Skocz do zawartości

[korba & suport] Korba i suport do 400zł


wacekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od ponad dwóch lat mam składany rower typu dirt z ramą author' a. Przez długi czas w korbie non stop coś pstrykało i przeskakiwało. Rower był wielokrotnie oddawany do naprawy, ale po tym jak już drugi raz odpadła mi korba podczas jazdy powiedziałem "dosyć". Aktualnie to jest moja korba: http://www.alerower.pl/korba-suntour-duro-dj-d-ramiona-175mm-tarcza-32t-os-zintegrowana-z-oslona-czarny.html . Co do suportu nie jestem pewien, ale prawdopodobnie mocowany na kwadrat. A co do samej wymiany. Chciałbym prosić Was o pomoc w sprawie wyboru korby i suportu. Mam do nich właściwi tylko 3 wymagania: chciałbym żeby ten zestaw działał dłużej niż pół roku jak poprzedni, by nie kosztował więcej niż 400zł i by miał tę samą liczbę zębów w korbie. Oczywiście po wymianie chciałbym używać go do celu, do którego został stworzony. W razie potrzeby służę pomocą. Za wszystkie odpowiedzi i porady z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne mogą być podejścia/ Ja w rowerze wykorzystywam też grawitacyjnie mam korbę Deore M590, 3 rzędową ale z zamocowaną 1 zębatką 32T i póki co używam jeszcze dołączonego w zestawie suportu zewnętrznego. Możesz pomyśleć nad typową korbą 1 rzędową typu Shimano ZEE, będzie nieco drożej a to ponoć korba klasy Deore. 

 

Ewentualnie dołożył bym do SLX-a i też pozbawił go dwóch zębatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport - zajeździłbym ten który dają w zestawie do korby a potem kupił Accenta BB-EX w którym można zmieniać łożyska. I powinno być okej.

 

No chyba że chcesz zostać przy zintegrowanym wkładzie który teoretycznie wytrzymuje więcej km i kupić jakąś korbę na Octalink czy podobną. Ale chyba nie ma to w obecnych czasach sensu. W BB-EX jak opanujesz zmianę łożysk będziesz to robił za grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport - zajeździłbym ten który dają w zestawie do korby a potem kupił Accenta BB-EX w którym można zmieniać łożyska. I powinno być okej.

Szczerze mówiąc to po wymianie wolałbym już mieć spokój na co najmniej dwa sezony, a wydaje mi się, że uprawianie dirtu i downhillu z suportem zewnętrznym nie jest najlepszym pomysłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...