Skocz do zawartości

[wybór roweru] dylemat jaki mtb wybrac


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć sportowcy:)

Mam 181 wzrostu około 84 kg i planuje kupić rower mtb firmy Cube. Poleci ktoś może rower do około 3,5 tys zł ? Zastanawiam się nad Cube attention 2017 cena to 3649. Czy jest to dobry wybór? Może znajdę jakiś lepszy w podobnej cenie lub mniejszej z podobnymi parametrami. I pytanie czy 27,5 czy 29 i ile cali? Najlepiej w sklepie stacjonarnym czy online ale również złożony i wyregulowany? Dodam ze widziałem przedchwila na angielskiej stronie Cube ltd pro 2016 za 3,5 tys i widziałem go na żywo i jest mega a mam okazje ze może mi go ktoś po prostu kupić w Anglii i wysłać . Co myślicie? Dzięki z góry za pomoc :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Radzę zapomnieć o tych Cube'ach.

Pierwszy ma nietaperowaną główkę ramy i sprężynowy amortyzator, a drugi amor ze sterówką 1 i 1/8 " w taperowanej główce 1 i 1/2 ".

Jeżeli ma to być rower na kilka lat, to proponuję szukać roweru z taperowaną główką ramy i powietrznym amortyzatorem z rurą sterową 1 i 1/2 ".

Taperowana główka może nie jest warunkiem koniecznym, ale w razie potencjalnej wymiany amortyzatora zwiększa możliwość wyboru z szerszej puli.

Amortyzator powietrzny umożliwia łatwiejsze dopasowanie pod konkretną masę danego rowerzysty.

Rama dla Ciebie powinna mieć 17 - 19 " w zależności od wielkości kół, geometrii ramy oraz preferencji - przy czym 19 " jest to absolutne maksimum.

Przykładowy przyzwoity sprzęt w rozsądnej cenie : http://www.bikko.pl/27-5-650b/rower-gorski-shockblaze-r7-team-27-5-2014.html

Właściwie po wymianie manetek i hamulców jest to rower gotowy do startów w maratonach MTB.

Oczywiście jak Cube Ci się podoba i nie przeszkadza Ci zupełnie w pewnym sensie niewłaściwy amor, to OK - Twój wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak obszerna odpowiedz:) chciałbym dodać ze rowerem będę jeździł po asfalcie i trochę szosy z wybojami do pracy 12 km. Po ośrodkach wypoczynkowych. Lesie i może raz w roku w góry. Je wiem tylko czemu wczoraj w sklepie mówił mi ze te cuby maja powietrzny amortyzator. Rower który wysłałeś przypadł mi do gustu wizualnie ale czy zamawiać przez internet to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli będziesz się poruszał głównie po asfalcie, to zastanów się nad rowerem typu cross - węższe opony i mniejsze opory toczenia.

Powyższe MTB fajnie się spisują np. w lesie, na szutrowych i piaszczystych polnych drogach.

Co do Cube'ów, to pierwszy ma amortyzator sprężynowy : https://strefasportu.pl/pl/p/Rower-CUBE-Attention-29-black-blue-2017/8809  , a drugi powietrzny : https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-Cube-LTD-PRO-29-2016-zielony/6258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiałem się nad crossem ale myśle ze mtb będzie dobrym wyborem ponieważ będę tez jeździł na wyprawy do lasu żeby sobie po prostu pojeździć ze znajomymi. Ten co mi wysłałeś jest dobry ale widzę ze rozmiarów brak. I ogólnie mam mętlik po pierwszym poście:) cały czas się zastanawiam jaki oprócz attention. A co powiesz o kupowaniu przez internet roweru?

W Anglii Cube ltd pro jest za 699. £.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...