Skocz do zawartości

[wybor roweru] który mtb polecacie ?


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kasety Sram są znacznie lepsze w odprowadzaniu błota,nie pękają jak Shimano.

Rozumiem , że swoją teorie popierasz własnymi doświadczeniami z kilkoma/kilkunastoma kasetami obu producentów ?

 

Ja bym powiedział zupełnie odwrotnie (na podstawie kilkunastu Sram i kilkudziesięciu Shimano) , że shimano są trwalsze , tańsze , dotychczas pękła mi tylko jedna (był to akurat Sram) a przy mazistym błocie zalepiają się jednakowo.  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli by minodpowiadal a od przedstawiciela dostałem taka wiadomość niedawno:

Ten rower naprawdę wart jest swojej ceny mając na uwadze ramę i wyposażenie. Wcześniej model na tej ramie nazywał się Mr Ride i wygrał test hardtaili

w Magazynie Rowerowym:

http://magazynrowerowy.pl/sztywne-mtb-i-szosa-do-8000-zl/

W obecnej konfiguracji na SRAM, z Rebą i kołami DT SWISS to po prostu solidna maszynka do ścigania dla początkujących

Cube ltd tace pro itd wszystkie maja ta sama geometrię? Ogólnie o rose nie ma nic konkretnego oprócz wymiarów 615 długość i 515 z tego co szukalem

Pozycja na Rose byłaby bardziej turystyczna niż sportowa , geometrią (wg. danych katalogowych) najbliżej mu by było do Cube LTD.

Fajnie bo niedługo będę jechał ze znajomym po ltd race 2017 i jak się nie mylę to jeździłem wtedy nim po sklepie

 

Wymiary podobne ale dla rozmiaru 21" wcześniej tez czytałem ze przy moich warunkach rozmiar M rose będzie lepszy

 

W załączniku geometria Cube ltd race 2017 dla rozmiaru 21

post-177243-0-36797000-1485189983_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie LTD mają tą samą geometrę (bez względu na końcówkę pro , race , itp.) . Pełne geo Rose masz podane na ich stronie przy tym modelu w zakładce "Rama" (obok "Komponenty"). Rose M i L jest zbliżony odpowiednio do Cube LTD 19" i 21".

 

EDIT

 

 

181 cm i 85 kg to dobry rozmiar 19?

19" to raczej max. , podaj długość nogi od ziemi do krocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to wymiary prawie identyczne rose L z Cube 21". GTB nie wiem ile tego szukałeś ale jesteś wielki:) wszystko wskazuje żebym brał tego rose niedługo jadę po Cube ze znajomym to się na nim przejadę:) dzięki wielkie :) długość nogi 86-88 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odbiegając trochę od tematu. Kumple poprosił mnie żebym się zapytał który rower będzie lepszy Cube ltd race 2016 czy 2017 a scott scale 950 2017? Z góry dzięki za pomoc. P.s. Dogaduje się już z paulsen odnoście rose. Jeszcze raz dzięki za pomoc w wyborze ROSE:) pozdrawiam sportowe świry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

który rower będzie lepszy Cube ltd race 2016 czy 2017 a scott scale 950 2017?
Osprzętu tych rowerów nie ma co porównywać bo to inna bajka! Scale to już prawdziwy ścigant, wyczynowa geometria pomaga w terenie jednak nie dla każdego będzie zaletą przy rekreacyjnej jeździe. Nie lubię osobiście krótkich rowerów jak Cube ale jak przymierzałem kiedyś Scala to wydawał mi się za długi  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez słyszałem ze dużo się płaci za markę. Dzwonił jutro jedzie się przymierzać do race 2017 a ja przy okazji się przejadę bo ramą jak w rose ale on ma 188 i 21 mu polecili. Myśle ze 19 tez bedzie

Alsew a polecisz mi jeszcze jaki rozmiar korby 170 /175 mm i mostek 60/70/90/100 bo przy zamawianiu rose tez mam do wyboru a zupełnie nie mam pojęcia jaki dla mnie najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

który rower będzie lepszy Cube ltd race 2016 czy 2017

Główne różnice to amor (lepszy w '16 - Manitou Marvel TS Air ) i hamulce (lepsze w '17 - XT M8000) , osobiście wybrałbym 2016 , lepszy amor da więcej niż hamulce które w razie potrzeby łatwiej (i taniej) wymienić.

 

 

jaki rozmiar korby 170 /175 mm i mostek 60/70/90/100

Korby 175 a mostek kompromisowo  90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany. W pracy rozmawiałem na szybko z przedstawiciele rose. I dogadałem się wstępnie z kupnem. Wchodzę do domu żeby zamówić a tu brak rozmiaru M a jeszcze 6 godzin temu był. Ani model sram ani shimano. Napisałem do Niego czy jest czy może jakis błąd albo może ktoś zrezygnuje. Powiedzcie mi czy L będzie na mnie za duży? 181 wzrost i 86 dl nogi.

Dobra nie ma się co rozczulać jutro jak noe dostanę żadnej odpowiedzi czy są M albo dostanę ze już nie ma to nic na sile nie chce brać L za dużego. Wtedy pozostaje druga opcja unibike Expert. Chociaż tez jest ciężko dostać widziałem za 3799. Dlatego zapytam czy jest jakis rabat na 2017. Dziś rano jadę z kumplem do Bydgoszczy po ltd race 2017 i wczorajdostał rabat 10 % wiec liczę on unibike tez. Zob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...