Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , w lipcu wybieram się na wyprawę po naszym wybrzeżu . Start ze Świnoujścia i wybrzeżem przez Kołobrzeg, Władysławowo , Hel powrót do Władka i na Gdańsk. Dojazd do Świnoujścia pociągiem i tak samo powrót z Gdańska. Dystans nie jest wielki Myślę nad siedmioma dniami tak żeby po prostu się delektować. Noclegi preferuję na dziko . Pensjonaty itp. odpadają. Pola namiotowe może dam się przekonać , ale podkreślam że priorytetem dla mnie jest na dziko, uwielbiam taki sposób. Coś o mnie. Mam 35 lat , nie palący grubasek , ale spokojnie taka trasa nie robi na mnie wrażenia :) . Jestem raczej spokojny i niezbyt wygadany , ale czasem się odzywam :) .   Nie ważne ile masz lat, nie ważne czy jesteś pan , czy pani. Najważniejsze by chcieć jechać. Jeśli palisz papierosy , nie przeszkadza mi to , ale nie będziemy co 5 czy 15 minut robić przerw na dymka.  Raczej asfalt , ale jakieś odcinki dróg gruntowych czy leśnych mogą być pod warunkiem że jednak da się przejechać na trekingu. 

Dokładny termin możemy się dogadać ale do końca stycznia muszę znać termin żeby mieć pewność w pracy że dostanę tak jak chcę urlop . . Na pewno nie wcześniej jak 11 lipca . 

 

Edytowane przez tomek040982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgłębiałeś może temat poligonu wojskowego w Wicku? Podobno można uzyskać przepustkę na przejechanie droga przez niego. To jest taka betonka ale fajnie poprowadzona wzdłuż wybrzeża.

 

Wjeżdżasz bez przepustki , tak jak idzie oznaczenie szlaku , tylko nie dojeżdżasz później do bramy a skrecasz w las .

Akurat nad morzem betonki nie ma ,tylko utwardzona droga , ale warto tego nie omijać

poniżej zdjęcie z tamtego miejsca

post-183898-0-11949700-1485439946_thumb.jpg

Edytowane przez zoro27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fota :)
Wybieram się tam w długi majowy weekend. Znaczy, ze jadąc R-10 od strony Jarosławca wjadę sobie, bez zatrzymania, bez prywatnej ochrony poligonu na jego teren i przejadę niepokojony przez  nikogo do Ustki? Na forach pisali inaczej? Nie chcę tam wjeżdżać "na dziko" ale na legalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super fota :)

Wybieram się tam w długi majowy weekend. Znaczy, ze jadąc R-10 od strony Jarosławca wjadę sobie, bez zatrzymania, bez prywatnej ochrony poligonu na jego teren i przejadę niepokojony przez  nikogo do Ustki? Na forach pisali inaczej? Nie chcę tam wjeżdżać "na dziko" ale na legalu.

 

Zaraz zaraz zebysmy się dobrze zrozumieli .Mowa o poliginie z lotniskiem ? .

Bo jeśli ten to tam cie nie puszczą.

Jest jeszcze jeden gdzie wjezdzasz bez przepustki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek040982 Mam podobny plan do Twojego. Tylko wybieram się w czerwcu i wstępnie chciałbym to zrobić na szosie w 4 dni. No i chyba największa różnica, że planuję noclegi na jakichś kwaterach. Ale ogólnie to jednak trochę podobny plan do Twojego :P

 

Nawet sobie wstępnie przygotowałem trasę przejazdu na podstawie heatmap od Stravy i wyrywkowych zdjęć Google Street View z planowanym startem z Międzyzdrojów (gdzie dojadę pociągiem), noclegami w Mielnie, Ustce i Jastrzębiej Górze, a w ostatni dzień atak na Hel i powrót pociągiem z Gdynii.

Może jest ktoś z Wybrzeża i mógłby zerknąć na tę trasę czy ona ma sens i nie wpakuję się w drogi, które nie nadają się zbytnio dla szosy?

 

I życzę wspaniałej wyprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony temu robiłem ta trasę i niestety awaria roweru zmusiła mnie do odbicia na Puck, i tam zakończyłem wyprawę. Planuje w tym roku powtórkę .Terminowo mogę się dostosować .Lipiec ,sierpień wolny.Na dziko najlepiej.Pola namiotowe to tragedia nie dość że ceny wywalone na maxa to o spaleniu można pomarzyć.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony temu robiłem ta trasę i niestety awaria roweru zmusiła mnie do odbicia na Puck, i tam zakończyłem wyprawę. Planuje w tym roku powtórkę .Terminowo mogę się dostosować .Lipiec ,sierpień wolny.Na dziko najlepiej.Pola namiotowe to tragedia nie dość że ceny wywalone na maxa to o spaleniu można pomarzyć.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie zgodzę się. W tamte wakacje robiłem tą trasę z plecakiem korzystając ze stopa itp. Spałem na polach namiotowych, średnio 20-30zł za dobę(osoba+namiot). Możliwość wyprania, umycia się, a co najważniejsze, zostawienie namiotu i udanie sie na plazę, wieczorem na miasto bezcenne. Jechać i warować cały czas przy namiocie na dziko, to nie dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem na nocke do Mielna i niestety jedna wielka dyskoteka . To była pierwsza i ostatnia na polu.Złoili mnie 30 dychy plus jeszcze musiałem wpłacić jakąś kaucję 50 zyli którą musiałem odebrać rano na portierce.Cuda na kiju.Ostatni raz .Spanie przy plaży mega doświadczenie szczególnie na odcinku ustka- rowy .Widoki niezapomniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrasL no to zapraszam. Termin tylko lipiec bo w sierpniu z moją grupą robię trasę dookoła Tatr. Ogólnie wyprawa musi być między 11 a 23 lipca bo już musiałem się określić w pracy kiedy biorę urlop, a im wcześniej to zrobię tym łatwiej go dostanę. Jeżeli chodzi o noclegi to nie wykluczam pól namiotowych , ale jednak zdecydowanie wolę na dziko i raczej tylko takie noclegi będą. 

 

 

 

Ruff a uważasz że na polach namiotowych jest tak bezpiecznie że Cię nie okradną? Nie byłbym taki pewny tego. 

 

PiotrasLspanie na plaży jest najlepsze , w zeszłym roku jak jechałem na Bornholm z grupą nocowaliśmy na dziko na plaży w Kołobrzegu. Zachód słońca a później wschód coś pięknego. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek040982 i na polu namiotowym mogą Cię okraść, ale wtedy odpowiada za to właściciel obiektu. Przepisy nie rozgraniczają między pozostawieniem rzeczy w namiocie, który chroni jedynie suwak, czy w szafce w pokoju hotelowym. Fakt, że jest do suma kilku tysięcy zł, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wjeżdżasz bez przepustki , tak jak idzie oznaczenie szlaku , tylko nie dojeżdżasz później do bramy a skrecasz w las .

Akurat nad morzem betonki nie ma ,tylko utwardzona droga , ale warto tego nie omijać

poniżej zdjęcie z tamtego miejsca

Też mam fotę z tego miejsca. :)

post-124105-0-18677200-1488141827_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wjeżdżasz bez przepustki , tak jak idzie oznaczenie szlaku , tylko nie dojeżdżasz później do bramy a skrecasz w las .

Akurat nad morzem betonki nie ma ,tylko utwardzona droga , ale warto tego nie omijać

poniżej zdjęcie z tamtego miejsca

 

My jechaliśmy i potwierdzam ,że żadnej przepustki nie chcieli. 

[/url]">http://https://images82.fotosik.pl/425/2d06b55c861c3ee0.jpg'>2d06b55c861c3ee0med.jpg

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z żółtą barierką nie są z Wicka tylko z odcinka Pogorzelica-Mrzeżyno, gdzie biegnie opisany w przewodnikach szlak rowerowy. 

Na poligon w Wicku nie ma wjazdu. Podobno można załatwić przepustkę na przejazd w okresie gdy nie ma ćwiczeń. Gdzieś na forum jest informacja do kogo pisać/dzwonić w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nowy to od razu się przywitam: Hej! ;)

 

Przejechałem trasę podczas weekendu majowego i polecam każdemu ;-)

 

Wybieram się ponownie ale dopiero od 21/22 lipca i prawdopodobnie pojadę dalej na Mazury.

 

Jeśli ustalicie termin i będzie mi pasował to chętnie się podczepie - w grupie raźniej.

 

Coś co zapamiętałem najbardziej to KLUKI!!! Wszyscy narzekają, a my się tam uśmialiśmy, co może być bardziej zabawnego jak co 10metrów rower wpada w bagno do połowy sakwy :-) Całe szczęście odcinek nie jest długi i warto się przemęczyć, bo robienie objazdu nie ma w ogóle sensu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...