Skocz do zawartości

[wybor roweru] który mtb polecacie ?


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

Już byłem 80 % za unibike dopóki nie przeczytałem dwóch ostatnich postów. Unibike nowy w styczniu 2017 wyczytałem i ma mieć nowe komponenty:

*PRZERZUTKA PRZEDNIA SHIMANO SLX M7005

 

*DŹWIGNIE PRZERZ./HAMULCA SHIMANO SLX M670/SLX M7000 (I-SPEC II, SERVO WAVE ACTION)

 

*ŁAŃCUCH KMC X10

 

*HAMULCE SHIMANO SLX M7000 (HYDRAULICZNE) cena Ok 4200 ale będzie rabat zapewne jakiś

 

Co myślicie? Czy rose? Dodam ze Ok 500 zł roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale zawsze zanim na coś się zdecyduje to tydzień mysle czytam poradzam się innych:/ wiec napiszktory byś wybrał :)

Jak dla mnie cały ten temat jest jak dopytywanie się o wybór dostawczaka po to żeby wozić nim codzienne zakupy i raz w roku szwagrowi drewno na działkę, o ile w ogóle poprosi ;)

 

Nie piszę tego złośliwie, tylko na podstawie całej gromady znajomych osób (+ lektura forum), które też tak racjonalizowały sobie kupno górala, wybierały pieczołowicie jak najwyższej klasy osprzęt, itp. po to aby finalnie założyć do tego cienkie oponki i śmigać po warszawskich ulicach z całą plejadą im podobnych. No, z 3 osoby rzeczywiście wybrały się w góry, po raz pierwszy i ostatni ;) Z 2 kolejne udało się z raz wyciągnąć do lasu, ale zjechać poza drogę było z nimi ciężko.

Oczywiście jak to się mówi - kto bogatemu zabroni.

Jak dla mnie - rzuć kostką, wybierz który ładniejszy, albo po prostu usiądź na każdym tyłkiem, przejedź się trochę i wybierz który wygodniejszy (oczywiście to na dłuższą metę wyjdzie dopiero w praniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cały ten temat jest jak dopytywanie się o wybór dostawczaka po to żeby wozić nim codzienne zakupy i raz w roku szwagrowi drewno na działkę, o ile w ogóle poprosi ;)

 

Nie piszę tego złośliwie, tylko na podstawie całej gromady znajomych osób (+ lektura forum), które też tak racjonalizowały sobie kupno górala, wybierały pieczołowicie jak najwyższej klasy osprzęt, itp. po to aby finalnie założyć do tego cienkie oponki i śmigać po warszawskich ulicach z całą plejadą im podobnych. No, z 3 osoby rzeczywiście wybrały się w góry, po raz pierwszy i ostatni ;) Z 2 kolejne udało się z raz wyciągnąć do lasu, ale zjechać poza drogę było z nimi ciężko.

Oczywiście jak to się mówi - kto bogatemu zabroni.

Jak dla mnie - rzuć kostką, wybierz który ładniejszy, albo po prostu usiądź na każdym tyłkiem, przejedź się trochę i wybierz który wygodniejszy (oczywiście to na dłuższą metę wyjdzie dopiero w praniu).

Tak masz racje trochę przesadziłem z tym :) ogólnie moim priorytetem jest inny sport i będzie on zawsze numer jeden. Na rower zdecydowałem się jak zmieniłem prace na siedząca z bardzo aktywnej fizycznie. Po prostu zdecydowałem się przedwwszystkim żeby dodać trochę aktywności fizycznej. Wcześniej tez chciałem rower kupić ale przy pracy która wykonywałem po prostu bym się "zajechał" i dopiero teraz mogę sobie pozwolić. Może nie będę w przyszłości jeździł na maratony ale na pewno będę używał roweru tym bardziej ze chociażby do pracy do której mam 6 km w jedna stronę. Do tego jeżdżę do brata który mieszka w lesie i tam jeździłem po ściezkach tylko utwardzonych jego miejskim rowerem. Dodam ze rower kupuje ze znajomym ale on mówi ze kupuje ten i nie chce szukać innego (Cube ltd race 2017) ja za to muszę narobić bałaganu :) jak już wcześniej pisałem zanim coś kupię to chce najlepsze w danej cenie:/ tak już mam, kupno wszystkiego sprawia mi zawsze jakiś problem. Ostatnio nawet jak deskę do krojenia kupowałem znajomym na święta to z 30 min w sklepie dyskutowałem ze sprzedawczynią. Znajomi to się ze mnie śmiali hehe:) ale będę musiał to zmienić bo to jest masakra jakaś. Ale wracając do rowerów to wybiorę międzyfirma rose tam są w sumie 2 modele a unibike Expert i tyle :) jeszcze raz dzięki każdemu z osobna za cierpliwość inkonkretne propozycje :)

 

 

grzesiow:

 

 

Z wcześniejszych porad ze lepiej dołożyć 50 w zdecydowałem ze tego na shimano. Link do unibike: http://sklep.k2rowery.pl/rower-unibike-expert-kola-29-2017-p-1977.html

 

Napisze do unibike kiedy będzie dostępna nowa wersja i na dniach do przedstawiciela sram może o rabat, nie szkodzi spróbować i ewentualnie jeśli się nie da bo to cena niby w promocji chociaż starej nie ma w sklepie. Może o rabat na nowy model https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-1-2017/aid:884057?bikevariantchanged=884037

Co o tym myślicie? na pewno kupię unibike Expert albo u przedstawiciela rose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej pisałem zanim coś kupię to chce najlepsze w danej cenie:/ tak już mam, kupno wszystkiego sprawia mi zawsze jakiś problem.

A nie uważasz że rower poza najlepszym osprzętem i błyskotkami typu napis XT na przerzutce powinien być przede wszystkim wygodny i dopasowany do Twoich preferencji i budowy ciała??? Wiesz można sobie kupić fotel do salonu za 5 tys...  i co z tego że będzie zrobiony z najlepszej skóry i drewna, jak Cię będzie boleć d...a po dłuższym siedzeniu? Nie masz jakiś wygórowanych potrzeb, wiadomo że osprzęt musi być 'adekwatny' do ceny ale wygoda najważniejsza! Przymierz się do kilku modeli, zobacz co Ci pasuje, a nie kupuj roweru bo ma fajne przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz że rower poza najlepszym osprzętem i błyskotkami typu napis XT na przerzutce powinien być przede wszystkim wygodny i dopasowany do Twoich preferencji i budowy ciała??? Wiesz można sobie kupić fotel do salonu za 5 tys... i co z tego że będzie zrobiony z najlepszej skóry i drewna, jak Cię będzie boleć d...a po dłuższym siedzeniu? Nie masz jakiś wygórowanych potrzeb, wiadomo że osprzęt musi być 'adekwatny' do ceny ale wygoda najważniejsza! Przymierz się do kilku modeli, zobacz co Ci pasuje, a nie kupuj roweru bo ma fajne przerzutki.

Tak masz racje wygoda najważniejsza ale ostatnio byłem w skiteam Poznań jeździłem na 3 modelach i na każdym mi się dobrze jeździło. Uważam ze bym musiał mieć każdy na pare dni wtedy bym chyba wiedział dopiero który wygodny który nie. Ale dałeś mi do myślenia bo w sumie kupię rower a będzie niewygodny...

Tak, ale tego na SRAM też można wziąć spokojnie.

Fajnie zawsze 200 zł taniej a wystarczy do moich potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostatnio byłem w skiteam Poznań jeździłem na 3 modelach i na każdym mi się dobrze jeździło.
Bo jeżdziłeś zapewne na 3 modelach Cuba które mają podobne rekreacyjne. To podjedz sobie jeszcze raz do Skiteam, a następnie dwie ulice dalej przy Bukowskiej/Szpitalnej masz salon Rybczyńskiego gdzie sprzedają Specialized. Po przesiadce na pewno poczujesz różnicę  :thumbsup:  Ten Unibike to już też zupełnie inny rower niż Cube.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim i po pierwsze,rower jest jak ubranie,najpierw przymiarka ,a później gadanie.

Ps.Gdy swojego Treka zobaczyłem w sklepie to się pośliniłem,przymierzyłem i tego samego dnia pobiegłem po kredyt.Jeszcze do sklepu dzwoniłem,żeby mi go komuś nie sprzedali,a było to w marcu 2015 r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj łańcuchów Shimano i Sram oraz kaset Shimano,napęd 1 na coś tam jest dla zagorzałych wielbicieli lub dla zawodowców,po kupnie roweru sprawdź odpowiednie dokręcenie wszystkich jego części i nie pędź za najnowszym rocznikiem;nie opłaca się,no chyba,że zaczniesz się ślinić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...