jednak rura podsiodłowa okazała się o 1-2cm za długa to nie mógłbym korzystać z sztycy Ergon. Pozatym precyzyjnie się ją reguluje, mankamentem może natomiast być to, że siodełko poziomuje się śrubą która jest na dole sztycy (zanurzona w rurze podsiodłowej)
http://www.ergonbike.com/infocenter/downloads/manual_cf3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Uhoman napisał:

Nie spodziewałem się, że takie opony wejdą do tej Kony. Dobry trop :). A dopytam jeszcze - przewaga jakiego terenu w jeździe?

Producent zaleca max 42 ale podjąłem rzuconą rękawicę...oczywiście zapomnij o błotnikach. Mieszkam w Olsztynie (tym nad jeziorami) więc trochę pól, trochę lasów. Omijam ścieżki bo od tego mam Cube Stereo. Można powiedzieć, że 40% polne drogi, 40% las, 20% asfalt.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam raptem 12 cm wysuniętą szrycę i obawiam się że będzie poza zakresem regulacji. 

42 minuty temu, musimisie napisał:

Niestety jestem na wyjeździe i dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł zerknąć na rower. W każdym razie przysyłam ci instrukcje sztycy poniżej. Zakres w jakim możesz regulować sztyce to 10cm. Rozmiar ramy na zdjęciu to L (czyli pewnie 56cm) Gdyby jednak rura podsiodłowa okazała się o 1-2cm za długa to nie mógłbym korzystać z sztycy Ergon. Pozatym precyzyjnie się ją reguluje, mankamentem może natomiast być to, że siodełko poziomuje się śrubą która jest na dole sztycy (zanurzona w rurze podsiodłowej)
http://www.ergonbike.com/infocenter/downloads/manual_cf3.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2018 o 10:18, mr.fatbiker napisał:

Producent zaleca max 42 ale podjąłem rzuconą rękawicę...oczywiście zapomnij o błotnikach. Mieszkam w Olsztynie (tym nad jeziorami) więc trochę pól, trochę lasów. Omijam ścieżki bo od tego mam Cube Stereo. Można powiedzieć, że 40% polne drogi, 40% las, 20% asfalt.

Jeśli masz ochotę to możemy coś pośmigać wspólnie, bo ja również z Olsztyna  Mój sprzęcik ;)  Jak coś to pisz na pw 3maj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...