Skocz do zawartości

[Koła] Opony na teren 29 cali


slawekszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o poradę - mam rower Kellys Axis koła 29 cali i chciałbym zakupić na tył i przód opony w teren. Jeżdżę po lesie, piachach, teren lekko górzysty ale nie są to góry, mieszkam w centralnej Polsce.

Widziałem w Decathlonie:

OPONA ROWEROWA MTB ALL TERRAIN9 29X2,10 TLR Z MIĘKKĄ STOPKĄ / ETRTO 54-622 B'TWIN   PRZEZNACZENIE: DO INTENSYWNEJ JAZDY ROWEREM GÓRSKIM, W MIESZANYM TERENIE.

link:

http://www.decathlon.pl/opona-mtb-all-terrain9-29-tlr-id_8328674.html

 

Co sądzicie o tej oponie ? Cena 90 zł za sztukę jak dla mnie to górna granica może polecicie coś równie dobrego a tańszego.

Nie ścigam się w maratonach mtb ale chcę dużo pojeździć w terenie.

 

Z góry dzięki za wszystkie porady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona Continental RaceKing 2.0 wchodzi bez problemu do ramy crossowej (Merida Crossway i Accent Shannon) ale już te wąsy co są na nowych oponach obcierają o ramę, więc 2.1 pewnie już by mogła trzeć swoją powierzchnią o metal, a 2.2 to już na bank nie wejdzie. Continentale mają na ogół nieco zawyżoną numerację i są węższe od konkurencji w tym samym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem propozycję z CentrumRowerowe.pl opony Smart Sam Performance 28 cali:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-smart-sam-performance-28-dual-drut-50epi-schwalbe,40098.html 

 

Opona ma szerokość 1,4 cala i rzeczywiście z tyłu większa nie wejdzie bo będzie ocierać.

 

Teraz pytanie:

 

1. czy rozmiar 28 cali daje jakąś różnicę przy moim rowerze gdzie nominalnie jest 29 cali ? czy będzie wszystko  OK ?

 

2. czy warto założyć na tył 1.4 cala a na przód ten sam rodzaj opony ale np. 2 cale ? jak to się będzie zachowywać ?

 

3. czy ktoś próbował wstawić na tył oponę jednego producenta a na przód innego i jak to ewentualnie będzie się zachowywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Kupiłem z centrumrowerowego.pl kupiłem Schwalbe SamSmart rozmiar 29 cali ale to ponoć to samo 28 cali. Zduszą na ramieniu przełożyłem tył i pasuje weszło i nic nie ociera w ramie. Szerokość to 1.75 i tak patrzę że jak jeden z kolegów pisał 2.0 by weszło, trochę żałuję że nie popróbowałem ale jeżeli by weszło to na ścisk.

Byłem już dzisiaj w terenie - las ale jeżdżenie trochę utrudnione bo wszędzie lód i żadna opona nie trzyma , gość na lodzie mnie wyprzedził i wyłożył się aż miło, dobrze że się pozbierał i nic się nie stało.

Opony na zmarzniętym śniegu bardzo fajnie idą więc dla wszystkich polecam Schwalbe i tą wielkość dla rowerów krosowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rzeczywiście jest problem, znaleźć wąską oponę 29" i nie miałeś dużego pola do popisu. Ja sam osobiście do swojej crossówki wsadziłem 2.1, ku mojemu zdziwieniu. Teren mam podobny, suche szutrowe trasy wymieszane z piaszczystymi ścieżkami. Mnie w ręce wpadła Duro Miner, cena fajna (za zwijanke grubo niżej stówy) i cały tamten sezon przelatane na crossówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...