Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego je kupiłem, bowiem miałem dość mokrego tyłka jak wracałem z pracy... Ogólnie dość fajne, mega fajny, szybki montaż i demontaż. A co najważniejsze nie telepią się! Jednak nieco drogie. Jak ktoś nie ma mocowań super sprawa. Do tego opona 35c bez problemu się mieści i 38c również wejdzie, ale będzie trzeba trochę wyżej ustawić błotnik

 

Jak coś - > Sks raceblade pro XL

Edytowane przez hanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

według mnie jedne z najbardziej wszechstronnych rowerów i gdyby życie wrednie i podstępnie zmusiło mnie do posiadania tylko jednego roweru to na pewno byłaby to Przełajanka
Nigdy nie spodziewałem się, że nastąpi taki dzień w którym podpiszę się pod ww. stwierdzeniem (do czasu gdy nie miałem przejałki/gravela to za złoty środek uważałem MTB). Udało mi się za grosze wyrwać przełaja - Focus Mares Commuter i spodobało mi się do tego stopnia, że w zasadzie na śląskie tereny to mój jedyny rower. Fotki wrzucę jak tylko dojdą do mnie nowe opony.

 

PS. widzę, że sporo z Was ma 1xXX, czy da się jakoś w prosty sposób przerobić Tiagrę 4700 na 1x10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Demontujesz niepotrzebny szpejt związany z przednią przerzutką. 2. Lewa klamko-manetka zostaje. 3. Dajesz blat narrow-wide 4. Niszczysz wszystkie nieodkryte dotąd trasy na 1x10
To wiem :) zatrzymałem się na kroku:

6. Wsadzasz kasetę 11-42 której nie ogarnia twoja przerzutka

7. Kupujesz nową przerzutkę ... m6000/m7000 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-42 nie ogarniają żadne 10rz Shimano.

Tu musisz mieć 11rz przerzutkę m6000/m7000/m8000, ale jeśli masz klamomanetki 4700 to nie zagrają z nimi. Uważaj bo M6000 występuje w dwóch wersjach pod 10 i 11rz.

 

Do 11-40 spokojnie możesz wykorzystać tę którą masz, ale będzie lepiej działać, jak dokupisz do niej to:

Alternatywa dla Road Link za 2,32$

MTB-Mountain-Bike-Road-Bicycle-Rear-font

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że szosowe manetki 4600 i 4700, mimo że oba są 10 rzędowe, to mają inny ciąg linki. Nie da się ich tak ładnie mieszać z komponentami MTB. Ogólnie grupa szosowa 4700 to taki ślepy zaułek jeśli chodzi o kompatybilność z czymkolwiek.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja ;)Whyte Friston 2017

Rozmiar 52 cm, 10,7 kg.

 

Pożyczyłem go parę miesięcy temu na testy. Dawno nie było roweru, który stojąc w dużym pokoju tak bardzo kusiłby mnie do jazdy. Potem w sumie mnie nie zachwycił, jakoś nie mogłem się do baranka przekonać... Zaliczyłem parę fajnych tripów i oddałem z lekkim żalem. Ale ostatecznie im więcej jeździłem po "swoich" lasach na plusowym hardtailu, tym bardziej docierało do mnie, że to nie są tereny na grube opony i inne cuda ułatwiające jazdę. A i w weekendy czasem nie było weny na enduro i pojawiła się tęsknota za luźnymi, szosowo-szutrowymi wypadami.

 

Więc jak Whyte odpalił wyprzedaż testówek, potrzebne było tylko trochę racjonalizacji (że niby do pracy będę na nim jeździł, czy coś), no i jest :) Teraz już własny, z oponami założonymi tubeless i mostkiem... 50 mm (nie załapał się na zdjęcia). Poza tym fabryczny (specyfikacja), bo też idealnie mi w nim wszystko siadło.

 

image_url-102874-1504640244.jpg

 

image_url-102874-1504640234.jpg

 

image_url-102874-1504640251.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdecydowanie nie są typowe, podobnie jak długość ramy czy kierownica o szerokości 500 mm

Tak mi własnie cos nie pasowało w tym rowerze po Twoich fotach, ten krótki mostek i siodło z przodu... a tu  faktycznie jak zerknać w tabelki to .. ;-) mocno nietypowe wozidło. Aż bym spróbował :>  górrurka w rozmiarze 58cm  623mm, dzizas, w moim 60cm jest 588 :P ciekawe jak to skreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grubiej na gumie lepiej?
 

 

Dużo lepiej, gruba guma robi różnicę na naszych dziurawych drogach. Teraz jeżdżę nim dosłownie wszędzie, rano do pracy a wieczorem gdzie mnie poniesie. Jak bym miał zostawić sobie tylko jeden rower to byłby własnie ten :)

 

 

 

Gdzie kupowałeś te koszyki

 

Koszyki dorwałem  na ebayu. Używam takich samych w drugim rowerze już ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony, trzymają jak wściekłe. Niestety cena zabija.  Waga to całe 28g

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...