Skocz do zawartości

[GPS rowerowy] Garmin, jaki wybrać?


lawendo

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna rozglądam się za jakimś GPSem rowerowym.

Zależy mi głównie na możliwości zaplanowania trasy i wybraniem trybu jakimi drogami ma mnie prowadzić, dokładnym GPSem i dobrze by było gdyby miał podstawowe funkcje treningowe.

I tu pojawia się problem- przeglądając oferty Garmina, najbardziej logiczne wydają się trzy modele: eTrex Touch 35

Edge 810 i Edge Touring Plus (ze względu na możliwość wgrania map, kartę pamięci no i cenę nieprzekraczająca 1500zł co uważam za gruba przesadę).

Wiem, że 810 jest bardziej przeznaczony na trening, jak sprawa wygląda z mapami i planowaniem trasy? eTrex jest bardziej multisportowy, czy na rower się nada?. Czy ktoś z Was korzysta/ korzystał z powyższych lub podobnych urządzeń? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

520 odpada ze względu na brak możliwości dodawania nowych map - przynajmniej tak wynika z opisu. Edge touring- brak funkcji treningowych też go skreśla.

Poczytałam trochę na garniaku i chyba najbardziej odpowiadał by mi model eTrex 35- i dobra nawigacja i czujniki ANT+ :) Jeszcze przemyślę sprawę, ale wydaje mi się, że to całkiem sensowny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

520 odpada ze względu na brak możliwości dodawania nowych map - przynajmniej tak wynika z opisu. Edge touring- brak funkcji treningowych też go skreśla.

Poczytałam trochę na garniaku i chyba najbardziej odpowiadał by mi model eTrex 35- i dobra nawigacja i czujniki ANT+ :) Jeszcze przemyślę sprawę, ale wydaje mi się, że to całkiem sensowny model.

EDGE 520 ma możliwość wgrania map, lecz ograniczona że względu na wielkość pamięci wewnętrznej. Jednak możesz wgrywać fragmenty obszarów np z Open Street map za darmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

520 odpada ze względu na brak możliwości dodawania nowych map - przynajmniej tak wynika z opisu. Edge touring- brak funkcji treningowych też go skreśla.

Poczytałam trochę na garniaku i chyba najbardziej odpowiadał by mi model eTrex 35- i dobra nawigacja i czujniki ANT+ :) Jeszcze przemyślę sprawę, ale wydaje mi się, że to całkiem sensowny model. 

Poczytaj sobie JAKI czujnik ANT+ można sparować z Etrex 35 żeby nie było rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 810. Ma funkcję treningowe i nawigacje. Możesz zaplanowac trasę lub wgrać plik gpx ze sladem lub dojechać do ządanego miejsca.Sprawdza się w treningu i wycieczkach.

Miałem 520 i można wgrać spokojnie mapy. Oczywiście pamięć wew Go ogranicza. Spokojnie można wgrać parę województw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie kupiłem sobie nawigacje MIO Cyclo 200

https://eu.mio.com/pl_pl/cyclo-200.htm

wiem ze nie jest to GPS z górnej półki ,brak możliwości podłączenia akcesoriów takich jak np pulsometr ,ale nie jestem sportowcem który robi codziennie treningi

Bardziej jeżdżę turystycznie i dlatego zależało mi na nawigacji która nie padnie mi po 2/3 godzinach jak np telefon z włączoną aplikacją endomondo i mapy google

Ta nawigacja pociągnie 10/12 godzin ciągłej pracy, ma możliwość ustawienia dróg jakimi chce jechać : drogi główne , trasy rowerowe , drogi gruntowe i brukowane jak i promy

Bardzo przejrzyste menu, funkcja surprise me i inne

Można planować trasę na stronie MioShare i później wgrać ja do nawigacji, jest opcja rejestrowania przebytej drogi (można pochwalić się w necie tak jak w endomondo ;) )

Aktualizacja mapy ( 4 razy w roku ) jak i oprogramowania ( z tego co pamiętam raz w roku) jest darmowa, potrzebne będzie Ci program CycloAgent który można pobrać z neta (nie ma płyty w pudelku).

Powiem tak, ja jestem bardzo zadowolony z mojej nawigacji, bo wiem ze w zupełności mi wystarczy ,a nie zainwestowałem ogromnych pieniędzy na gadżet którego nie będę w pełni wykorzystywać (jego funkcji)

Ja swoją nawigacje kopiłem w x-com za 699 zł + jakieś 90 zł ubezpieczenie od kradzieży, zniszczenia itp (ubezpieczenie 2 lata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaka jest widoczność ekranu w słońcu? Bo w Garminach widać mapę dobrze

Widoczność jest bardzo dobra ,powiem strzeże ze właśnie tego sie balem, ale nie ma z tym najmniejszego problemu.

Wyświetlacz mam ustawiony mniej więcej na 25/30 % , a gps umieściłem na mostku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widoczność jest bardzo dobra ,powiem strzeże ze właśnie tego sie balem, ale nie ma z tym najmniejszego problemu.

Aha. To dobrze, że jest jakas alternatywa za zdecydowanie zbyt drogiego Garmina. Z tym, że w necie sa rózne opinie co do funkcjonalnosci, jaka jest Twoja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niebawem pojawi się 205 z ant+ Za tysia dostajesz z pasem hr oraz speed + cad

Drogo. Poza tym na aukcjach mozna znaleźć Mio Cyclo bez mapy Polski w podejrzanie niskiej cenie. Podobno do tych urządzeń nie da się samodzielnie wgrać map :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ,nie da się wgrać map (możliwe ze jakoś się da zhakować czy jak to się nazywa ale ja się na tym nie znam )

W nawigacji jest Preinstalowana mapa OpenStreetMaps.

Gdy dzwoniłem do infolinii MIO chyba w Krakowie dotyczące aktualizacji czy jest darmowa ,poinformowano mnie ze aby mieć pełna wersje mapy i aktualizować ja muszę kupić nawigacje przeznaczana na polski rynek ,wiec gdybym kupił mio 200 np. w Niemczech to już jest lipa.

Dokładnie nie wiem o co chodzi i jak to działa ale nie było mi potrzebne wdrążanie się w temat.

 

Aha. To dobrze, że jest jakas alternatywa za zdecydowanie zbyt drogiego Garmina. Z tym, że w necie sa rózne opinie co do funkcjonalnosci, jaka jest Twoja?

Ile osób tyle opinii ,tez dużo czytałem ,oglądałem jakieś filmiki i pytałem znajomych i w ten sposób mniej więcej miałem obraz tej nawigacji.

Tak jak pisałem ,jak potrzebowałem "nawigacji" na rower i taką sobie kupiłem i naprawdę jestem zadowolony

Każdy tak naprawdę musi się zastanowić co tak naprawdę potrzebuje i do czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...