Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

No przecież sam napisałeś:

 

 

 

Mi chodzi o to że jeśli ktoś szuka roweru który spełni jego oczekiwania, to maszyna z 700 mm kierą, mostkiem 70 mm i typowo górskim napędem (stopniowanie kasety 11-42) oraz na oponach w teren... na asfalcie i szuterkach będzie słabiutka jak barszcz.

 

To ci odpisałem. Dobry MTB, pojedzie szybciej od taniego roweru PRZEZNACZONEGO NA DROGI UTWARDZONE (brzmi lepiej niż cross?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry MTB, pojedzie szybciej od taniego roweru PRZEZNACZONEGO NA DROGI UTWARDZONE (brzmi lepiej niż cross?)

Po pierwsze nikomu nie polecałem crossa!!!! Po drugie.  KAŻDY rower mtb za 8 tys pojedzie szybciej po DROGACH UTWARDZONYCH od gravela/przełajki z 4 tys????? Teoria godna nagrody Nobla!

 

Alsew, dnia 16 Sty 2017 - 11:48 PM, napisał: Osobiście jakbym miał 8 patyków na rower (przy takich trasach) to bym za 4 kupił mtb typowo w teren, a za drugie 4 jakiegoś gravela. A tak zacznie się zaraz rzeźba... "Jaki największy blat wejdzie do mojej korby?","Jakie opony na asfalt i szutry?" itp. itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.Ja rozumiem że dla Ciebie jedyny słuszny rower to mtb, ale ludzie bez doktoratu  z logistyki zwiedzają całą Europę na gravelach i nie dzwonią po kumplach żeby im 'podstawiali drugi rowery w umówionym miejscu' bo się droga skończyła

 

Tylko, że większość będzie używała tych graveli w co najwyżej stosunkowo łatwym terenie.

 

 @KrissDeVelnor Zresztą wczytuj się w to co pisze autor tematu... 

 

Słowa klucze w cytowanym przez Ciebie fragmencie, to " może kiedyś ", więc po co dalej roztrząsać skoro autor tematu już jest zdecydowany na konkretny rodzaj sprzętu.

Padły konkretne propozycje, które teraz są pewnie rozważane i tyle.

 

@ SovaLTD

Umówmy się jednak, że w naszych warunkach rower za 8 k do tanich nie należy.

 

@ venom2000

Widzę, że już przygotowałeś siekierę na tę okazję, więc to nie będzie przepraszam, czy tu biją, ale siekierezada :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jedziesz gdzieś z rejonu Bielska przez Zimnik na Skrzyczne. Potem na Malinowską i szutrami do Wisły. Dalej wspinasz się szosą na Salmopol i do domu. Jak jeżdzi założyciel tematu nie wiem ale ja nadal w ten sposób jeżdzę. Nie jesteś mi wstanie zaproponować niczego innego niż MTB. Pozostaje kwestia doboru napędu co ustalono, że musi być 2x i opony co jest osobnym tematem. Rower typu gravel nie poradzi sobie na odcinkach szlakowych.

 

 

Mieszkam niedaleko tych miejscówek i są to jedne z moich ulubionych tras.Często kręcę też przez Przełęcz Karkoszczonka (uwiebiam podjazd przez las do Chaty wuja Toma),Równica,Trzy kopce wiślańskie,Salmopol,Stecówka,Ochodzita to moje stałe trasy...

 

Kolego @Alsew 

  Jeżdżę parę latek na rowerze...to,że nie siedzę w temacie nowinek technologicznych nie znaczy,że nie umiem dobrać sprzętu pod siebie i moje preferencje.W moim przypadku MTB sprawdzi się najlepiej ponieważ jego uniwersalność pozwala mi na jazdę w każdych warunkach a to,że będą odczuwalne braki zarówno w  terenie jak i na szosie(asfalt) to oczywiste.Nie stać mnie na dwa rowery czyli fajne enduro i gravel stąd ten wybór.

 

 

HT XC po dopasowaniu będzie najlepszy

No nareszczie :)

 

 

zapodałem Ci tego Speca bo jest to jeden z nielicznych 29er na którym przy Twoim wzroście powinieneś się czuć dobrze. Jeszcze raz powtarzam wjazd szosą na taki Salmopol z kijową geo na 29er będzie mordęgą w porównaniu do tylko średniego 27,5".  Co do technicznych spraw to po pierwsze w tej klasie cenowej masz już albo GX'a albo XT z SLX'em czyli wystarczające i porównywalne grupy do takiej jazdy. W tym Epicu masz już napęd 2x czyli to co musi być. Jest Reba i jest dobrze dobrany napęd. Nawet pomyśleli i wsadzili ciut lepszą tylną zmieniarkę XT. W ramach negocjacji warto zmienić tylko manetki na XT. Hydraulika to odpowiednik Deore więc nieżle. Są osie sztywne a sam napęd nie rujnuje budżetu przy eksploatacji. Jest zwykły bębenek a nie XD co też jest plusem. Resztę kasy zostawiasz na inne wydatki a część na inne opony z przejściem na bezdętkę

 

Cenne uwagi  które pomagają mi w wyborze odpowiedniego sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że znowu mieszam... Na tego Treka patrzyłeś? W tym pomarańczowym kolorze jak dla mnie wygląda kozacko! Do tego napęd 2x10 (niskie koszty eksploatacji) oraz świetna rama... http://trek.scene7.com/is/image/TrekBicycleProducts/2076600_2017_B_2_Procaliber_96?wid=3000&hei=2454&fmt=jpg&qlt=50,1&op_usm=0,0,0,0&iccEmbed=0&cache=on,on&bgc=247,247,247 Hamulce i manetki trochę kiepskie ale tamte rowery też będą wymagać 'dopasowania'...    http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/2076600-2017/


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na tego Treka patrzyłeś? W tym pomarańczowym kolorze jak dla mnie wygląda kozacko!

Ładny jak będzie w jakimś sklepie w okolicy chętnie obejrzę. 

 

 

a gdzie w tym zestawieniu Superior? 

 

Oglądałem też ale nigdzie nie znalazłem z tymi żółtymi wstawkami same czarne tylko są...

 

Panowie w sobotę wybieram się do Activia w Rudzie Sląskiej na oględziny i przymiarki.Dam znać czy wpadło mi coś w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na oględzinach i na przymiarkach.

 

http://www.msport.com.pl/pl/p/Rower-gorski-SPECIALIZED-EPIC-Hardtail-29-2017/13783

 

Oglądałem i jeśli mam być szczery to spodziewałem się czegoś więcej.Nie poczułem chemii do tego modelu.Oczywiście nic nie można mu zarzucić ale chyba nie jest to czego szukam...

 

Następnie pojechałem do  Activia w Rudzie Śląskiej.Wybór ogromny ale oczywiście nie było tego co mnie interesowało najbardziej czyli Haibike Freed 7.6 27,5 czy też model 7.5.Były za to inne rowery tego producenta np.  http://rower.com.pl/haibike-greed-9-50-521623  http://rower.com.pl/haibike-freed-7-30-521691 na tym drugim miałem okazję się przejechać.Rowery od Haibike zrobiły na mnie dużo lepsze wrażenie niż Spec.Jest możliwość sporej negocjacji cen.Między czasie dostałem bardzo korzystną ofertę na Freed 7.6 i 7.5 od innego sprzedawcy.Nie było na stanach rowerów Meridy i Authora które też chcę obejrzeć z tą pierwszą a dokładnie z tym modelem  http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-gorskie-27-5/rower-merida-big-seven-6000-2016 wiążę nadzieje że to będzie to czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i jeśli mam być szczery to spodziewałem się czegoś więcej.Nie poczułem chemii do tego modelu.Oczywiście nic nie można mu zarzucić ale chyba nie jest to czego szukam...

Ale oglądałeś czy jeździłeś na nim??? Jak kupowałem swojego HT to szukałem na początku głównie 29 er. Przymierzyłem i 'przejechałem' sporo modeli. Spec Stumpjumper i Crave zupełnie mi nie przypasiły, krążowniki jakieś... Ogólnie przy moich 176 cm jakoś takie lochy te rowery. Nie było 'tej' energii. Wyjątkiem okazał się ten model http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/bmc/37585/teamelite_te03_29_deore/2 - 429 mm tylnego widelca... ma moc ta maszyna. Tylko specyfikacja mi nie pasowała (mogłem go mieć za 3900) i ostatecznie  skończyło się na Author Vision 27,5. Po roku i niespełna 3000 km mogę powiedzieć że jestem zadowolony ze swojego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po co Ci taki krótki tylny trójkąt, to chyba jakiś mit,
Może i mit ale na tym rowerze było czuć że on przyspiesza, jest zrywny... a na pozostałych 29 er które przymierzałem tego nie czułem. Jak ktoś całe życie jeździ na 26 to jest różnica ... Więc skończyło się na 27,5 :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeździć nie jeździłem tylko oglądałem i usiadłem na niego...
No wiesz, w taki sposób to możesz poczuć chemię, tylko do jakiejś panienki.... jak sobie ją pooglądasz i na niej usiądziesz :whistling: Nie kupuj tylko oczami! Rower ma być wygodny i dopasowany do Twoich potrzeb, a wygląd i kolor schodzi na drugi plan.

 

 

Nie poczułem chemii do tego modelu.O
:bye2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rower ma być wygodny i dopasowany do Twoich potrzeb

Ten Spec jest specyficzny i mi akurat nie podszedł  choć z wyglądu całkiem spoko.

 

 

wygląd i kolor schodzi na drugi plan

 

Dla mnie wygląd ma znaczenie.Rower na taką kwotę musi spełniać moje oczekiwania.Na pewno gdzieś tam na mnie czeka ale co to się niebawem przekonamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz sprecyzować?

 

Specyficzna geometria,szeroka kierownica siedząc na nim ciężko mi było wyobrazić sobie na nim traski w ok.100km m.in. po asfalcie.

 

Oglądałem kolekcję Superiora i przyjrzę się bliżej rowerom tego czeskiego producenta.Chcę zobaczyć te dwa modele...

 

https://superiorbikes.eu/pl/2017/mtb-race/xp-979/matte-black-team-red-black

 

https://superiorbikes.eu/pl/2017/mtb-race/xp-969/matte-black-highlight-yellow

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...