Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się odnosiłem do roweru jaki zalinkowaleś a tam jest Sid bez osi sztywnej. To rower z 2014 roku. Jak chodzi o inny to sory ale trzeba konkretnie podawać który. Plus taki, że to średnie koło i tego się trzymaj. Nie daj sobie wmówić, że 29 będzie lepsze. Ty decydujesz jak jedziesz a nie rozmiar koła. Jak byś kupował rower do tłuczenia się po szlakach to był bym za 29er. Ale Ty przy nikłym wzroście chcesz szybkiego, zwrotnego "przecinaka" również na kręte szutry i szosę też. W takich warunkach zalety dużego koła tracą na wartości. Jeszcze raz powtarzam jak masz testować cokolwiek to zrób to na stromym podjeżdzie. Wstań na pedały i porównaj dynamikę jazdy na dużym i średnim kole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco...

 Co do Meridy to sprzedawca nie zgodził się na wymianę podzespołów.Międzyczasie napisałem sporo emaili i wykonałem kilka telefonów,wszędzie sytuacja wygląda podobnie "czekamy na dostawę która ma być w okolicach marca".Z racji tego,że chcę zobaczyć interesujące mnie modele jestem zmuszony do czekania bo bez oględzin i przymiarki sprzętu nie kupię.Temat wielkości koła otwarty zauważyłem,że większy wybór jest w rozmiarze 29" :/ z tym,że dla mnie chyba bardziej odpowiednie będzie średnie kółko.Jak tylko coś się ruszy w temacie-poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 Panowie rower kupiony.Sprzedawcy-zawodnicy o zbliżonych parametrach przekonali mnie na duże koło.Oto w sumie niespodziewany zwycięzca... :icon_cool:

 

https://www.focus-bikes.com/int/34790-raven-elite.html

 

Budżet przekroczony o 200zł.Rower będę miał najpóźniej pod koniec marca.Wszystkim udzielającym się w wątku bardzo :thanks:

Jeśli nadarzy się okazja stawiam piwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

]Witam po przerwie.Rower od około 2 tyg.jest ze mną.Do tej pory zrobiłem dwie traski po 40km  podsumowując wady i zalety jestem bardzo zadowolony.Od samego początku dobrze poczułem się na dużym kole i muszę powiedzieć,że przez niektórych "problem" jest trochę wyolbrzymiony.Nie odczuwam problemów ze zwrotnością w terenie lecę jak przecinak to właśnie tu rower pokazuje do czego został stworzony.Jazda po korzeniach i kamieniach pod górkę sprawia dużą frajdę w porównaniu do 26" które też dawały radę ale było to zdecydowanie bardziej wymagające dla rowerzysty.Amortyzator pracuje rewelacyjnie.Hamulce też świetne.

Żeby nie było tak różowo to mam parę rzeczy do poprawy m.in.kierownica która jak na razie sprawia mi najwięcej "problemów".dłonie mi cierpną i bolą do tego cały czas szukam rogów na których jeździłem od zawsze.Także zakupię prostą kierownicę o wymiarach ok. 680mm i do tego rogi-mimo,że sprzedawca na siłę mi wmawia,ze to już niemodne.Druga sprawa to trochę brakuje mi dużego blatu z przodu na zjazdach i prostych przy ok.40km/h jest już praktycznie młynek z tym,że tu się zastanowię czy coś zmieniać.Dalej opony,race kingi są bardzo dobre ale nie wiem czy nie zmienię na coś ciut węższego 2.1 lub 2.0. Na pewno też na przyszły rok koła do wymiany.

 

 

post-147751-0-54449300-1490983770_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłonie mi cierpną i bolą do tego cały czas szukam rogów na których jeździłem od zawsze.Także zakupię prostą kierownicę o wymiarach ok. 680mm i do tego rogi-mimo,że sprzedawca na siłę mi wmawia,ze to już niemodne.

Kiera 680mm z rogami daje chwyt na jakieś 620 mm :yucky: Zamiast szukać rogów i kiery zacznij szukać najbardziej optymalnego ustawienia kierownicy i siodła pod siebie. Dziób siodła do góry, kierownica bardziej wygięta do Ciebie... A jak nie pomoże to i krótszy mostek można spróbować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

]Także zakupię prostą kierownicę o wymiarach ok. 680mm i do tego rogi-mimo,że sprzedawca na siłę mi wmawia,ze to już niemodne.

Olej mode i konfiguruj rower tak, by Tobie jeździło się na nim dobrze.

Ja w 29erze mam kierownicę 550mm z rogami i (o dziwo! ) rower skręca nawet w ostrych zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym co w motoryzacji Mercedes czy BMW - nieco lepszą jakością , warunkami gwarancyjnymi (nie zawsze) , prestiżem (dla wielu osób to jest jeden z głównych czynników) ale okupione ceną (często niewspółmierną do tego co oferuje) , dlatego też sam pomykam na Romecie bo miał najlepszy stosunek cena/osprzęt a przy tym dostałem potężny rabat.

 

 

1,5LTD jest ok  ale 3 kiepściutki (amor 30mm bez sztywnej osi , podstawowe hamulce). Modele 2017 mają amory z boost (sensownie zaczyna się od 2).

 

cena/jakość....hmmm....zawsze najważniejsza jest jakość....cena jest pochodną Twojej zdolności płatniczej.Kiepsko wybrałeś, no ale miałeś taką zdolność płatniczą. Wielu lepiej wybierze.

I bzdury gadasz porównując do merca czy bmw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno wstrzymaj się z wymianą kierownicy, bo po dwóch jazdach jest po prostu na to za wcześnie.

U mnie też na początku było drętwienie, ale nie zmieniając zupełnie nic w tej chwili nie mam tego problemu.

To trochę bezczelne, ale gdzie to piwo :icon_question::icon_lol:

@ montell81

Ciężko mi w to uwierzyć, ale wierzę na słowo.

Był " strach " przed szeroką kierą ( 72 cm, średnie koło ), ale okazało się że jest OK i teraz węższa nie jest mi potrzebna ( prawdopodobnie 68 - 70 cm byłoby jeszcze do zaakceptowania, ale mniej niż 66 już nie ).

O rogach nawet nie myślę - były w poprzednim rowerze, ale w obecnym są zbędne.

@ Rajtek

Porównanie było dobre, a dlaczego @ gtb dokonał złego wyboru :icon_question: , że niby znaczek Rometa to już nie wypada, czy jak :icon_question:

Ta rama jest pewnie używana  w modelach innych producentów, więc nie wiem o co Ci chodzi :whistling:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena/jakość....hmmm....zawsze najważniejsza jest jakość....cena jest pochodną Twojej zdolności płatniczej.Kiepsko wybrałeś, no ale miałeś taką zdolność płatniczą.

 

Rozumiem , że ty się kierujesz wyłącznie jakością dlatego wybrałeś:

Mam peak w rozmiarze 27.5

hmm .... patrząc przez pryzmat jakości (zacytuję twoje słowa) :

Wielu lepiej wybierze.

 

 

Życzę szczęścia w dokonywaniu jedynie słusznych wyborów :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam po przerwie.Rower od około 2 tyg.jest ze mną.Do tej pory zrobiłem dwie traski po 40km podsumowując wady i zalety jestem bardzo zadowolony.Od samego początku dobrze poczułem się na dużym kole i muszę powiedzieć,że przez niektórych "problem" jest trochę wyolbrzymiony.Nie odczuwam problemów ze zwrotnością w terenie lecę jak przecinak to właśnie tu rower pokazuje do czego został stworzony.Jazda po korzeniach i kamieniach pod górkę sprawia dużą frajdę w porównaniu do 26" które też dawały radę ale było to zdecydowanie bardziej wymagające dla rowerzysty.Amortyzator pracuje rewelacyjnie.Hamulce też świetne.

Żeby nie było tak różowo to mam parę rzeczy do poprawy m.in.kierownica która jak na razie sprawia mi najwięcej "problemów".dłonie mi cierpną i bolą do tego cały czas szukam rogów na których jeździłem od zawsze.Także zakupię prostą kierownicę o wymiarach ok. 680mm i do tego rogi-mimo,że sprzedawca na siłę mi wmawia,ze to już niemodne.Druga sprawa to trochę brakuje mi dużego blatu z przodu na zjazdach i prostych przy ok.40km/h jest już praktycznie młynek z tym,że tu się zastanowię czy coś zmieniać.Dalej opony,race kingi są bardzo dobre ale nie wiem czy nie zmienię na coś ciut węższego 2.1 lub 2.0. Na pewno też na przyszły rok koła do wymiany.

 

 

attachicon.gifprzyc1.jpg

Pięknie się prezentuje ten rower. Nawet w tym kolorze [emoji13]. Rama super wyprofilowana.

Modą się nie kieruj. Tobie ma być wygodnie. Ale tak jak koledzy pisali. Daj sobie trochę czasu i potestuj aktualny zestaw. Szeroka kiera naprawdę robi sporą różnice.

Wcześniej mialem 660, teraz mam 720 i nie wyobrażam sobie mieć węższej.

Co do dretwięnia rąk. Może kwestia gripów? Aktualnie mam mega twarde gripy ergona, tez mi się to dretwienie zdarzy stąd zamieniam je na piankowe, bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...