Skocz do zawartości

[wybor roweru] który mtb polecacie ?


Mmataleo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć sportowcy:)

Który z wymienionych rowerów będzie najlepszy? Zależy mi na powietrznym amortyzatorze

 

1.Rower Cube Attention 29 2017 black´n´blue 4099 zł

2.Rower Cube Acid 29 2016 promocja z 4599 na 3679 zł

3.Rower Cube Attention SL 29 2017 black´n´flahorange 3649 zł

4. Kross level b7 lub b8 około 4000

 

Dzięki za pomoc:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) mam jeszcze tylko pare pytań czy na 181 cm i 85 kg to dobry rozmiar 19? I czy różni się on dużo od wersji 2017 i czy ma powietrzny amor? I ostatnie czy może wziąć z Anglii nowego Cube ltd pro 2016 za 3500 zł tylko nie wiem jak z gwarancja wtedy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikei. Dodam ze będzie to mój pierwszy rower górski i ogólnie. Głównie będę używał do dojazdu do pracy ale nie zawsze, droga asfalt i szosa 6 km i wypady do lasu i raz w roku w góry. Która wersja b8 najlepsza będzie dla mnie? Ten napęd 1x11 lepszy od tego poprzedniego i czy amor tez lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Głównie będę używał do dojazdu do pracy ale nie zawsze, droga asfalt i szosa 6 km i wypady do lasu i raz w roku w góry. Która wersja b8 najlepsza będzie dla mnie? Ten napęd 1x11 lepszy od tego poprzedniego i czy amor tez lepszy?
Napęd 2x10 zdecydowanie lepszy do takiego użytku. Nawet mógłbyś popatrzeć za B7 z 2016... różnica jest taka że ma amor z rurą 1,1/8 wsadzoną przez redukcję w ramę z główką tapered i napęd Shimano podobnej klasy co Sram w B8... Przy takim użytkowaniu różnice bez znaczenia a zawsze kilka stów zostaje na gadżety rowerowe... Przy 181 cm wzrostu jesteś na granicy 17,5 i 19.Mniejsza rama będzie lepiej 'działać' w terenie... Bez przymiarki nie kupuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki. Dodam ze mam 50 km do bardzo dobrego sklepu rowerowego z serwisem i jest tam b7 z 2017 za 4199 -10%ale widzę teraz ze ma 1x11 :/ czyli odpada jak pisałeś ze 2x10 lepszy ? Trochę szkoda bo pewnie bym go wziął przedewszystkim dlatego ze kupuje na miejscu a nie przez internet. Powiedz mi jeszcze czy ten Cube attention sl 2017 nie będzie lepszym wyborem. Pytam ponieważ chodzi za mną firma Cube. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Cube też fajny, ale nie ma główki ramy tapered, wiec w przyszłości może być problem z wymianą amortyzatora, ma zwykłe ośki a Krossy mają sztywne ośki (przy 29er ma to znaczenie) i Cube ma bardziej rekreacyjną geo - to może być na + jak i na minus... Musiałbyś się przejechać i zobaczyć co ci bardziej pasuje... Zmierz i podaj długość nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie będę używał do dojazdu do pracy ale nie zawsze, droga asfalt i szosa 6 km i wypady do lasu i raz w roku w góry.

Do takiej jazdy bardziej "sportowe" geo i napęd 2x10 to nie najlepszy pomysł, zamiast Krossa brałbym coś bardziej uniwersalnego np. Unibike Expert http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-gorski-Unibike-EXPERT-29M-17CZARNO-GRAFITOWY-2016/192 lepszy osprzęt i hamulce , rama pozwala na ewentualny montaż bagażnika i napęd 3x10 na asfalt to lepiej się sprawdzi.

 

Jeżeli koniecznie coś z tych Cube to Attention 2017 skreśl - nie ma amora powietrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobra a czy duża jest różnica między Cube attention a sl?

Główna różnica to amor - SL ma powietrznego Recona ale ta różnica nie jest warta 500zł.

Jeżeli ważny jest dla ciebie stosunek cena/osprzęt to wcześniej podlinkowany Unibike Expert w tej kwocie jest najlepsza opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy bardziej "sportowe" geo i napęd 2x10 to nie najlepszy pomysł, zamiast Krossa brałbym coś bardziej uniwersalnego np. Unibike Expert http://aventurasport.pl/pl/p/Rower-gorski-Unibike-EXPERT-29M-17CZARNO-GRAFITOWY-2016/192 lepszy osprzęt i hamulce , rama pozwala na ewentualny montaż bagażnika i napęd 3x10 na asfalt to lepiej się sprawdzi.

 

Jeżeli koniecznie coś z tych Cube to Attention 2017 skreśl - nie ma amora powietrznego.

OK Cube attention nie biorę po do uwagę ale sl już jest powietrzny? O tym unihoke tez myślałem tam jest napęd 3x10 ? Będzie lepszy od 2x10 i 1x11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cube które wymieniłeś najlepszą opcja byłby zeszłoroczny Acid ( przyzwoicie pracujący amor powietrzny , niezłe hamulce ) .

Napęd 3x10 jest bardziej uniwersalny szczególnie przy zastosowaniu jakie opisujesz , 2x10/11 a tym bardzie 1x11 to napęd "terenowy" którego stopniowanie kasety i zębatek należy dobrać pod indywidualne preferencje (szczególnie ten 1x11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sl już jest powietrzny?
Tak ma Solo Air! 2 x 10 da radę ale 3 x 10 do takiej jazdy może być  jeszcze lepszy... to zależy od tego z jaką kadencją jeżdzisz! Ten Unibike ma zajefajne hamulce w porównaniu do nędzy w Cube SL. Geo tego Unibika już nie jest takie rekreacyjne jak tego Cuba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukając roweru do moich potrzeb w miarę uniwersalnego z ww biorę poważnie pod uwagę:

1. Kross B8 z 2016 3824zl bez możliwości przymierzenia

2.Cube Attention sl 2017 3689 z możliwością przymierzenia

3.Cube Acid 2016 3679 z możliwością przymierzenia

4. Unibike Expert 2016 3569 ( one produkowane w Bydgoszczy bo mam 50 km?) bez możliwości przymierzenia

 

i mam mętlik teraz w głowie ale dziki za propozycje bo mam chociaż konkretne modele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli szukając roweru do moich potrzeb w miarę uniwersalnego z ww biorę poważnie pod uwagę: 1. Kross B8 z 2016 3824zl bez możliwości przymierzenia 2.Cube Attention sl 2017 3689 z możliwością przymierzenia 3.Cube Acid 2016 3679 z możliwością przymierzenia 4. Unibike Expert 2016 3569 ( one produkowane w Bydgoszczy bo mam 50 km?) bez możliwości przymierzenia

Tak ale zmieniłbym kolejność ,  czyli :

1. Expert

2. Acid

3. Attention SL

 

Unibikie jako firma jest z Bydgoszcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem teraz o Acid w sklepie w Bydgoszczy czy maja rozmiar jeśli nie to odpada będę miał łatwiejszy wybór :) tam są krossy tez to mogę się przymierzyć. B6 jest na pewno z tego co pamietam to jak ma taki sam rozmiar to sprawdzę. Później napisze do unibike. I będę się zastanawiał dniami i nocami jaki wziąć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...