Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wypust przełajówkopodobny.

20 lat temu Wheeler robił taki fitnessiki na kołach 26, rama + widelec alu z wyjściem na tarcze(jak te koła padną to wtedy się pomyśli)

Ogólnie dojazdowiec miejsko/podmiejski, kupiony za śmieszne pieniądze jako nowy w tym roku(gdzieś przeleżał w magazynie)

Szybki zwrotny i prawie wszędzie wjedzie

wheeler thunderbolt 03 s.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie zgorszenia to w 2008 popełniłem coś na kształt gravela, choć wtedy jeszcze nikt tak nie nazywał takich rowerów.
Mniej więcej ostateczna wersja z lipca 2009, potem jeszcze doszły owijki na resztę kierownicy. Niestety jesienią tego samego roku rama pękła.

9PwXdT5QG9BD74RMNj96E_s7mkhemSoq47wJlsMO

A w tym roku w końcu poskładałem następcę:

NqX_KnLH-LoldnKpOHdZOq-inkO9bvsOFHx979Rs

kl4jwdVsUeg5XB4A4xT9Sc3-nlDS2VCjE3Q3c7cd

jGs5NbwCRfaf29faxuaNbGhBso9r_0pn45_cXlqW

Rama, sztyca, siodło i amortyzator (NCX) ze starej wersji mieszczucha.
Zaciski hamulców SLX m675 ze starego górala.
Korba ze starego górala M545, nowe łożyska suportu.
Koła ze starego górala, przód jeszcze Swift Arriv i piasta Novateca, tył nowszy Mach Neuro i piasta też Novatec.
Opony Marathon Mondial 1,6".
Przednia przerzutka wróciła na swoje pierwotne miejsce, bo oryginalnie była kupiona do tej ramy, Alivio M411.

Z nowych części
Kaseta Sunrace MS3 10rz 11-42
Zębatki korby 28-42
Łańcuch KMC X10E
Przerzutka tylna GRX RX812 SGS
Klamkomanteki Tiagra ST-4720
Kierownica Bontrager Elite IsoZone VR-SF 440mm
Owijka Bontragerowa, nie mam zapisanego modelu
Mostek ???, używany od mechanika, 100mm

Koszt przerobienia około 2000zł w zasadzie tylko za części. Z racji przedłużającej się roboty w serwisie, roboczogodziny dostałem gratis. Większość rzeczy kupiłem rok temu, część jako rekompensata za inny model widelca w fullu.

Problemy z poskładaniem pojawiły się przede wszystkim dwa:
- złącza przewodów hydraulicznych z klamek SLX nie pasują do klamek szosowych, Shimano wymyśliło sobie nieco inny kształt i musiałem dokupić. W tym przypadku pasują ST-R9120, cena różna od 3x po okolice 100zł...
- trochę bez rozeznania i pośpiechu przy zbiorczym zamówieniu duża zębatka jest pod 8rz. O ile łańcuch spokojnie na niej pracuje, tak pojawiły się problemy z prawidłowym przerzucaniem. Z racji mniejszej szerokości łańcucha, zębatki 10rz mają dodatkowe wytłoczenia, są szersze w korpusie, tak żeby łańcuch ześlizgiwał się po nich na mniejszą koronkę, zaczepiał się przy wrzucaniu na większą. Mechanikowi udało się to załatwić przy pomocy podkładek dystansowych, w sumie zębatka jest przesunięta o 2,3mm.

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, artoor napisał:

Niezły przecinak. Dałbyś ujęcie kokpitu od frontu?

Nie chcą przejść foty bo mają więcej MB niż można dodać. Rower idzie jak szalony, nie spodziewałem się, że można tak pędzić w terenie 😁 Górny chwyt robi robotę, faktycznie czuć amortyzacje względem chwytu na łapach albo dolnego.
 

Grizzli dzięki, od tego są serwisy rowerowe 🤣

Edytowane przez bliitz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też zachorowałem na kierownicę Furiousa. Jeszcze nie mam, ale już zamówiona ;)

W tych Hayes cx  jest fajny patent z magnetycznym tłokiem. Mnie zawsze wkurza jak sprężyna nie ogarnia i jest jakieś tarcie. 

O to mój czołg. Niekończące się pasmo modyfikacji. 

IMG_20210612_160225-01.jpeg

IMG_20210612_160152-01.jpeg

IMG_20210612_160302-01.jpeg

Edytowane przez FalconHeavy
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...