Skocz do zawartości

[rower] giant tranc 2 czy ghost kato FS 5


mateyuzz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za ożywioną dyskusję, myślę, że możemy ją powoli kończyć, bo rower zaparkował w garażu. Padło na tranca. Jeżeli chodzi o koła, to biorę pod uwagę ich wymianę, ale zapewne dopiero po sezonie. No chyba, że faktycznie nie będzie się dało na nich jeździć, to wezmę kilka stów w prowidencie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję - to tworzenie internetowych mitów.

 

Tutaj na forum bo nie jest dedykowane AM/enduro jest taka maniera, że dopiero jak wypowie się ktoś dużo bardziej merytorycznie lub w sposób, który trudno zakwestionować to gadka się ucina. A tak mamy dziwne dywagacje, że fulle za 7K są doskonałe, bez windy można całkowiecie się obyć czy oś sztywna w fullu to bez różnicy. Albo takie "misiaczki" jak @gocu już wiedzą kto gdzie jeżdzi nie widząc człowieka na oczy. Ja ostatnimi czasy przeszedłem na poziom wyżej i walę prosto z mostu; winda musi być a oś sztywna to obowiązek by podać takie przykłady. Jak chcesz podyskutować to jesteś przecie na forum endurotrophy. Są tam obszerne działy poświęcone Giantom i przygodom ze wszystkim powiązanym. Padają identyczne słowa tylko jak tu dyskutować z kolesiem o aż takim doświadczeniu?? No ciężko jest. Tak więc nie mam siły na przysłowiowe "kopanie się z koniem". Rower gość kupił w tempie ekspresowym czyli bez znaczenia są nasze dywagacje. Życzę kasy na wyjazdy by było więcej niż te 20 dni w górach :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oś sztywna w fullu to bez różnicy
 

 

To nie są dziwne dywagacje. Oś sztywna w Trance'14-16 nie robi różnicy. Nie twierdze, że w każdym fullu.

 

Sztywność tyłu w fullu nie wynika tylko z rodzaju osi, ale też z konstrukcji wahacza. Jeśli ktoś jest wyznawcą, że musi być oś sztywna w fullu, to jestem ciekaw skąd wie czy niedobór sztywności w danym rowerze wynika z rodzaju osi a nie łożysk, wahacza itd. Mniejsza o to. W Trance da się to sprawdzić, bo jest możliwość konwersji. Ja to zrobiłem. Różnicy nie widzę. Kiedyś jakiś człowiek z Gianta twierdził, że w ich ramach oś sztywna nie daje korzyści ze względu na konstrukcję ramy, ale zaczną stosować sztywną oś, bo tego oczekuje rynek a ramy na szpilkę zaczynają być źle postrzegane.

 

Jakoś 5-10 lat temu wszyscy latali na szpilkach i żyli a teraz nagle nie da się. Producenci przeszli na sztywną oś nie dlatego, że zawsze jest potrzebna, tylko dlatego, że ludziom udało się wmówić, że bez sztywnej osi rower jest dwuśladem. Jeśli czujesz się członkiem lepszej, "wtajemniczonej" części świata MTB, to proszę bardzo. Ja to widzę inaczej i też nie zamierzam się kopać z koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy Trance i tylko o nim się wypowiadam a nie innych fullach. Ja się nawet z Tobą zgadzam tylko ilustruje sytuację. Za jedno słowo określające stan kół jest gównoburza tutaj a gdzie indziej nie. Nie ma dyskusji czy QR to lipa czy nie a winda nawet musi być w TPK. Tutaj jesteś leszczem co 2 dni był w górach. Rozumiesz dziwność sytuacji?? Nie jestem aż takim ekspertem od wszystkiego w fullu, nie potrafię fachowo, merytorycznie uzasadnić pewnych kwestii. Piszę w dość prosty sposób i chyba z tego wynikają czasem problemy. Jednak forum to zbór informacji gdzie trzeba "wycedzić" sedno tematu. A Ty mam takie wrażenie oceniając mnie zniżyłeś się do poziomu tego "kmiotka" co jest nie fajne. Dla mnie temat zamknięty i już się raczej nie pojawi. Co było fatalne postarali się poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona szybko, bo już od jakiegoś czasu polowałem na ten rower. Chciałem wycyrklować moment, w którym  cena będzie najmniejsza, a jeszcze będzie w ogóle dostępny w moim rozmiarze. W międzyczasie wyskoczył ghost, stąd ten wątek.

 

 

 

Rower gość kupił w tempie ekspresowym czyli bez znaczenia są nasze dywagacje

 

Dywagacje są jak najbardziej na miejscu, bo przynajmniej wiem na co wydam najbliższą wolną gotówkę  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskid, ja uważam, że problem jest w tym, że nie ważysz właściwie słów. Określenie kół, że to "straszne ścierwo" nic nie mówi, bo nie wiadomo, czy gnie się obręcz, strzelają szprychy, sypie bębenek czy rozpadają łożyska a może wszystko na raz.

 

Raz piszesz ogólnie, raz o Trance. Nikt w Twojej głowie nie siedzi. Postaraj się pisać precyzyjnie i konkretnie - bez wypowiedzi typu "straszne ścierwo", bo nimi komunikujesz emocje a nie fakty.

 

Nie wiem gdzie Cię oceniłem w jakiś sposób zniżając się do czyjegoś poziomu. Staram się na tym forum rozmawiać o rowerach a nie o osobach. Jeśli chodzi Ci o słowa "tworzenie mitów" to jest to ocena wypowiedzi a nie osoby autora.

 

mateyuzz, jeśli ostatecznie wziąłeś trance 2'16, to poza kołami i oponami masz rower bez wyraźnych słabych punktów. Jest chyba nawet szansa na względną bezawaryjność sztycy - o ile wiem, ale śledzę temat niezawodności sztyc z windą tylko z doskoku. O amorze Foxa wiem bardzo niewiele. Powinien być dobry, choć na 34mm lagach na pewno byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje są jak najbardziej na miejscu, bo przynajmniej wiem na co wydam najbliższą wolną gotówkę  :icon_cool:

 

Z tym też rożnie może być. To nie tani sport i utrzymanie. Ja miałem pecha a Ty już kupiłeś jak przyszło lepsze. Winda pod Giantowską gwarą a i Fox'a przejął ktoś normalny. 

 

@marcinusz co do pierwszego zdania jest nowy rok i nowe możliwości więc postaram się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...